Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon magányosnak érzem...

Nagyon magányosnak érzem magam. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Akkor is érzem amikor társaságban vagyok, ha nem vagyok egyedül. Gyakran előfordul az, hogy beszélgetnek körülöttem a barátaim, családom és még is úgy érzem hogy ki vagyok rekesztve, pedig hozzám is szoktak fűzni gondolatokat, próbálnak felém közeledni, kérdeznek, de valamiért nem tudok megnyitni feléjük sem. Nagyon rossz így élni. Tudna valaki nekem tanácsokat adni?
2013. jún. 29. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szedj fel valakit és akkor nem leszel magányos.
2013. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha kapcsolatban élsz és az sem segít,akkor fordulj pszichológushoz szerintem ő tudna rajtad segíteni. Jól kitudnád vele beszélni a dolgokat.
2013. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Emberi tulajdonság,ha visszahúzódó,csöndes vagy. Ez nem feltétlenül probléma. Vannak,akik szeretnek egyfolytában beszélni,hangosan nevetni,szervezkedni,stb. és vannak,akik inkább csöndben ülnek az asztal szélén,és mosolyognak. Ha téged ez zavar,nem érzed így jól magad,könnyen tehetsz ellene: dobj fel valami témát te,vagy ha eszedbe jut valami,nyugodtan kapcsolódj be a beszélgetésbe,beszélj hangosan,értheően és ne csak akkor,ha kérdeznek.Mindig nézz a szemébe annak,akihez beszélsz,mosolyogj! Nyugodtan mondd el a véleményed,fejtsd ki mit gondolsz a témáról,stb. lehet,hogy az elején nehéz lesz,de előbb-utóbb sikerül,és természetes lesz,hogy szerves része vagy a társaságnak. :)
2013. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hiába van olyan téma amiről tudnék Én is beszélni, valamiért nem érzek rá késztetést, hogy meg is osszam vele. Ritkán szoktam csak felszabadult lenni. Az is körülbelül évente egy két alkalom. Nevetni? Hát mit is írjak erre. Egyszerűen képtelen vagyok rá. Hogy legyek vidám és szórakoztató, ha nem érzem jól magam a bőrömben, szenvedek? Annak meg mi értelme van hogy színészkedjek? Úgy is megérzi a másik fél, akivel beszélgetek.
2013. jún. 30. 14:59
 5/14 A kérdező kommentje:
És nem élek párkapcsolatban. Nem is volt sohasem párom.
2013. jún. 30. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Nem érzel késztetést arra,hogy megoszd...lehet,de tedd meg,mert másképp nem tudsz megváltozni! előbb-utóbb már természetes lesz...ha tényleg nem vagy képes ezt megtenni,és rosszul érzed magad,akkor fordulj pszcihológushoz. Egyébként ennek a zárkózottságnak köze van valamilyen lelki problémához,önértékelési zavarhoz,vagy múltbéli eseményhez? mert ez esetben a pszcihológus sokat segíthet :)
2013. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Persze van önértékelési zavarom. De látszik is rajtam, mert már többen is mondták, hogy érződik. Próbáltak segíteni, de hát nem hiszem el senkinek sem, ha megdicsérnek hogy szép vagyok. Meg szerintem ez nem is segítség.

Igen voltak olyan múltbéli események amik kiválthatták ezt bennem. Csúfoltak már. Édesapám is bántalmazott gyerekkoromban. Itt ne nemi erőszakra gondolj, hanem agresszív bántásra lelki és fizikai téren is.

2013. jún. 30. 15:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Lelki zavaron mit értesz? Ilyet például, hogy depresszió, vagy neurózis, pszichozis?
2013. jún. 30. 15:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Még mindig #3-as vagyok :) Szerintem ha lehetséges,fordulj pszcihológushoz.Egyetlen alkalom is rengeteget segíthet.Vagy ha van a környezetedben bárki,akinek ezt elmondhatod(rokon,szülő,barát,stb.,az is rengeteget segít,akkor is ha csak meghallgat. Hány éves vagy?
2013. jún. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül...de gondolhatok arra is.. Egyebként főleg ilyen önképzavarokra gondolok,meg ilyesmi..
2013. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!