Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetek ha nem számíthatok...

Mit tehetek ha nem számíthatok senkire, nincs senki, aki megért? Mi lehet egy ilyen embernek a jövője? Mire számíthatok még?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 22:59
1 2
 11/14 RhisiartK válasza:
Szia! Nálunk hasonló légkör van a családban. Mindenki mással foglalkozik és soha nem jó senkinek semmi. Kevés pénz, hülye költekezés, erkölcs... A legtöbbször én csak csendben kivárom a viták végét, mert észérvekkel nem lehet senkit meggyőzni nálunk. Ott van mellette az egyetem a költségeivel, a hülye modernkori társadalmi elvárások, ahogy említetted például, hogy bulizz a többiekkel... Nekem például az segít, hogy focizni járok, néha barátokkal beszélgetek vagy kimegyek fotózgatni a városba. De a legjobban az segít, amikor másoknak segítek, ilyen például mikor feliratot készítek. Keresni kell azokat a lehetőségeket, amik elvonják a figyelmed, amiktől nem gondolsz a bajokra, amik kiszabadítanak ideig óráig a rossz légkörből, amiktől jobban érzed magad. Ahogy írták előttem, sokan vannak itt a gyiken is, akik megértenek, de lehet az egyetemen is, vagy a baráti körödben is van ilyen ember. A jövőd pedig tőled függ. Olyan hülyeséget nem mondok, hogy bármi lehetsz, mert nem lenne igaz, de a lényeg, hogy szeresd, amit csinálsz, légy boldog tőle. Bocsi, amiért kicsit csapongok a gondolatokban. Ha gondolod nekem is írhatsz pm-ben. Mindig van olyan, aki meghallgatna, aki megértene, mert a mai világban is van sok jó ember.
2013. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
A barátokra lehet számítani, már ha azok tényleg barátok. Lehet csak meghallgatnak, de éppen elég az. Sokakat meg sem hallgatnak. A barátban bízhatsz, akiben nem az max. haver. A saját boldogságodért, a jobb életért NEKED kell tenni! Lehet mondani, hogy szar otthon, meg így meg úgy. Meg kell velük beszélni, hogy nem jó, változtassunk. Ha nem változtatnak, vagy meg sem hallgatnak, és mindenért te vagy a hibás a szemükben, úgy érzed nem jó otthon, akkor vedd a kezedbe a sorsod. Irány munkát, megélhetést keresni. Nem könnyű, de lehet egyetem mellett is dolgozni, mint ahogyan sokan teszik. És el lehet költözni otthonról és önállóan olyan életet teremteni Magadnak, amilyet szeretnél.... Nehéz lesz, de ebben segítenek a barátok. Nem anyagilag, hanem lelkileg.
2013. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nyizsd ki a szadt hisz 21 vagy miaz hogy veled kiabalnak hat mond vissza vagy koltoz el met mar 21 vagy en 18 voltm mikor elkoltosztem de nem azert mert ba sztatot valaki a csaladbol hanem vartam hogy megerezm milyen a ngybetus elet
2013. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tiler válasza:
Semmi különös ezt 21 éves korodba természetes h így érzed de valójában nem így van.Csak azt hiszed h minden a feje tetejére állt és minden rossz elér de néhány év mulva elmulik hidd el. én is hasonlo hibákkal küzködtem ;)
2013. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!