Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik ezekre az érzésekre...

Létezik ezekre az érzésekre gyógymód? /Bővebben lennt. /

Figyelt kérdés

Nem érzem "otthon magam a világban". Nem tudok azonosulni a körülöttem élő fiatalok életfelfogásával, az őrületbe tudnak kergetni a mai "szokások", az elfogadott norma, az emberek viselkedése.. Felháborodom a saját viselkedésemtől, sőt a ténytől is, amiért erőltetnem kell feléjük akár csak egy mosolyt, hogy ne legyek még jobban "kirekesztve". Taszít, hogy a velem egyidősekkel csak a legutóbbi buliról, a legutóbbi lerészegedésről, pletykákról, undorító áskálódásról, stb. lehet beszélgetni. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem ismerek egyetlen céltudatos, mai felfogásoktól elrugaszkodó, nem primitív embert a közvetlen közelemben, aki előtt nem kell megjátszanom magam.


Dióhéjban ennyi.

19/L


2013. szept. 13. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
.
2013. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Az hogy nem rájuk koncentrálsz hanem minden másra. Aztán pedig nem a felszínes viselkedésükre koncentrálsz, hanem a belső emberi milyenségükre. Ettől még nem kell barátkoznod velük, viszont mindenképpen meg kell tanulnod emberi módon viselkedni velük, mert látod vagy nem látod, de attól még ők is emberek.
2013. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mustafa33 ***** válasza:
Más környezetben keress.
2013. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj keresni olyan embert mint amilyen te vagy.

Én is... nem szoktam elmenni sehova, de volt úgy másfél év mikor buliztam, eljártam minden hova, de rájöttem, az nem én vagyok, nekem nem ez kell :S nem is tudom miért tettem. Egyszerűen utálom a tömeget, nem érzem jól benne magam. Ma már majdnem 24 évesen is... munkatársakkal nagyjából elvagyok de nemigen foglalkozok velük, nemigen barátkozok, nem iszok alkoholt... azaz nem is iszogatok velük, beszélgetés pedig a szálláson max pár szóval ki is merül, de inkább befekszem az ágyamba a szálláson és irkálok a netes barátaimnak.

Úgy nem lehet élni hogy megjátszod magad egész életedben, vállald önmagad, ilyen vagy ilyennek kell szeretni, akinek nem tetszik helló, más majd ezért fog tisztelni :)

F/23

2013. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. - Én teljes mértékben elhatárolódnék tőlük, ha ők nem "hatnának" rám újra és újra. Csendes vagyok, mondhatni, hogy a belső világom élem, kifelé töredéket sem mutatok, mégis én vagyok a nem elfogadott, a nem normális, a furcsa, az idióta, sorolhatnám. Ez az a tényező, ami ilyen dolgokat vált ki belőlem.. tudod nehéz elhinnem akármit is, ami amelett szól, hogy ez Az Emberi Viselkedés. Az enyém sem helyes, ezzel is tisztában vagyok, de talán félúton valamivel jobb.
2013. szept. 14. 10:15
 6/9 A kérdező kommentje:
4.- Nekem is van netes "barátom", de úgy érzem, ez nem bír akkora jelentőséggel, mintha ugyanez meglenne a környezetemben is.. vagyis nem tart egyensúlyt a két oldal között. A megjátszás ellen pedig érvénybe lépnek a megszüntető intézkedések. Ígérem!:)
2013. szept. 14. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Máskor is olvastam már ehhez hasonló kérdéseket itt, amikkel tudtam azonosulni, de leginkább te fogalmaztad meg úgy a dolgot, ahogy én is szoktam :)


Voltak alkalmak mikor eljártam egy-egy buliba, de mindig rá kell döbbennem, hogy az nem az én világom. Mármint ha lenne olyan, akit tényleg kedvelek, vele szívesen eljárnék, de mikor olyanokkal kell körülvennem magam, akik a mai tipikus tizen-huszon éves korosztályt alkotják, azt ki nem állhatom.

Vigyoroghatok, mosolyoghatok azon, ahogy egyikük meséli, hogy a legutóbbi buli után hányszor hányt az árokban vagy hogy melyik barátnőjét beszéli ki éppen a háta mögött és hordja le mindennek. Én fel sem merek hozni semmi témát, mert a végén még úgy néznének rám, mintha más bolygóról jöttem volna.


Így is ha kicsit komplikáltabban fogalmazom, mindig csak bambulnak ki a fejükből.

Szinte olyan érzéssel töltenek el az ilyen alkalmak, mintha én lennék a megfigyelő, akit beküldtek a primitív állatok közé, hogy beilleszkedjen és megfigyelje a viselkedésüket. De egy rossz lépés és darabokra tépnek :)


Na mindegy. Lényeg a lényeg, hogy én arra az elhatározásra jutottam, hogy csak azért nem fogok eljárni ilyen emberekkel, mert ez az "elvárt" manapság. Ha én eltudom foglalni magam egyedül is, sőt, olyat csinálok, amit igazán szeretek, akkor nekem az pont megfelel.


Persze ettől függetlenül hiányzik a társaság is, de csak olyan társasága, akit még nem ismerek. Ha meg véletlenül megismerek valakit, aki hozzám hasonlóan gondolkodik, az mindig az ország túl felén lakik, így csak neten tudunk beszélgetni. Élőben meg maradnak a felszínes, primitív ismerősök, akikhez semmi gusztusom nincs.


De lényeg a lényeg, hogy ezeket az érzéseket, amiket érzel nem gyógyítani kell, hiszen te gondolkodsz helyesen. Inkább örülj neki, hogy nem vagy a csorda része, hanem képes vagy önálló gondolkodásra.


19/L

2013. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
:) Gyógymód nem létezik. Amit tenned kell, az az, hogy megpróbálsz kinyílni azok felé, akik nem fogadják el a normákat. Hidd el, vannak egy páran, és ha kicsit kizökkensz a megszokott falak közül, új emberekkel ismerkedhetsz meg. Csak ne légy félénk! Legalább annyi bátorság legyen benned, ha valakivel szimpatizálsz, próbálj közelebb kerülni hozzá!!
2013. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek kérdező!

sok mindent megéltem, amolyan koravén lettem pár év alatt, de nem bánom. Jobban szót értek egy nyugdíjassal mint a korombeliekkel. Nem is beszélnek ők velem, mert látják, h én más vagyok. Nekik a fő téma, h kivel bújtak ágyba, milyen volt a buli, mit ittak, mennyit hánytak, hová mennek discoba.... én ezekhez nem tudok hozzászólni és nem is akarok, mert csak hazugság lenne a részemről. Láttam mindkét oldalt, az ő szemszögükből és külsőleg nézve, és megtanultam komolyan venni az életet. Láttam drogfüggőt, alkoholistát, lotyót, halott discosokat, emberi hullákat, autóbalesetet és felelőtlen embereket, akivel tudtam beszéltem is,így tisztán el tudtam dönteni, h mit akarok és hogy melyik oldalon kell, hogy álljak. Egyetemen nincs, akivel beszélni tudnék,így belenyugodtam, h nem lesznek barátaim és így ez nekem jó. Tudom, h lazítani kell, de kérem szépen, nem így, ahogy ők teszik.

21/L

2013. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!