Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek van értelme az...

Szerintetek van értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta tartó erős depresszióm van és nem sokat beszélek emberekkel, valamint folyton az jár a fejemben, hogy a vonat elé vetem magam, de erről nem merek beszélni senkinek. Folyton ez mellet a gondolat mellett ott van az is, hogy egy semmirekellő vagyok, pedig elvégeztem egy technikusi iskolát ötösre (előtte az érettségit) és még a B kategóriás jogosítványom is megvan mind-e mellett elég jól teljesítek az egyetemen és mégis úgy érzem, hogy nem vagyok senkinek hasznára. Nem is volt párkapcsolatom se, pedig azt mondják, hogy bulival szerezhetek, de nem történt meg egyszer sem csak a monoton magány maradt. Attól félek, ha megteszem ezzel a családot is tönkre teszem és a környezetemben élőket is megviseli az eset. Mindennek kiinduló oka az, hogy nem találtam a szakmámban munkalehetőséget és az egyetem után sem valószínű az elhelyezkedésem és család sehol, kereset sehol, kenyér az asztalra nem kerül... és még lehetne sorolni.
2013. szept. 24. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért nem fordulsz pszichiáterhez???

A depressziót kezelni kell.Az életnek mindég van értelme.Ha nem látod,keresni kell!!!

Hidd el,hányszor volt már elegem.A férjemnek is.

Neki az édesapját 8 éves korában megölték a szeme elött.Rosszakat álmodik,gyenge az idege,de erös!!!

az tény nem bírja a nagyobb stresszt,de megoldja.

Hidd el,elöbb utóbb tal´lasz kiutat,csak keresni kell!!!

Hány éves vagy???

Milyen diplomád van???

Vannak online csoporto is depressziósoknak.

próbálj valamerre lépni.Nincsen senki aki segítsen??

Barátok???

2013. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kondizz,vagy űzz hasonló sportot mint a foci vagy hasonló. A kondi a nők miatt,meg persze az ÖNGIZALMAD ami jelenleg 0 feljavításán. A sport meg szintén az önbizalom miatt :) Hidd el jót fog tenni. A munkahellyel kapcsolatban,meg biztos,hogy lesz állásod ne aggódj :D
2013. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Lehet hogy nincs.. De ki az, aki ezt eldönti??

16 éves vagyok, nincsenek barátaim, se kapcsolatom. Úgy érzem az emberek lenéznek, mégsem tudom miért...

Minden egyes napom ugyan az, és nekem csak a magány jut.

Minden este órákat töltök zene hallgatással, és egyre mélyebb depbe zuhanok...

De ezt NEM MUTATOM! Csak akkor teszem mikor senki se látja.

Reggel, mikor felébredek, felteszem a hazug mosolyt, s bár nem vagyok boldog, ettől kicsit jobban érzem magam.

RAPpelek, ami segít kiadni magamból a fájdalmat. Rendszeresen sportolok, amitől szintén jobban érzem magam. :)

Egyébként rappet és rockot-metalt hallgatok..


A LÉNYEG, HOGY NEM VAGY EGYEDÜL.

TŰZZ KI MAGAD ELÉ EGY CÉLT, ÉS KÜZDJ ÉRTE, HOGY MINDEN REGGEL LEGYEN MIÉRT FELKELNED!

16/F

2013. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem akarsz változtatni talán..nem nyitsz az emberek felé.Persze lehet nem találod a veled egy hullámhosszon lévőket de ez nem jelenti azt hogy zárkózz be.

Én nem a pszichiátert javaslom hanem azt hogy próbálj meg kicsit nyitni optimistábban szemlélni az életet.Van akinek diplomája sincs mégis talál munkát előbb utóbb.Nem kéne ennyire borúsan látni a dolgokat és előre tényszerűen kijelenti nekem nem lesz munkám...sokkal rosszabb helyzetben lévők is vannak diploma jogosítvány nélkül stb...egyébként egyszerűen a rátermettség a lényeg és persze az élni akarás...a társkeresés meg hát kemény dió na.De annak is a fejére koppintanék aki azt mondja neked hogy bulival szerezz...elég gyermeteg hozzáállás és szerintem az a kapcsolat olyan is többségében.nem lehet tudni mikor hol találod meg lehet egy totális véletlen műve lesz az egész.A lényeg ne görcsölj rá mert azzal biztos hogy semmi nem fog javulni.

2013. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is sokszor gondolok arra, hogy nincs értelme az életnek. Az öngyilkosság nem megoldás, ha van egy kis bátorságod, tovább küzdesz, mert ha meghalsz, senkinek sem teszel jót. Előző válaszolónak igaza van. Tedd fel reggel a műmosolyt, és indulj a dolgodra. Csak így lehet elviselni ezt a poklot amiben élünk.
2013. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
MINDEN ÉLETNEK VAN ÉRTELME!! az élet kincs:)
2013. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok. Sokszor van mostanában mélypontom. Az a furcsa, hogy nyitok az emberek felé, de van amikor azt érzem, hogy nem kellene jártatnom a szám. 21 vagyok. Szoktam zenélni is, de mostanába már az sem vígasztal.
2013. szept. 24. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor sem szabad feladni.Ki mondta hogy egyből minden frankó lesz...de nem mindegy hogy próbálkozol e vagy sem...persze tudni kell azt is kihez érdemes beszélni és mennyit...az pedig fontos hogy az általad kedvelt tevékenységekben örömödet leld.De ehhez kell az hogy eltudd felejteni a hétköznapi dolgokat.Ismered a flow állapotát? :-)
2013. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
te még fiatal vagy. Van még esélyed. A debresszió nem tart örökké. Én közel vagyok a 30hoz. 29F. és nekem még komoly kapcsolatom nem volt, szexuális kapcsolatom évek óta nincs, faluban lakom, nekem sincs munkám, bulik sincsennek erre, se lányok. Ismerkedési lehetőség nincs, csak 1000 ft-os net a telomon. Ez az egy szórakozásom van... félek, hogy egyedül élem le az életem. És ahogy öregszem, nem kellek senkinek :( anyám maradt nekem, muvan ha ne adnj isten ő se lessz már! Nem fogom kibírni. Csak reménykedek a sorsban, hogy legyen munkám, és valaki, aki szeretni fog, és én is őt, és legyen gyerekem, ami erőt ad, hogy éljek. De úgylátom fogy a homokóra, minden nap fekettébb feketébb, minden év kínzóbb. Én is gondolkodom öngyilkosságon, de anyám miatt nem teszem. Ha ő nem lessz, megyek utánna én is.
2013. szept. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!