Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ilyen szerencsétl...

Miért vagyok ilyen szerencsétlen mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok már kiskorom óta érzem,hogy valami nincs rendben az életemben egyszerűen semmi nem sikerül nekem. Most vagyok 26 éves és egyáltalán nem vagyok boldog szívem szerint meghalnék. Olyan családba születtem ami nem éppen a legjobb volt édesapám nagyon sokat ivott és bántotta a családját mindig de főleg anyámat aki pedig nagyon jó asszony mindent megadott a gyerekeinek na meg jó feleség is volt. De édesapám az alkohol rabja lett és mindig veszekedett a családján adta ki a dühét. Akkoriban mi nagyon szegények voltunk de nem is ez volt a nagy probléma. Engem soha nem bántott szerencsére mert én voltam a kedvence.De ő már meghalt és így a család is megnyugodott. Utána elkezdődött az iskola mondanom sem kell be sem tudtam illeszkedni a többiek közé állandóan szekáltak engem sértegettek gúnyoltak meg a családomat is. Én meg hagytam magam és nem szóltam nekik vissza és így rám szálltak. Barátaim sem voltak mert senki nem foglalkozott velem lenéztek még a lányok is. Nagyon nehezen jártam végig az általános iskolát meg is buktam és nem tudtam odafigyelni a tanulásra egyrészt az osztálytársak miatt másrészt meg a családi gondok miatt. Az iskolában soha nem szólaltam meg amikor felelni kellett mert féltem,hogy kiröhögnek a többiek mivel szokásuk volt mindig. Nagy nehezen kijártam az általános iskolát és olyan boldog voltam,hogy végre megszabadultam a sok szenvedéstől. Később átiratkoztam egy középsuliba mert kötelező volt,hogy még tanuljak a tanárok ajánlottak nekem egy iskolát ami a gyengébb tanulóknak való el is mentünk megnézni és be is iratkoztam. Amikor volt az évnyitó mondanom sem kell csak úgy rettegtem minden bajom volt. Ebben az iskolában csak lányok voltak kizárólag ők tanulhattak ott abban az időben azért is mentem oda. Amikor az iskola elkezdődött már akkor féltem nem mentem oda senkihez inkább félrevonultam. Kezdetben próbálkoztak velem barátkozni de nem akartam beszélgetni senkivel mert féltem nem tudtam megszólalni vagy csak nagy nehezen. Sajnos ebben a suliban sem kedveltek engem igazán kivéve egy lányt akivel jóba lettünk mivel ő is olyan félénk típus volt mint én. De ez sem volt nagy barátság mert ez a lány is idővel eltávolodott tőlem. De viszont ebben a suliban azért már jobban tudtam tanulni szereztem nagy nehezen 2 szakmát az egyik házvezetőnő a másik meg óvodai dajka. Utána ezt a sulit is kijártam és megnyugodtam,hogy többet nem kell mennem majd csak dolgozni idővel. Az évek alatt egy igaz barátnőt sem sikerült szereznem magamnak sőt még barátot sem pedig nagyon vágytam én is a szerelemre,hogy szeressenek de mivel nem jártam sehova így nem foglalkozott velem senki. Aztán interneten próbáltam párt keresni és megismertem valakit akivel nagyon jól megértettük egymást írogattunk egymásnak később már telefonáltunk még egy nap eljött hozzám és megismerkedtünk.Sajnos azóta meg is bántam azt,hogy foglalkoztam vele mivel nem értettük meg egymást mindig veszekedtünk egyszerűen nem illettünk össze de mi erőltettük a kapcsolatot. Meg is lett az eredménye kikészültem és pánikbeteg lettem gyógyszert kellett szednem rá.Egy a lényeg,hogy valami probléma van velem a felfogásommal nagy önbizalomhiányban szenvedek mindig csak a halál gondolata jár a fejemben. Nem érzem magam jónak sem szépnek egy rakás szerencsétlenség vagyok akinek semmi nem sikerül. A párkapcsolatom is egyenlő a nullával más emberrel meg nem tudok ismerkedni félek találkozni pasikkal vagy pedig visszautasítom őket. Nem tudom mi van velem szerintetek mit tegyek mit tanácsoltok?
2013. nov. 5. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
keveset olvastál a gondolkodásról, tudatalattiról, és arról, hogy mindenki saját magának teremti meg még a körülményeket is. számtalan könyv és video, meg info van ilyenekről már csak a neten is
2013. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
az elején nehezen indultál általánosban azt elhiszem...de utána magadat lökted be egy nagyobb gödörbe, majd azt folytatod! a kérdés az, hogy mikor kelsz fel a padlóról! ez csak rajtad múlik, senki máson! s biztos vagyok benne, hogy meg tudod csinálni! nem kell nagy dolgokra gondolni.. sok pici apró lépés.. és a végén minden rendben lesz hidd el:)
2013. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Sajnos nagy teher van rajtad a múltadból, és elhiszem, hogy így nagyon nehéz bármin is változtatni. De muszáj lesz, ha normális életre vágysz, és sikerülhet is. Sok pofont kaptál az élettől, kigúnyoltak a családod miatt, kiröhögtek, ha csak megszólaltál, de ez nem volt normális. Most már felnőtt vagy, felnőtt emberek között kell boldogulnod, ők már nem fognak kiröhögni, se a családod miatt gúnyolódni. Ezek a dolgok, hál' Istennek, elmúlnak a gyerekkorral. Próbáld legyőzni a félelmedet, szólítsd meg az ismerőseidet, kezdeményezz beszélgetéseket. Sajnos, tapasztalatom szerint a te korodban az új barátok szerzése kicsit nehézkes, főleg, ha nem vagy egy party arc... de azért nem lehetetlen! Keress egy hobbit, ahol emberek közé kell menned, pl. valami táncklub, énekkör, kézművesség - ami érdekel, és ott tudnál ismerkedni, barátokat szerezni. Meg persze munkahelyen is. Csak légy egy kicsit könnyebben megközelíthető.

A párkapcsolatod miatt igazán ne érezz kudarcod. Na jó, sok volt balhé, szakítottatok. Ez sok emberrel megesik, majd a következő jobb lesz. Hány ember van, aki beleragad egy rossz kapcsolatba, látod, veled ez nem történt meg! :)

A halállal meg ne foglalkozz, csak még rosszabbul fogod érezni magad, és elvonod az erődet meg a figyelmedet a normális dolgokról!

2013. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én azért sokat változtam az évek során de sajnos nem tudok felejteni. Az itteni fiatalokat ki nem állhatom azóta sem és nem is foglalkozok egyikkel sem mert nagyképűek csak nem tudom,hogy mire de nem is érdekel. Egy barátnőt viszont szeretnék akivel jól elvagyok és megbeszélhetek vele mindent ami bánt. Interneten is próbálkoztam már barátkozni de nem találok olyan oldalt. Sajnos ez a félénkség a mai napig is elkísér engem még dolgozni sem megyek el egyedül édesanyám nélkül pedig ő sem jöhet velem örökké. Ez sem tetszik az embereknek,hogy mindig anyámmal megyek mindenhová.
2013. nov. 6. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyiss az új dolgokra! Ebbe gondolj bele, abba, hogy elmégy táncolni, vagy valahová. Elmégy egyedül és? Mi lesz akkor? Semmi. Nem támadnak meg. A felnőttek nem gúnyolhatnak ki, mert az dedós lenne és magukat égetnék le vele!
2013. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!