Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magukba fordult emberek...

A magukba fordult emberek mentálisan betegek vagy csak sokat csalódtak az emberekben?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első a csalódottság, stb stb. Ebből az egészséges ember kilábal idővel, mert hosszútávon leterheli, megbetegíti és tudja hogy az nem jó. De ez a fajta bezártság, ha nem tud felülkerekedni rajta az ember idővel betegséggé válhat. Szorongás, depresszió. Szóval itt már mentális betegségről beszélünk. A szomorúságot, a rosszkedvet, magányt és hiányt mindenki ismeri. Ez természetes velejárója az életnek, ahogy a jóra és boldogságra való törekvés. Ha ez kihal az emberből, akkor keríti hatalmába végleg a melankólikus állapot egy sokkal komolyabb és mélyebb fajtája amiből kilábalni max idejig óráig tud egyedül. Sajnos ezek az emberek akik itt vannak már nem érzik magukat jól, kűzdeniakarásuk lehet hogy van, de már egyedül biztosan tehetetlenek. A két dolog közt vékony a jég. Könnyen beszakad,szinte észrevétlen.
2013. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én személy szerint alapból mindig is nyitott, kifelé érdeklődő ember voltam és sok barátom volt, utáltam egyedül lenni. Ezt jól ki is használták, mert szinte bármit megtettem azért, hogy legyenek barátaim. Régen még anyagilag is lenyúltak, de hamar rájöttem, hogy attól, mert mindenkinek megveszek mindent, még nem lesznek barátaim. Ugyanezt csináltam érzelmileg is és belebuktam. A barátnak nevezett személyek, akikért mindent megtettem meg elhagytak, vagy én szakítottam meg velük a kapcsolatot. Úgyhogy egy jó pár éve alig vannak barátaim, olyan időszak is volt, amikor teljesen egyedül maradtam barátok nélkül. Már nem tudok nyitni az emberek felé, mindig azt nézem, hogy ki hol akar átvágni, vagy hogy akar kihasználni. De túl kell lépnem ezen, mert a magányt se bírom. Nem nekem való ez. Megőrülök, hogy napközben nincs kihez szólnom. De csak így 1-2 év után jutottam el idáig.
2013. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én barátom borzalmasan féltékeny volt, amikor összejöttünk, persze nem a legelején. Ha smsre fél órán belül nem válaszoltam feltúrta az emailem, facebookom és már állt is a bál. Én azért zárkóztam be, mert egyrészt féltem, hogy miért fog megint kiakadni, inkább senkihez se szóltam, másrészt pedig az se érdekelte, ha dolgoztam vagy társaságban voltam, ha valamin felhúzta magát nekem beszélni kellett vele és ez mind társaságban, mind pedig a munkahelyemen elég ciki volt. Mentálisan nem vagyok beteg és az emberekben sem csalódtam sokat (na jó, mégis), én egyszerűen a barátomtól való félelmemben zárkóztam be.
2013. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy betegek, de az is lehet, hogy azért elvonultak, hogy ne fertőződjenek meg a beteg társadalomtól. Lehet, hogy csalódottak és azért ilyenek, hogy többet ne csalódjanak. De az is lehet, hogy ez az életformájuk. Azért fordulnak el a világtól, hogy épüljenek és ne rombolódjanak.

Ha mégis mentálisan betegnek látod őket, akkor az nem más, mint a társadalom tünete.

2013. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt én értelmetlen kérdésnek vélem. A nagykorúak túlnyomó többsége nem infantilis, tud felelősséget vállalni, korrekt, nem szemellenzős, nem aljas, és végképp nem fordul elő közöttük szadista magatartás.


A nagykorúak többsége tehát nyugodtan hátradőlhet, és jól érezheti magát az egészen rendben levő lelkiismerete miatt.


Nem mondanám azt se, h csak az orruk hegyéig látnak, vagy hogy ne látnák a fától az erdőt. Sőt, a felnőttek java része számára meglehetősen idegen a vágóhidak gondolata, mivel empatikusak az állatvilággal szemben. A közönyt, agressziót távolról se ismeri a felnőtt lakosság java része.


Szerintem tehát nem sok értelme van a kérdésnek, bár ez csak egy vélemény, lehet ,h tévedek.


A felnőttek többsége nem agresszív, jól is néznénk ki... Aki rossz szándékkal agresszív, az általában egyben paranoid is, ugyanakkor félős kis nyuszi, és agresszióval kompenzál. Ez viszont távol áll a legtöbb felnőtt embertől.


Annak a kevés agresszívnak tehát puszikálom azt a kis érzékeny, korlátolt, önző , vak lelkét. :)


Szerintem alapvetően harmonikus világban élünk. Nem értem, mit nyavalyog ennyi ember... Nekik semmi se jó? Nem mondom, h sok lenne az olyan szerencsés ember, aki bárgyú, vak agresszióval találkozna, de azért a többieknek se lehet szerintem panasza.


Szégyellje magát, aki panaszkodik, meg szándékosan eljátssza a befele forduló, miután évtizedeken át agressziót, tettelegességet és szadizmust élt át mint áldozat.


Látjátok, aki nem bántanak, és még alapvető anyagiakban se szenved hiányt, nos - annak nehéz! Mélységesen együtt érzek velük. Kibirhatatlan szenvedéseken mehetnek keresztül. De ha látok ilyet magam körül , szívesen adok egy gyógypuszikát a bibicskéjükre. Annyira sajnálom őket. :(

2013. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Elírtam! Bi-bicskájukra! Ugye így kell ragozni?


Elnézést, h szennyezem itt a levegőt, borzasztó alacsony színvonalú fogalmazásmódommal és helyesírásommal.

2013. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"én egyszerűen a barátomtól való félelmemben zárkóztam be."


Milyen barát az ilyen?? Hagyd ott a pi.csába!

2013. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Péntek Bence2003 válasza:
Nem kell olyan barátot választani,aki rossz!
2014. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Igen
2014. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Először csalódnak,aztán próbálnak új társadalomba beilleszkedni ahol elutasítják őket.Aztán szép lassan hozzászoksz a magányhoz és nem keresed többé a társaságot.Lassan eltűnnek az érzelmeid és elhanyagolod magad...Utána már mindenki úgy tekint majd rád mint aki elmebeteg és emiatt felemészted magad...szép lassan belülről...Nekem elhiheted!Elég hozzá egyetlen év!Ez nem betegség.Ezt történik ha megbízol bárkiben.
2014. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!