Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ne legyen öngyilkos az...

Miért ne legyen öngyilkos az ember?

Figyelt kérdés
Az élet úgyse vezet semmibe. Minden ami létezik most van aztán kinyiffan, és cső. Értelme csak akkor volna élni ha minden rendelkezésre állna a jóléthez, de ha csak fájdalom, és keserűség jut akkor jobb volna meghalni. A gazdagok éljenek, nekik való ez a világ, ők mindent megtehetnek. Én kilátástalan csóró inkább meghalok, mert az élet úgyse boldogít. A semmi ami a halál után vár, és a most létező szenvedés közül a semmi sokkal csábítóbb. Nem tudom mi ez a valami bennem, és úgy általában az emberekben ami nem engedi nekik, hogy megtegyék, de végül úgyis megteszik, csak rá egy 20év múlva. Várok még.
2013. dec. 3. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pénz nélkül is lehet boldog az ember. nem vagyok milliomos, mégis jól érzem magam. pedig még csajom sincs. az már a te bajod, hogy te semmiben nem találod meg a jót.
2013. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Az élet úgyse vezet semmibe."

Ezek szerint nincs értelme az életednek, ADJ NEKI ÉRTELMET!


"Értelme csak akkor volna élni ha minden rendelkezésre állna a jóléthez, de ha csak fájdalom, és keserűség jut akkor jobb volna meghalni."

Matától semmi nem lesz, ahhoz elsősorban TE kellesz. Jólétre vágysz? Akkor tegyél azért, hogy jólétben élhess! Tanulj és dolgozz addig, amíg az igényeidnek, elvárásaidnak megfelelőt elő tudod teremteni. Ha nem vagy rá képes, akkor az igényeidből kell lejjebb adnod.


"A gazdagok éljenek, nekik való ez a világ, ők mindent megtehetnek. Én kilátástalan csóró inkább meghalok, mert az élet úgyse boldogít."

Neked kik számítanak gazdagnak? Valakinek már az is gazdag, akinek lakása, vagy saját autója van.

A gazdagok is tesznek azért, amijük van.

Ha te szerinted az a gazdagság, hogy hanyatt dőlsz egy rózsadombi villában és semmit nem kell érte tenned, akkor te inkább egy marha lusta ember vagy, aki azt várja, hogy az ölébe hulljon minden. Ideje felébredni, mert ilyen nincs. Ha te a gazdagságot kizárólag anyagiakkal társítod, és csak tárgyakhoz kötöd, akkor nagyon nagy baj van veled és az értékrendeddel.

Nézz csak meg egy igazán gazdag embert: soha nem lógatta a lábát, tesz azért, amije van.

A lusta és semmihez sem értő embereknek meg a az ölébe is hullik mondjuk egy milliárdos örökség, hamar elherdálja és ugyanúgy lógathatja majd az orrát évek múlva.

2013. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tudom az embert nem érdekli, ha mással példálóznak, de nézd meg a bennszülötteket. Nem ismerik az anyagiasságot, az ő világukban nincs internet, nincsenek 3D-s filmek, a gyerekek nem több ezer forintos játékokkal játszanak, náluk nem viszi házhoz senki az ételt és még lehetne sorolni, mégis a fejemet rá, hogy elégedettebbek az élettel, mint sok pénzes ember és nem mondogatják naponta háromszor, hogy "unatkozom".

Nem akkor van valaminek értelme, ha a startnál megkapod a csomagodat, amiben benne van minden szép és jó, mert az életben sem azok viszik szerintem a legtöbbre, akiknek a s*ggük alá raknak mindent. Abból kell kihozni a legtöbbet, amink van, törekedni kell a jobbra és ha sikerül... na az a siker és az az élet értelme! Nem könnyű az tény.

Ami pedig az öngyilkosságot illeti... a világ egyik leggyávább dolga véleményem szerint. "Könnyű" beszedni egy marék gyógyszert, a vonat elé ugrani, vagy felakasztani magunkat... de aki megtalálja az embert utána, aki itt marad gyászolni... na az már nehezebb.

2013. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen lusta vagyok, és ezen nem tudok változtatni. Dolgoztam jó kis gyárban,, de még inkább megutáltam a gürizést, főleg, hogy sehova nem vezet.
2013. dec. 3. 13:41
 5/12 anonim válasza:
Nem nyafogni kellene, hanem tenni, agyalni, ötletelni. A gazdagok szerinted miből szerezték a pénzt? Sajnáltatták magukat?
2013. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem nyafogni kéne, hanem ugrani.
2013. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért igen?
2013. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A semmi ami a halál után vár, és a most létező szenvedés közül a semmi sokkal csábítóbb. "


Sajnos rosszabb a helyzet, ha öngyilkos leszel, mint gondolod. Olyan lesz, mint sok konzolos játék: ha meghalsz, kezdheted elölről. Szóval csöbörből vödörbe. sőt, hátrábbról kezded akkor, mert újra el kell jutnod eddig, és onnan tovább.


Az élet lényege nem élvezet, hanem pszichés-tudati tanulás. A többi dolog csak eszköz ehhez. Ha megtanultuk a leckét, onnantól leszünk csak nyitottak igazán a független boldogsághoz.


Egyébként meg sokan nem öngyilkosságba, hanem hitbe menekülnek, holott a menekülés sose megoldás, kivéve esetleg átmenetileg, h extrém a szitu. Tehát a hit is felesleges kör.


Amiről írtam, nem hit, hanem tény. Amíg nem tudtak az ultraibolya hullámhosszról, addig azt hitték, érzékelésünk határa az érzékszerveink. Amint felfedezték az ultraibolyát, mert műszerekkel már mérni tudták, azt mondta korlátolt materialista tudomány:

"jaaa, izé, ööö, hát tévedtünk, mégse az a valóság, amit 5 érzékszervünkkel tapasztalunk, HANEM PLUSZ ULTRAIBOLYA HULLLÁMHOSSZ-TARTOMÁNY. DE AZTÁN AZON KÍVÜL SEMMI DE SEMMI DE SEMMI DE SEMMI NINCS ÁM! Hiszen amiről nem tudunk, az nincs is.. nemde?"

;-)

Aztán felfedezték az infravörös hullámhosz-tartományt...

Erre a tudósok:

"jaa ööö izé.. hát tévedtünk, eddig azt hittuk , cska az létezik, ami az 5 érzékszervünk mutat, plusz az ultraibolya... de hát izé... plusz infravörös tartomány, NO DE AZTÁN AZON FELÜL SEMMI SE SEMMI DE SEMMI LÁTHATO-HALLHATO STB ÉRZÉKELÉSI TARTOMÁNY NINCS ÁÁÁÁÁM. Mert mi, a tudomány nem vagyunk ááám infantilisek, hiszem ha látom! Amiről nem tudunk, az nincs is, nemde?"

;)


ÉS ÍGY TOVÁBB... :))))


[link]

2013. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A gazdagok is tesznek azért, amijük van. "


Igen, hiszen részt veszenk a csaló hatalmi játékokban.


" nézd meg a bennszülötteket. "


Nézzük csak... ezek általában meleg éghajlaton élnek. Nem függenek fűtéstől, se a bonyolult világ milliónyi hátrányától. Általában egészséges levegőjű a környezetük. Van idejük és nyugodt környezetük megtermelni földjeiken az élelmiszernövényeiket, sőt, eleve van nekik, nem úgy, mint a "civilizált" világban, aho la gazdagok kisajáűjtítják a termőföldet. (Ráadásul nem ismerik a mesterséges kéynelmi eszközöket, így nem függenek azoktól.) Mégis mitől lenne nehezebb a bennszülötteknek??

2013. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezeket gondold át, miután megnézted!


http://www.youtube.com/watch?v=Z9w2jSOTjzs


http://www.youtube.com/watch?v=z2703l-B6go


Hát ezért ne...


Sosem tudhatod...

2013. dec. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!