Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ne legyen öngyilkos az...

Miért ne legyen öngyilkos az ember?

Figyelt kérdés
Az élet úgyse vezet semmibe. Minden ami létezik most van aztán kinyiffan, és cső. Értelme csak akkor volna élni ha minden rendelkezésre állna a jóléthez, de ha csak fájdalom, és keserűség jut akkor jobb volna meghalni. A gazdagok éljenek, nekik való ez a világ, ők mindent megtehetnek. Én kilátástalan csóró inkább meghalok, mert az élet úgyse boldogít. A semmi ami a halál után vár, és a most létező szenvedés közül a semmi sokkal csábítóbb. Nem tudom mi ez a valami bennem, és úgy általában az emberekben ami nem engedi nekik, hogy megtegyék, de végül úgyis megteszik, csak rá egy 20év múlva. Várok még.
2013. dec. 3. 13:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is könnyebb egy bennszülöttnek, legalábbis bizonyos értelemből. A mi világunkban egy átlag ember dolgozik, próbál életben maradni elvállalva vmi monoton unalmas munkát havi 80-100 Ft -ért. Csinálja a nap 8 órájában és mindezt azért, h ne haljon éhen. Egy bennszülött valószínűleg többet dolgozik, de Ők kreatívan élnek.. eszközöket fabrikálnak, vadásznak, főznek stb. stb. Még nekünk csak a monoton unalmas munka van majd utána hazaérve megint a monoton TV zés vagy gépezés marad (legolcsóbb szórakozás). + A másik nagy előnyük, h nem tudnak a többi emberről, így nem is irigykednek annyit.

Gondoltam már rá, hogy el kéne húzni egy lakatlan szigetre.. mennyivel nyugisabb lenne ott minden, de azért nem egyszerű egymagad megélni az is biztos....

2013. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Figyi, a trópusokon marha könnyű megélni, viszont egy nem bennszülött tán sose szokja meg a mérges pókok és kígyók előli kitérést... Na meg ugye meg kell tanulnod a növények gyógyerejét használnod. Oké, egy dolog. De nincs fogorvos... meg pár tényező, ami nagy könnyebbség a civilizációban.


De még így is szimpibb nekem a természetben élni, csak hát az unalom, igen, nehéz ügy... Bár ha van sok hasonló gondolkodású , akkor nem rossz, tapasztaltam, de a konfliktusszituk épp úgy megvannak a hippik között is... Főleg, h a hippik java része is a civilizált világból jött, civilizációs lelki bajaikat hurcolva kis a természetbe....


Egyébként vannak szigetek, ahol egész ében 22-25 fok van, és folyamatosan termő fák, bokrok. Vannak, akik ellógtak ilyen helyre, megy a hír, a rendőrök hol hagyják békén a hippiket, hol kevésbé. Bár én nem mozgok ilyen körökben; épp csak röpke benyomást szereztem. De az ilyen szigetecskéket is el lehet unni, ahogy mesélik... Mindenesetre sokkal jobb, mint látszólag szabadon rabszolgának lenni a civilizációban... vagy hajléktalannak. Tök jól fel tudnak nevelni gyereket is, hippik, a természetben élve. Igaz, szokni kell , meg szükséges némi kreativitás. De hülye emberek mindenhol vannak.. ha meg nincs senki, esetleg családod van, hippifeleség, hippi gyerekek, az meg unalmas egy idő után egy picit, mert mégis... pár gyerek meg egy házastárs, és ennyi...? Bár,ahogy sok életet látok... sokaknak már ez is a menyország lenne... de azért küzdelmes, ahogy egy csöppet belekóstoltam... A természet erői... a hatóságok néha, hol ez, hol az... rugalmasnak kell lenni, pl ha valami akadály megjelenik, költözni kell ,stb... Van, aki szereti a félnomád életet!


Na de nincs sebész, nincs fogorvos, nincs intenret, nincs tankönyv, hogyan iskoláztatod a gyereked? Oké, átadod, amit tudsz, de az nem elég ahhoz, h beruccanjanak 18 évesen egy közeli településre, leérettségizni... Ami pedig nem árt... mivel azért aki nem bennszülött, hanem "csak" hippi, az nem Maugli! Általában kénytelenek a hippik is némileg civilizálódni... Akinek nincs kellő ismerete a civilizált világról, hiába él a természetben, lemarad, kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet... Nem ,mintha az iskolarendszer olyan tökéletes lenne...


Hát ,van pár alternatíva, mindnek van előnye , hátránya.


Bocsi ,h kissé elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől... bár aztán lehet h a kedves kérdezőt a válaszaink is kizökkentik az öngyilkos gondolatokból. ;) Netán elmegy nyaralni a természetbe - a környezetváltozás remek gyógyszer, ha jó a választás. :)

2013. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!