Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül hogyan lábalhatnék ki...

Egyedül hogyan lábalhatnék ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok, és állandóan azon gondolkozom, mi értelme van az életnek, ha van sok pénzünk, elértük álmainkat, akkor is minek élni? Minek dolgozunk minden nap, ha csak épp, hogy meg tudunk élni? Félek a jövőtől, nincsenek terveim, az egész napomat a számítógép előtt töltöm, céltalanul. Nincsenek álmaim.

A családom romokban van, a szüleim csak pénzkérdés miatt nem válnak el, anya egész nap dolgozik, apám alkoholista, vele nem is beszélek. A testvérem elköltözött. Gyakorlatilag az egész napomat egyedül töltöm. Tegnap, amikor az egész napomat társaságban töltöttem, nagyon jól éreztem magam, de amint jöttem hazafele, újra elöntött a depressziós hangulat. De nem lehetek minden nap állandóan társaságban, egyedül is hogyan lehetnék boldog?


2013. dec. 14. 14:27
1 2
 1/14 anonim válasza:

Suliba jársz nem? Háyn éves avgy? Fiú/lány?

Velem is kb ez van/volt, hogy nem látom az életnek az értelmét. Ha társoságban vagyok én is nagyon jól érzem magam, de mikor egyedül vagyok folyamatosan azon gondolkozok mi értelme ennek annak...stb

Mikor gépezel mit szoktál csinálni? Szeretsz zenét hallgatni, mert nekem az segít. Nem tudom hogy vagy a sporttal, de ha egyedül vagy akkor kicsit mozoghatsz is, csinálj pár gyakorlatot (megy vele az idő, jobban fogsz kinézni)

Egyébként egyedül nem igazán tudsz, kell valaki aki segít!

Egyébként ez a depresszió mennyire súlyos vágdosás van?

2013. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló helyzetben voltam.

Igazából most vagyok kilábalóban belőle.

Súlyos önértékelési problémáim voltak.

Emiatt eltávolodtam az emberektől, a magányba taszítottam saját magam.

Suliban is mindig egyedül voltam, párkapcsolat, társasági élet 0...

Aztán gondolkodni kezdtem: Mért érdekel hogy mit gondolnak rólam mások? Kinek kell megfelelnem? Nehéz volt, de elfogadtam magam...

Elkezdtem EGÓ-t növelni, eminemet és hasonló mindent leszaró rappet hallgatni, írni és leálltam a metal, metalcore zene hallgatásával.

Rendszeresen sportolok, és csak a SAJÁT jövőm érdekel, sokat javultak a jegyeim is. Sokkal könnyebben feloldódok társaságban és jövőhéten lesz egy randim is...

...

Tehát minden hozzáállás kérdése. KÉT VÁLASZTÁSOD VAN:

SÍRSZ A MONITOROD ELŐTT SAJÁT MAGADAT SAJNÁLVA, VAGY FELÁLLSZ, FELÖLTÖZÖL, ÉS ELMÉSZ KIFUTNI MAGAD A VILÁGBÓL! Én így kezdtem :)

Ha az életed 0, akkor az azt jelenti hogy van mire építened! Ha rossz gondolat jut eszedbe, hajtsd el! :D


Remélem segíthettem!

16/f

2013. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nekem is önértékelési problémáim vannak, a súlyommal nem vagyok megelégedve. Miután lecseng a karácsonyi zabálás, január 1-jétől szeretnék lefogyni.

Sok zenét hallgatok, szomorú és lelkesítő dalokat felváltva, de úgy döntöttem, kiiktatom a depis zenéket, és a filmek közül is igyekszem nem megnézni azokat, amik még mélyebbre süllyesztenek, mert rájöttem, ez is hozzátesz a kedvetlenségemhez.

A leginkább a magány az, ami depissé tesz, szeretek egyedül lenni, de mostanában túl sok volt ebből is, vannak barátaim, de úgy érzem, nekik sem vagyok olyan fontos.

2013. dec. 14. 15:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyedül sehogyan sem. Miért nem keresel fel egy pszichiátert? Ha 25 alatti vagy, akkor ifjúságit. Ő tudna neked segíteni.
2013. dec. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem bízom a szakemberekben. Nem ismernek valójában, így nem is tudnának segíteni, mex. általános tanácsokat adni, azokra meg nincs szükségem. Szerintem csak én tudok magamon segíteni.
2013. dec. 14. 16:10
 6/14 anonim válasza:
Én is nagyon szeretek egyedül lenni. Vmikor tényleg egy kicsit jó társaságban beszélni(valójában csak baromságokról van szó mindennap), de aztán rájöttem h és soha nem beszélgettem arról közvetlenül amit én szeretek. Nem tudom hogy neked mi a hobbid, de mondtad h sokat gépezel. Én is! Valójában az van h felkelek és amíg nem érzem magam hulla fáradtnak itt ülök ebben a székben. Ezért ajánlom a fórumokat. Minden nap azt vizslatom h van e új komment. Ahhoz szólsz hozzá amihez csak szeretnél ami meg nem érdekel azt ott hagyod, senki nem tudja meg. Ahova én szoktam felnézni ott nagyon kedvesek és meghallgatnak. Tanácsokat is adnak ha van tapasztalatuk. Hidd el! Nem vagy egyedül! Csak meg kell találnod neked megfelelő társaságot. Nem muszáj közvetlennek lennie annak. Hiszen itt a gép. Én csak a kis drágaságomra tudok támaszkodni. Nekem sincsen egyetlen egy barátom se. Utálok elmenni itthonról. Elég sokan szekálnak és csúfolnak. Próbálok nem foglalkozni velük. Olykor valóban nagyon nehéz, de az idő elteltével elmúlik vagy legalább egy kicsit könnyebb lesz. Filmekkel és zenékkel én is így vagyok. Régen gyakran mondták h túl érzékeny vagyok. Ezért nem is kedveltek. Családról nem tudok mit írni. Itt is sok gond van a pénzzel. Mindig is az volt. Sajnálom h nem tudtam konkrét választ adni. Próbáltam egy kicsit összehasonlítani magunkat, és egy-egy tanácsot adni ami lehet h segíthet. Szerintem egyedül nem fog sikerülni, ezért h ha nem sikerül vagy csak szeretnél egy kicsit hozzád hasonlóval beszélgetni akkor írj csak nekem egy p.ü.-t és ott add meg pl. a skype címedet vagy face-t amit csak szeretnél. Nekem bármit elmondhatsz. Meghallgatlak.
2013. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én nem szeretek egyedül lenni, néha jól esik, de inkább társaságot szeretnék. :/ És hamar bele tudok unni a gépezésbe, nem akarom erre alapozni az életem.

Vannak barátaim, de nem lóghatok mindig velük, van külön saját életük, pasijuk, családjuk.

2013. dec. 14. 19:15
 8/14 anonim válasza:
Ohh... Akkor sajnálom amit írtam. Hát akkor erre most csak annyit tudok h egy kicsit "önállósodj". Ezzel arra célzok h próbáld lefoglalni magadat. Egyéb hobbi vagy ilyesmi. Esetleg van házi kedvenced?
2013. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

egyedül nem nagyon. ahhoz erő kellene, ami nincs.


"Nem bízom a szakemberekben. Nem ismernek valójában, így nem is tudnának segíteni, mex. általános tanácsokat adni, azokra meg nincs szükségem. Szerintem csak én tudok magamon segíteni."


ebben viszont van igazság. visoznt szerintem egy értelmes ember többet ér mint 1 pszichológus.

pesze manapság nincsenek barátságok ,a pszihodoki is csak pénzért áll veled szóba, érdek mozgatja a világot, nem törődés.


keress más barátokat és lehetőséget hoyg kitörj otthonról. pl iskolaváltás, kollégium, munkahely, stb.

2013. dec. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig ez a helyzet egyikőtöknek sem jó. Édesanyád inkább a munkába temetkezik, te meg szép lassan felőrlődsz. Ha ez így marad, tényleg nem fogsz épen kikerülni ebből!

Nem az én dolgom, de az élet fontosabb, mint a pénz. Anyukádnak már rég el kellett volna válni attól az alkesztól. Tudod, inkább jobb boldogan, de szűkösen, mint gazdagságban, de boldogtalanul.

Neked is mindenképp le kéne lépned. Már ha van lehetőséged.

Aztán legyenek terveid, legyen valami, amit szeretsz csinálni! Ismerkedj, keresd mások társaságát! Ha lesz valakid, akkor hidd el, nem is lesz olyan nehéz kilábalni ebből!


Egyébként pszichiátert én nem feltétlenül javasolnám. Gyakran többet árt, mint használ.

2013. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!