Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül hogyan lábalhatnék ki...

Egyedül hogyan lábalhatnék ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok, és állandóan azon gondolkozom, mi értelme van az életnek, ha van sok pénzünk, elértük álmainkat, akkor is minek élni? Minek dolgozunk minden nap, ha csak épp, hogy meg tudunk élni? Félek a jövőtől, nincsenek terveim, az egész napomat a számítógép előtt töltöm, céltalanul. Nincsenek álmaim.

A családom romokban van, a szüleim csak pénzkérdés miatt nem válnak el, anya egész nap dolgozik, apám alkoholista, vele nem is beszélek. A testvérem elköltözött. Gyakorlatilag az egész napomat egyedül töltöm. Tegnap, amikor az egész napomat társaságban töltöttem, nagyon jól éreztem magam, de amint jöttem hazafele, újra elöntött a depressziós hangulat. De nem lehetek minden nap állandóan társaságban, egyedül is hogyan lehetnék boldog?


2013. dec. 14. 14:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Anyukám nem beletemetkezik a munkába, nem tudnánk megélni, ha nem dolgozna napi 16 órákat! Mivel ő fizet mindent, az ételt, a számlákat. És én szeretem, mindent megtesz értem, de nem bírom már én sem, hogy tudom, egész nap szenved, és nem halad előre az életünk, mert épp, hogy meg tudunk élni. Elköltözni sem tudnánk sehová, mert apukámé a ház.
2013. dec. 15. 12:24
 12/14 anonim ***** válasza:

magyar valóság 2013

ha létezne megoldás, akkor az emberek többsége nem így élne. a semmiből nem lehet valamit csinálni.

sokan pl a prostitúciót választják vagy a szexvideózást, esetleg a bűnözést, de gondolom ez kizárva.

2013. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha valóban depressziós lennél, társaságba se lenne kedved elmenni vagy rosszul éreznéd, úgyhogy max, kialakulóban van a depressziód.

AZ élet nagy kérdése, hogy hogyan lehet egyedül boldog valaki, hát úgy ,ha nem ezen gondolkozol, hanem eltereled a figyelmedet a gondolkozásról, tehát, tanulsz... dolgozol... főzöl... olvasol. Csak ne légy tehetetlen.

2013. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nem tudom, ki vagy, de hidd el, én rosszabb helyzetben vagyok, mint te. És sokáig én is így éreztem, most is egy kicsit. Hallottam itt jó megoldásokat. A zene és a filmek csak részmegoldások, folyton nem segíthetnek, de nagyon jó "lélekgyógyítók". A viszonylag rendszeres testedzés, a rendszeres tanulás/fejlődés viszont kulcsa lehet a dolgoknak. Én is most tanultam meg főzni például. Vagyis van még mit tanulnom, de egész jól haladok. És erre büszke is vagyok. De tudnék én mesélni...
2013. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!