Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt valaki, aki elmagányos...

Van itt valaki, aki elmagányosodott felnőtt korára, viszont sikerült kitörnie ebből?

Figyelt kérdés

Nekem egyik barátom se volt igazi barát, mindegyik csak érdekből volt velem. Őket gyerekkorból, vagy gimiből ismertem, de már nem beszélek velük, mert megelégeltem, hogy állandóan lehúztak mindennel, amivel csak tudtak, viszont ha nekem kellett segítség, akkor eltűnt az összes. Azt veszem észre, hogy a legtöbb ember a gyerekkori és gimis kapcsolataiból él felnőttként is, de nekem ilyenek nem maradtak. Egyetemen, melóhelyeken pedig nem találtam olyan embereket, akikkel barátok lehetnénk, mert 1. teljesen más volt az érdeklődési körünk és a személyiségünk, 2. csak egyszer találkoztam velük pl diákmunka alkalmából, utána soha az életben nem láttam őket, 3. Huszonévesen már mindenkinek meg van a saját élete, a párkapcsolata, a kialakult baráti köre, a munkája, a hobbija stb (legalábbis már akinek) és ebbe egy új ember már nem fér bele. Ennyi idősen már mindenkinek a családalapításon jár az esze, nem azon, hogy barátokat szerezzen. De nekem szükségem van barátokra, mert úgy érzem, hogy egészségtelen, ha csak a párom az egyetlen épkézláb emberi kapcsolatom és csak vele vagyok 0-24-ig. Valamiért nem találkozok olyan emberekkel, akik a barátaim akarnának lenni. Most pl az egyetemen sajnos jóval idősebbek nálam a csoporttársaim, ott is már mindenki összebarátkozott mindenkivel, csak én nem találtam senkit, mert egyszerűen nem jövök ki ott senkivel, úgy érzem, senki se kíváncsi rám. Pl ha odamegyek hozzájuk beszélgetni, vagy látom, hogy nem figyelnek rám, vagy leráznak és ezt már nagyon unom. Ezelőtt szakmát tanultam, ott is hasonló volt a helyzet, bár ott mivel korombeliekkel voltam, ezért jobban éreztem magam, de még ott se sikerült barátságot kialakítani, mert egy darab embert nem volt ott, akivel bármi közös is lenne bennünk. Pedig próbáltam emberekkel ismerkedni, de nem sikerült, mert senki se érezte jól magát velem. Nem értem, mi történt, régen simán ment a barátkozás, gimiben pl rengeteg emberrel voltam baráti viszonyban, sose voltam egyedül, mindig be voltam táblázva, annyi programom volt...viszont amióta leérettségiztem, valami nagyon elromlott. És még csak azt se lehet mondani, hogy túl csendes vagyok, mert nem vagyok az. Könnyen megy az ismerkedés, szeretek beszélgetni, mindig van valami témám, sosincs csend mellettem, mert az alaptermészetem ilyen... és persze nyitott is vagyok az emberekre. Nem számít, hogy idős, fiatal, alacsony, magas, rosszul, vagy jól néz ki, akkor is szívesen beszélgetek vele és kíváncsi vagyok rá. De valamiért mégsem sikerül sehol se barátokat szereznem és ez nagyon fáj, mert sokat vagyok egyedül és ez így nekem nagyon nem jó. Most nem akarok belemenni és részletezni azt a vergődést, amit itthon minden nap átélek, hogy nincs hova mennem, mert nincs kivel és barmi magányos vagyok. Alig van barátom és mindig vért izzadva imádkozok, hogy legyenek fent facen, vagy érjenek rá...csak az a baj, hogy ugyanúgy, mint másoknak, nekik is meg van a saját életük, a saját baráti körük, csak én lebegek itt egyedül az ürességben. Például ma is szeretnék elmenni valahová, mert úgy érzem, az őrület szélén állok, de annyira, hogy a tanulásra se tudok odafigyelni, de nem tudom, hogy rá fog e érni az az egy barát, aki a közelemben lakik, mert nem ér rá ő se mindig, hisz megvan a saját élete. Nem tudom, mit rontottam el, miért nem találkozok olyan emberekkel, akik hasonlóak lennének hozzám, csak olyanokkal, akik a szöges ellentéteim...úgy érzem, egyáltalán nincs szerencsém emberi kapcsolatokban. Minden másban van, csak ebben nincs, pedig szükségem van az emberekre és nemcsak ismerősi szinten.

Bocs a regényért. Örülök, ha egyáltalán lesz kedve valakinek végigolvasni, nemhogy még válaszolni is. Amúgy jár még valaki ilyen cipőben? 24

(Aki csak arra kíváncsi, hogy fiú vagyok e, vagy lány, az inkább ne is írjon)



2013. dec. 15. 14:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én megértelek én másik faluba költöztem igy meg még nehezebb barátkozni
2013. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Faluban meg még nehezebb, mert ott mindig ugyanazok az emberek vannak és messzire kell utaznod, ha új arcokat akarsz látni. Én szerencsére városban lakok, de még így is tök balszerencsés vagyok.
2013. dec. 15. 14:34
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok... Ha belegondolok ebbe, rendkívüli módon fáj nekem is hogy ilyen helyzetben vagyok... Ha valaki szimpatikus és próbálok vele beszélgetni, elkerül.

Barátaim (álhaverjaim) amikor volt egy, akkor kihasznált, vagy pedig addig volt jó cimbora amíg mondjuk egy szituációban ki kellett volna állni értem vagy valamiben kellett volna segíteni, mert ekkor - fura módon - eltűntek az álhaverok.

Ha ők kértek segítséget, akkor mindig megtalálható voltam mobiltelefonon, ha pedig "ők hívtak volna engem valahova" akkor az történt, hogy "hát ők küldtek SMS üzenetet, vagy próbáltak hívni de nem sikerült", tehát a technikai eszközök rendszeresen csődöt mondtak ilyenkor.

Középiskolában egy ilyen álhaverom volt, főiskolán is volt egy, jelenleg pedig én is azzal szembesülök hogy mindenkinek kialakult a saját baráti köre és nem nyitnak másfelé.

FB-re pedig nem vagyok hajlandó regisztrálni csak azért hogy lássam: hány ismerősöm van akit nem érdeklek, ráadásul ott is tovább menne a virtuális képmutatás.

Régen csőbehúztak olyan butasággal hogy "ne csodálkozz hogy nem hívlak, nincs mobiltelefonod, vezetékest hívni mobilról drága, de ha lenne mobilod, minden más lenne"... Miután lett mobiltelefonom, ugyanúgy az én számlám lett rendkívül magas miközben az álhaverokat hívogattam.

Vizsgaidőszakban próbáltam mindenkinek segíteni akár úgy is hogy rengeteget dolgoztam adott anyagon, amikor pedig én kértem volna segítséget hogy "valaki segítsen", a "valaki" rögtön "senki" lett és az se érdekelt volna senkit ha nem sikerül a vizsgám.

2013. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
üdv, majdnem negyven vagyok se barátom, még ismerősöm sincs, és mégis elvagyok, tényleg nincsenek manapság igazi barátságok, mert mindegyiknek van vmi célja, vmi miatt kialakult, és ha az a dolog megszűnt,vagy változás lépett közbe, akkor ált az ismeretség is megszakad....
2013. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Igazából nekem is hasonló a történetem, hiányzik a társaság, a fiú,lány barát, de ha pl discoba vagy összejövetelen folyton perifériára kerültem, úgy voltam mint ha ott se lettem volna.
2013. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon nehéz ma már barátokat találni. Nagyon sok az érdekember, valahogy minden csak ideig-óráig tart, nincs idejük egymásra az embereknek, még családon, párkapcsolaton belül sem!

Persze ne add fel, mert ki tudja, mit hoz a jövő.

Nekem 2 nagyon jó barátnőm volt, akit mát sok éve ismertem, de egész egyszerűen ködbe burkolództak és lassan eltűntek a szemem elől. Az oka az lehet, hogy másokat gyűjtöttek maguk köré. Pedig mindkettő "vénlány", mint én vagyok, egyidősek vagyunk, sokat jártunk ide-oda.

Mára 2 barátnőm maradt, idősebbek nálam, egyikük jópár évvel, de végül is jó társaság mindkettő, rendesek, de azért hiányoznak a régiek. De mivelhogy azok nem is keresnek, én sem fogok teperni.

2013. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

3 Írtam privit.


4 Hát egészségedre... szerintem egy ember számára nincs nagyobb büntetés a magánynál.


5 Dettó, sajnos az utóbbi időben, amióta nem érdekemberekkel vagyok körülvéve, mindig periférián vagyok. A kihasználós barátok nem közösítettek így ki maguk közül, talán azért is barátkoztam inkább velük.


6 Hát azt észrevettem...suliban valahogy sokkal egyszerűbb volt minden. Bár én még tanulok és körülöttem mindenki összebarátkozott, mert látom a közös képeiket a facebookon, csak nekem nem sikerült. Munkahelyen biztos sokkal nehezebb barátokra lelni, mint egyetemen, vagy más suliban, ezért kéne ezeket az időket kihasználni, de nekem az utóbbi pár évben nagyon rossz irányba fordult az életem emberi kapcsolatok szempontjából. Vagy lehet, eddig is rossz irányba haladtam a sok érdekember miatt, akik körülvettek. Nem tudom:S

2013. dec. 15. 16:29
 8/18 anonim válasza:

Téged még elolvastalak, a többieket már nem de azt elmondhatom, hogy átérzem a szitut kicsit. Nekem annyira nincsenek MÁR érdekbarátaim, vannak jó barátok akikkel sokat beszélgetek, vannak olyanok akik fontosak nekem. De az az igaz legjobb barát hiányzik. Az akinek én vagyok az első a barátlistán. Régen volt valaki, de sajnos meghalt.

Most ha összeszámolom 3 barátom van akik közelebb állnak hozzám. Ebből 2 külföldön van, és csak nagyon ritkán beszélgetünk nem úgy mint régen. Van egy úgy barátom, akivel nagyon közös az érdeklődési körünk, de neki is megvannak a barátai akiket elsőnek felkeres, még velem csak a suli köti össze, meg a közös érdeklődés de azt neten is meg tudjuk beszélni.

Sajnos 20 felett már olyan meghitt baráti viszonyt nehéz kialakítani, mint amiket gyerekként köt az ember.

Bár barátnőm mellettem áll mindenben, de sokszor szükségem van a férfi társaságra akikkel elmehetek ide oda. Már megtanultam együtt élni ezzel, de neked sok sikert.

2013. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

én lehet hogy tudom, hogy lány vagy fiú vagy, és azt is, honnan írsz.

szoktál rajzolni?


ha jól sejtem nem pesti vagy, így nem tudok veled ismerkedni


egyébként ha ismerkedős kérdést írsz ki, legyen ott a helység vagy legalább a megye, meg kicsit tagold, mert a regényeknek legalább formájuk van.

2013. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8 Hát ezzel elég nehéz együtt élni, nekem nem sikerült megtanulni és szerintem nem is fog menni. Nekem is hiányzik, hogy első legyek valakinek, mert még sose voltam. De nem tudom, mi hiányzik hozzá. Talán az önbizalom. Nem gondoltam volna, hogy valaha így ki fogok futni az időből barátkeresés terén...régen még annyira könnyen ment:(


9 Nem szeretek rajzolni. Amúgy meg pont azért nem írtam ki ilyeneket, hogy ne írogassanak olyanok, akik csajozni akarnak, mert baromi idegesítő, felszínes emberek.

2013. dec. 15. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!