Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mégis miért olyan nagy, vagy...

Mégis miért olyan nagy, vagy inkább lehetetlen kérés ez?

Figyelt kérdés

Tavasszal már 19 éves leszek, de eddig egyszerűen ESÉLYEM SEM VOLT arra, hogy akár egy kicsit jobban is megismerkedhessek a nekem tetsző lányokkal, és legyen végre barátnőm. Annak idején már általános iskola utolsó évében is volt egy megalázó véget ért próbálkozási kísérletem, de ezt még gyorsan elfelejtettem, és gondoltam, ahogy majd bekerülök egy jó gimnáziumba, majd minden más lesz. Hát ekkora pofárab*szódást sem kellett szerintem még túl sok embernek átélnie, mint amit nekem: gyakorlatilag egyetlen normális ember nincs sem az osztályban, sem az évfolyamon, pár emberrel tudtam csak felszínes ismeretséget kialakítani (még mielőtt valaki leírná, ez legalább 90%-ban NEM az én hibám, én megpróbáltam mindenkivel normális lenni, de arra a negatív megbélyegzésre nem lehet mit reagálni, ami ráadásul azért van, mert egyszerűen nem is akarnak megismerni engem). A szerelmi "esélyekről" meg inkább ne is szóljunk semmit: három év alatt eddig 5 alkalommal küldtek el a lehető legszánalmasabb indokokkal, azt meg már szinte összeszámolni sem tudom, hogy hányszor fojtottam el magamban az érzéseimet csak azért, mert már nem kértem az újabbnál újabb elutasításokból...

Most is nagyon tetszik egy aranyos lány az osztályból, aki legalább képes velem kedves lenni, de miután elmondom neki az érzéseimet, ez nagyon meg fog majd változni... Pedig már ott tartok, hogy nem érdekel, mennyire szar is az egész helyzetem, nem érdekel, hogy egy rohadt barátom nincs és mennyire utálatos és lekezelő velem a családot kivéve mindenki, ha legalább őt megkaphatnám, életem végéig hálát adnék az istennek, vagy a sorsnak vagy akárminek.

Szerintetek miért ennyire nagy kérés ez az élettől? Miért van az, hogy a barátnőjét félholtra verő baromállat, meg az iskola r*banca minden ujjára talál valakit, akinek meg valóban szüksége lenne egy társra és lelki támaszra, azt meg két ököllel veri az élet? De persze nem hiába mondják, hogy a legmagányosabb emberek tudnak a legmélyebben szeretni valakit...

Bocsánat a kiábrándult megfogalmazásért és a néhány trágár kifejezésért, csak már annyira elegem van ebből, hogy azt nehéz lenne elmondani is.


2014. jan. 11. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Beteg vagy, kérdező. Épp az ilyen frusztrált alakokból lesznek a tömeggyilkosok, mint te.
2014. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Deliverance ***** válasza:

Először is a hozzáállásodon kell változtatnod, mert az eddigi csalódásoktól pesszimistává váltál. Ha másképp nézel az emberekre, ők is máshogy állnak majd hozzád. Fogadd el önmagad, mutass több önbizalmat kifelé, és legyél türelmes.

Esetleg próbálj ismerkedni az iskolán kívül is. Ha nem vagy kimozdulós típus, próbálkozz a neten. Számtalan lehetőséged van, ne add fel! :)

2014. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazság szerint az előny, ha az ostobák maguktól elkerülnek. Most persze, hogy sokallsz, nincs azzal baj, ideje volt már. Elmúlik magától, és hadd legyek igazán sablonos, ha már az igazság is ez: idővel meglesz az a valaki. Csak azt nem tudjuk, mikor. Azzal tudod növelni az esélyeidet, ha minél több értelmesnek látszó embert megismersz (mindkét nemből, mert az ilyenek jobban egymásra találnak ismeretségi körön keresztül összejárva is, és persze rohadtul átlátszó és béna folyamatosan a másik nem körül lihegni). Úgy érzem magam, mint aki kék égről és zöld fűről értekezik, sebaj.
2014. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne is hallgass az elsőre. Ez a Murphy-törvénye. Ha valamit elhatározol, valamire rászorulsz akkor az ellenkezője fog történni. Tapasztalatból mondom. Egyébként aki nem hisz ebben, annak is van megfelelő válaszom. Az iskola r*bancával mindenki csak 1 estét akar, nem többet. A bunkó, stb. menő fiúval ugyanez a helyzet. Ugyanebben a cipőben jártam. Én tisztességes, kulturált, normális és hű vagyok, ez ellenére összesen 1 barátnőm volt, az is otthagyott egy másik fiú miatt, aki megcsalta, stb. 2 hét után és ezután meg én voltam a sz*rházi, hogy nem fogadom vissza. Egyszer találsz valakit, aki meglát téged. Addig is próbálkozz, de ne legyél rányomulós és viseld a visszautasítást. És persze sok sikert, próbálkozz az o. társadnál. ;)
2014. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha mindjárt 19 leszel, akkor gondolom már nem sok van hátra a gimiből, nem? Egyetemen majd lesz mindenféle ember, biztos találsz ott barátokat. De addig is eljárhatsz sportolni, nyelvtanfolyamra, stb., nem csak a suliban lehet ismerkedni.

Bár azt nem értem, hogy ha ez mindig ennyire rossz volt, miért nem váltottál iskolát korábban? Mondjuk most már mindegy, a lényeg, hogy ne add fel, még fiatal vagy, minden jóra fordulhat - ha te is akarod és teszel érte.

És legyél kicsit optimistább (tudom, nehéz, de a pozitív kisugárzás vonzza az embereket): "miután elmondom neki az érzéseimet, ez nagyon meg fog majd változni". Honnan tudod? Hátha te is tetszel neki, vagy ha nem is, attól még barátok maradhattok.

2014. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már lenyugodtál valamennyire, hogy kiírtad magadból vagy még mindig ilyen szörnyen érzed magad? Csak mert lényegében nincs kérdés (nem rosszindulatból mondom) ezért arra gondoltam inkább csak szeretted volna kiadni ezt magadból. Jót tenne ha valakivel tudnál erről beszélni, meg másról is... Tényleg nincs senki akivel ezt megteheted?
2014. jan. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tutira még sokszor fognak elutasítani, de mindenképp próbálkozz, udvarolj annak a lánynak!! :) Hidd el a legtöbb lány még ma is erre vágyik, és ha felbukkan valaki aki udvarol akkor meglepődnek, és lehet esélyt kapsz. :) Légy vele türelmes, persze ha azt mondja hogy nem hát nem, de nem add fel, nehogy legközelebb eltántorítson, ha látsz egy aranyos lányt, nyugodtan fejezd ki hogy tetszik neked. Szóval dicsérd meg, vagy mondd neki hogy jól áll neki amikor nevet, hívd el iskolán kívül is, vagy először kísérd haza, kérdezd meg hogy hazakísérheted-e, beszélgessetek ki mit szeret stb, és ha van vmi közös akkor azt csináljátok együtt. Ha elhívod valahová, és először azt mondja hogy nem mert dolga van, még hívd el párszor mert lehet tényleg nem ér rá, aztán vagy hagyd az egészet vagy kérdezz rá hogy mi az oka, mondja meg ha nem akar randevúzni, és nem kéred többé. Sok sikert :)
2014. jan. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ne akarj lelki támaszt keresni. Itt a lényeg azon van, hogy ne "lelki támaszt" akarj keresni. Először magadban kell helyretenni a dolgokat. Az ember amikor megismerkedik, jóban lesz valakivel, és mondjuk elkezdenek járni, és minden happy egy darabig, az sosem lesz hosszan tartó. az a vidám érzés ugyanúgy ki fog belőled szállni amikor majd elmúlik a szerelem. vagy esetleg veszekedtek. mert te magaddal nem vagy rendben.

ezért mondom, az hogy valakit keresel akitől majd jobb kedved lesz, a lehető legrosszabb

azért nem találsz magadnak barátokat, mert azokkal akikkel találkozol, nem tudjátok elfogadni egymást. te sem őket, és ők sem téged.

2014. jan. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!