Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » EMOk Kit tekintetek emonak? 16L

EMOk Kit tekintetek emonak? 16L

Figyelt kérdés

Én nem képviselem külsőben ezt a stílusz azaz nem vagykm mindig feketében, nincs szembe lógó tupírozott hajam( anno volt), stb...Már évek óta nem találom a helyem de ez a stílus megtetszett és tudok vele azonosulni...A kérdésem hogy ha valaki külsőekben nem de belsőleg hasonlít az emonak számít?

Nem vagyok egy folyton depis alkat és kimondottan jó a humorom, de eddigi életemben már elég sok dolgon átestem(itt nem arra kell gondolni hogy J.B. visszavonul és most hű de szomorú vagyok...elég komoly családi dolgok..) és így az emoban jól érzem magam...persze ha ezt mondom másnak az kiröhög mert nem nézné ki belőlem max 10 ember..

És van egy emo (és sátánista) haverom akire külsőben minden egyezik DE egy másik pedig érzelmileg olyan de külsőre egy átlagos 17 éves srác...


Előre is köszi :)



2014. jan. 13. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

bár én nem vagyok "emo"

de ha már úgy alakult, hogy néhány héttel ezelőtt foglalkoztam a témakörrel...

több megfogalmazást és elméletet is találtam neten arról,

hogy ki minősül "emo"-nak.

eltérőek a vélemények, már abban is, hogy a külső, vagy a belső számít.

a sok elméletből most egyet írok le.

az "emo" divat-irányzat "önkéntelen alapítójának"

egyesek Adolf Hitlert tartják, aki

érzékeny lelkű osztrák festőművészként kezdte, és később,

személyiségének militarista irányba való változása ellenére is

megőrizte fekete hajtincsét, amit folyton simítgatott-tűrögetett,

több tízezres tömeg előtt is,

sőt, katonai felvonulások szemlézésekor is.

ez az egyik jellegzetes külső elem.

a belső elemek tekintetében, utolsó éveiben,

az egyre erősödő depresszió

és az öngyilkosság gondolatának felerősödése,

az öngyilkossággal való napi szinten való foglalkozás.

[link]

a külső elemek tekintetében egyesek ide sorolják a fekete nadrágot is.

tehát a két külső elem:

- fekete hajtincs bal oldalon,

- fekete nadrág.

ez azóta több művészi beállításban is megjelenik,

nem tudni, hogy tudatos-e vagy tudattalan.

videó címe: Alizee "La Isla Bonita"

http://www.youtube.com/watch?v=SjwCAifhoPY

2014. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért...
2014. jan. 13. 21:41
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ez személy függő. De az első válaszolónak elismerésem. Külső szemmel jól összefoglalatad.

Kérdező: Saját véleményed, Te Emo vagy vagy nem. Bár ezt inkább mostanábban a környezeted mondja meg. Ha ez az a stílus, amit Te akarsz képviselni akkor sok sikert. Attól hogy valaki Rockot hallgat de nem öltözik úgy akkor attól nem rocker? De bizony az. Nem a külsődtől fűgg hanem a személyes véleményedtől. Nálam az "emo" a kicsit antiszociális emberek akiknek különbőzik az "átlag" emberektől a világ- és élet meglátása.

Én is Emo vagyok (többnyire) bár ruhában a sötét színeket nem mindig mindennap hordom. A hajamon látszik kicsit hogy az vagyok (oldal-frufru, és tupírozni is tudnám csak nem szoktam)

Remélem segítettem. 14/l

2014. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél. Csak már régóta foglalkoztatott ez a kérdés mert a környezetemben lévő emberek ezt erősen elítélik. Meg persze van aki azt mondja csak épp rossz passzban vagyok és az nem számít emonak...de már 3 éve..? Mindenesetre köszönöm :)
2014. jan. 22. 06:42
 5/6 anonim válasza:

Ha nem öltözöl úgy attól még emo vagy, az elmondottak alapján: feeling, half emo-nak mondanálak.

Amúgy az emonak is több alfajtája van vannak akik extrém szivárvány színekben vannak, ha érdekel a téma akkor: [link]

2014. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 24. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!