Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bekattanok a helyzettől. Mit...

Bekattanok a helyzettől. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sosem hallgatnak meg. Akármit csinálok, nem vagyok elég jó senkinek, mostanában pedig mindenki szembeáll velem. Hetedik osztályba járok, szeptemberben elhatároztam, hogy a lehető legtöbbet hozom ki magamból, és nem leszek énközpontú, mint az előző években. Éltanulóként azonnal mindenki mellém akart ülni, de egy barátnőm mellé ültem, akivel egész nyáron sokat találkoztunk. Alapjáraton nincs sok barátom, de ő az (volt). Az előző osztályhoz képest nőttek a követelmények, itthon leültem tanulni, szépen készültem, ahogy lehetett, de ezután jött az időhiány. Nagyon fáradt voltam, mindig fájt a fejem. A napjaim abból álltak hogy reggeli tanulás, tanulás a suliban, délután beülni tanulószobára hogy segítsek a nagyon nehezen tanulóknak, tűrni, hogy néhány ember hátráltatni akar, és a cél érdekében évek óta mindent megtesznek, itthon mindenki elégedetlen, mert mindig fáradt vagyok, nehezebben figyelek oda, elalszok a könyv felett..számomra őrület. Jöttek a rosszabb jegyek, egyre több négyes, hármas, de még egy földrajz egyes is becsúszott, persze itthon veszekedtek velem, és mindent az internetre fognak, a szokásos. Puskát írtam. Egyre többet, és egyre keményebben, még így is megterhelő volt, itthon továbbra is minden harag rám irányult, tanulás, segítés, közben még egy matekversenyt is rámdobtak, akár az atombombát, és lebuktam a puskákkal. Itthon nem tudják, de így most az osztályfőnökkel is sakkban állok, ugyanis én csinálom az osztályprogramok egy részét, és most a farsang is az én kezemre került. Apukám októberben gipszbe került, szóval jöttek a lázongásai, anyukám fáradt volt, tesóm nincs itthon és nem érdekli a helyzet, a suliban mindig húzzák az agyam, és elpattant egy húr. Hiszek abban, hogy mindenkivel lehet normálisan beszélni, de nem. Nem jött össze. Ronda, meggondolatlan dolgot tettem egy társammal szemben. A puska (amiot ugye itthon nem is tudnak), a rossz cselekedetek, ahogy az időhiánnyal lassan magambafordulok, ahogy a barátaim a meggondolatlanságom miatt szembefordulnak, és ráébredek, hogy nincs senkim.

Azóta egyedül ülök, és kezdek rémeket látni. Megyek az elhagyatott utcán, és utánam ordít apám (ami lehetetlen), éjjelente úgy érzem, mintha a társaim rugdosnának, folyamatosan ezt álmodom, és reggelre vannak rajtam zöld foltok. Először azt mondtam magamnak, hogy biztos csak a kimerültség, és majd a pihenés jót tesz, de villámcsapásként jött a félévi, ami számomra borzalmas lett. Öt darab négyes. Sose volt ennyi négyesem félévkor. Mikor egyedül vagyok, mintha valaki mindig ordítozna velem, hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen és idióta.

Apukám kínoz a szavaival és a közömbösségével, mert eddig én voltam a kicsi lánya, de most eldob magától, anyukám elfordul a problémától, nem vesz róla tudomást, hogy mi történik, pedig mondom neki, és kérem a segítségét. Testvérem kollégista, és nem is érdekli hogy mi van.

Gyerekesnek hangzik, de sosem voltam stabil érzelmileg, és most alig alszok, sírógörcsök törnek rám, és mindenki helybenhagyott.

Ki akarok mászni a helyzetből, de azt se tudom hol kezdjem. 13/L


2014. jan. 29. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Képességeiden felül vállaltál dolgokat.

Az iskola sokat követel, érzékelhetően romlott a teljesítményed, fáradt vagy. Nem kellett volna a matek verseny. A tanár szorgalmazta? Mondd hogy túl sok a tanulnivaló és nem akarsz félunkát végezni.

Az osztály ügyeit sem kell neked intézni, szólj az osztályfőnöknek, hogy ez neked sok, segítség kell.

A szüleid elvárják az eddigi teljesítményed, téged pedig láthatóan depresszióba taszítanak. Ha képes vagy rá, ülj le velük beszélni: mondd el, mi a gondod. Nem bírsz aludni, stresszel téged a hozzáállásuk, hogy bánt a közömbösség stb.

Korodhoz képest nagyon felelősségteljes vagy, és 13 évesen (szerintem) mindenkin elhatalmasodik az általános fáradtság, megnő az alvásigény és lelkileg instabillá válik. Nyugi kinövöd. Addig meg csak annyi feladatot vállalj amit elbírsz, és ha nem tanulsz akkor próbálj kikapcsolni. Valami testmozgást javaslok, közben van idő átgondolni az életed, javul a vérkeringésed, erősödsz, boldogsághormont termelsz és még akár új emberekkel ismerkedhetsz.

Remélem segítettem. Sok sikert!

2014. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem mindenki puskázik és párszor le is bukik. Ez hozzátartozik a diákévekhez.
2014. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Annyi a baj, hogy most inkább a drágalátós öfőnek se tennék be, ugyanis egy hét múlva szülői értekezlet, nem akarom hogy eljárjon a szája.

A szüleim pedig....akárhányszor megpróbáltam, elmondtam, hogy fáradt vagyok és segítségre van szükségem...kinevettek. Mindenem megvan, ne hisztizzek, annyit kell tennem hogy tanulok.

A matekverseny meg...négyest adott a matektanár félévkor, szóval annyira berágtam, hogy félévnyi készülés után nem érdekel, akkor is visszadobom. Nagyon rosszul esett hogy négyesre zárt félévkor..

2014. jan. 29. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt az ideje, hogy átvedd az irányítást az életed fölött.


Talán sokat fognak bántani érte, de ha nem teszed meg, nem élsz.


Nagyon fontos, hogy sz@rd le azokat, akik annyira nem vesznek komolyan, hogy meg sem hallgatnak. Ez az igazi baj, és naná, hogy baj, hiszen a dolgoknak nem így kellene működni. Sok ember van a világon (túl sok xd), de előbb utóbb majd csak lesznek valakik, akikkel jól érzed magad. Nekem 18 évesen lett először rendes barátom, és hát nem volt könnyű előtte (sokszor utána sem), de hát valahogy csak túléltem. :)


Tedd azt, ami jól esik!

2014. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Túl sokat vállaltál. Túl sokat akartál magadtól. Mi van ennek a hátterében, hogy ezt irod: "elhatároztam, hogy a lehető legtöbbet hozom ki magamból"? Miért akarsz a legjobb lenni? Kinek akarsz megfelelni? A tanároknak? Vagy igy hivod fel magadra a figyelmet? Vagy mert régebben mondták, hogy sosem lehetsz jó tanuló? Ez nagyon érdekelne. Ilyen komoly döntéseket, elhatározásokat nem hozunk csak úgy... Valami komoly oka van ennek...


Szeretném tudni, mi az. :)

A négyes is jó jegy. Tudom, az iskola a versengésről (is) szól, de akkor is, ez egész szép eredmény. :) Nekem volt egy barátnőm, aki szintén túl sokat vállalt magára, mindig a legjobb jegyeket kapta, most nyugatózzák. Vigyázz, hogy te ne juss el eddig. És ne engedd, hogy az életed az orvosok kezébe kerüljön...


Egy jó tanács: Vedd lazán a dolgokat! Mert szerintem nagyon rossz helyzetbe fogsz kerülni, ha tovább is ilyen keményen veszed őket! :) Jót akarok neked, a saját érdekedben mondom.

2014. jan. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én soha nem voltam kitűnő tanuló,de azért mindig hajtottam mindenből,sokszor sok programot mondtam le a tanulás miatt. Nem tudom milyen irányban akarsz továbbtanulni,gondolom gimnazista akarsz lenni de már most jó ha kitalálod mit szeretnél csinálni ha elvégzed a sulit és azokra a tantárgyakra koncentrálj amik számítanak. A többit meg elég annyira megtanulnod amennyire a lelkiismereted diktálja :) Én például szakközépbe járok,gazdasági informatikára,de 100%-ig biztos vagyok benne hogy nem fogok gazdasági vonalon tanulni egyetemen szóval nem érdekel ha pénzügyből vagy marketingből 3-as vagyok. Az energiáimat a törire,angolra,magyarra tartogatom hogy azokból viszont a maximumot hozzam ki. Ha kicsit többet tapasztalsz majd az életből,rájössz magad is hogy sokkal többet érnek a jól kiépített emberi kapcsolatok,az hogy talpraesett,önálló és kreatív legyél,mint az hogy hányas voltál földrajzból vagy biológiából. Nem azt mondom hogy ne is figyelj oda ezeken az órákon,de pont elég ha nyitott vagy és olvasott,művelt,nem kell széthajtanod magad :)


Ha szeretnél beszélgetni valakivel akkor nyugodtan dobj egy privátot :) Nincs olyan probléma amit ne lehetne megoldani valahogy,szóval nyugi!

2014. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így látatlanban is nagyon haragszom a szüleidre, hogy ilyen szorgalmas, lelkiismeretes lányuk van, ők meg kinevetik. Hogy lehet ilyen valaki?

Próbáld magad túltenni rajta. Igaza van a hozzászólóknak, pár négyes még nem a világ, a fő tantárgyak és a továbbtanuláshoz szükségesek a lényegesek. Én is sokáig kitűnő voltam, gimiben már becsúszott pár négyes, sőt hármas is. Nem lehetsz mindenből tökéletes. Lelkileg mész tönkre ha nem a saját érdekeidet tartod szem előtt.

Első voltam.

2014. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nem versenyzek én senkivel, csupán a továbbtanulás vezérel (amiről elképzelésem sincs), és hogy a szüleim azt mondják, hogy igen, elégedettek velem. Négyeseket meg azért nem szeretnék szerezni, mert akkor itthon jön a fesztivál, hogy bezzeg az internet megy..és újrajelszavazzák a wifit, ami meg megint nem jó mert nekem az kell...
2014. jan. 30. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!