Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért jó valakinek egyedül?...

Miért jó valakinek egyedül? Miért lesz "kocka" valaki, aki otthon ül a gép előtt?

Figyelt kérdés
miért nem érdekli a társaság?
2014. febr. 9. 12:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Én vagyok az egyetlen, aki élvezi, hogy magának való? Hát mi van veletek?
2014. febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Pimbula

Neked miért jó egyedül lenni? Engem például eléggé zavar hogy ha el szeretnék menni valahova szórakozni nincs kivel mennyek így kénytelen vagyok egyedül el menni! (Nehezemre esik az ismerkedés és koncerteken elég zavaró hogy nem tudok senkivel se beszélnem, megosztanom az élményeimet!)

2014. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nekem meg az okozott egy kis gondot mindig, hogy a haverjaim (mindig volt egy pár) állandóan nyaggattak, hogy menjek már velük bulizni meg kártyázni, meg a csajaim (netről volt mind) is a bulival nyaggattak állandóan. Nekem kellett magyarázkodni, hogy mi a jó az otthonülésben, teljesen feleslegesen persze, mert úgy sem értették meg, csak néztek hülye fejjel, meg a fejüket csóválták.


Aztán mikor néha belementem a dologba, mi volt? A kártyapartin mindenki bagózott meg fin gott a másik orra alá, a bulikban szintén bagófüst ezerrel, na meg zajártalom. plusz a legtöbb buli abból áll, hogy ülünk a padon, püfögjük a bagót, és nézünk ki a fejünkből. Vagy esetleg be is lehet ba szni. Legjobb esetben is oldódik annyit a hangulat, hogy mindenki felálljon és elkezdjük a seggünket rázni, de max. fél óra és én már unom. Mitől oly szórakoztató ez az állatság? Különben is, miért kell a zenének olyan hangerővel szólni mindenhol, hogy ordítani kelljen egymás fülébe? Miért a drogok a pia és a cigi jelentik a szórakozás alappilléreit?


Itthon meg mekkora királyság van: Csend van, nyugalom, kényelem, klasszikus zene szól, mérsékelt hangerővel, mert én az ilyen Vivaldi meg Beethoven szimfóniákat szeretem. Közben regényt írok, vagy saját filmet szerkesztek. Ezekkel rengeteg munkám van, de nagyon élvezem. Aztán ott a temérdek egyéb elfoglaltság a modern technika jóvoltából: lehet játszani (neten keresztül másokkal is, bár én inkább egyedül szeretek), meg jó filmeket lehet nézni. És nekem nem kell semmilyen drog, hogy ezeket élvezni tudjam.


Tudom, hogy ezek után sem értett meg senki, aki bulis, de nincs is szükségem megértésükre. Elég, ha én tudom. Most tényleg nem azért, mert mindenképp vissza akarok vágni, amiért a bulisok hülyének néznek engem, de szerintem én sokkal tartalmasabb és kultúráltabb életet élek, mint ők, így nekem legalább annyi okom lehet a lenézésre, mégsem teszem, legalábbis nem amiatt, amiért ők lenéznek engem.


Mert én megértem, hogy nekik az a jó, és nem tudják máshogy elképzelni, mégha elég gyenge is a képzelőerejük a szememben. Az egyetlen amiért mégis kicsit lenézem őket, hogy csak a maguk fajtáját képesek megérteni.


32/F/aki mindig is ilyen volt, de sosem bánta meg.

2014. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Pimbula: Én se így képzelem el a bulikat (de vidéken csak a kocsma az egyetlen szórakozóhely)Én elmennék egy jó koncertre de a szűk baráti körömből senki sem kedveli azt a zenei műfajt amit én. Így hát általában én is otthon ülök de jó lenne kimozdulni is.
2014. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Pimbula#

Igazad van de vannak kultiváltabb szórakozóhelyek is, ha a komoly zenét szereted akkor komoly zenei koncertre kell menni nem pedig rock koncertre :) esetleg könyvtár, vagy van még sok kultiváltabb hely.

2014. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

24#


És nincs semmi olyan egyéb tevékenységed, amiben partnered lehet valamelyik haverod? Nekem is más-más emberek a barátaim, egyikkel ezt lehet jól csinálni, másokkal azt, valami közös érdeklődésed csak van valamelyikkel, ha más nem szimpla beszélgetés otthon, máskülönben felmerül a kérdés, hogyan lettetek ti barátok?


25#


Persze, tudom, hogy vannak komolyzenei előadások, de nem sok értelmét látom elmenni, mikor itthon is tökéletes hangzással élvezhetem a zenét, és nem kell tülekednem, meg jegyet fizetnem. A könyvtárakat mindig is szerettem, és szívesen randizok ott pl., de amúgy eléggé elavultnak tartom a mai netes világban, ahol néhány kattintással megkapom a kívánt infót.


Egyik dolog, amiben értelme van ezeknek a kimozdulásoknak, az a csajozás, mert itthon csak a neten lehet maximum elérni valamit, de az már egy másik projekt.

Ezen kívül tényleg nem egészséges, ha valaki hajlott gerincel és gúvadt szemekkel görnyed a gép előtt naphosszat, ezért én majd' mindennap sétálok egyet a városban, persze csakis az éjszaka közepén, amikor nyugi van. Na ez megint egy olyan dolog, amin csak mosolyognak és a fejüket csóválják az emberek, pedig szerintem teljesen ésszerű. :D

2014. febr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ahogy én látom, sok hozzám hasonló ember van a világon, csak ezek azért nem tudják magukat jól érezni így, mert ugye ők "számkivetettek", akiknek semmi okuk sincs a boldogságra. Lényegében elhiszik a többség véleményét saját magukról alkotott képükben. A másik hasonló típus meg aki teljesen feleslegesen eljár bulizni, hogy nehogy már kimaradjon a trendből, és elkallódjon, ezért képes ott hervadozni unott fejjel, ahelyett, hogy úgy élné az életét, ahogy neki tetszik.
2014. febr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Igazán csak most jöttem rá, hogy mindig magamnak való voltam. Amikor egyszer kétszer tartoztam egy kisebb társasághoz akkor is mindig a hátul kullogós voltam. Talán 2-szer volt eddig olyan barátom akikkel egyenrangúnak éreztem magam és önmagam tudtam lenni.

Ennek ellenére szeretnék eljárni bulizni, nem a barátok miatt vagy a társaság miatt csak a csajok miatt.

2014. febr. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!