Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha az egyik...

Mit csináljak, ha az egyik osztálytársam vagdossa a kezét, és nem hajlandó senkinek sem beszélni arról, hogy miért teszi?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam, pár napja észrevettem, hogy tele van a keze karcolásokkal. Mikor megkérdeztem, hogy mi történt, elkezdett mindenfélét mondani, és próbálta elterelni a témát. Aztán ma, az egyik órán arra fele néztem, és láttam, ahogy egy töltöttceruzával vagdosta magát, vagy nem tudom, hogy nevezzem ezt. Ijesztő volt. S a legrosszabb az egészben az, hogy nem hajlandó senkinek sem beszélni arról, hogy mi történt vele, miért csinálja ezt. Ilyenkor mit kéne tenni???

2014. febr. 14. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, nézd, nekem ez azért annyira nem tűnik súlyosnak. Egy időben én is szórakoztam ilyesmivel. A vagdosás inkább az, mikor tényleg éles dologgal csinálja valaki, hogy vérzik is és hegek maradnak. Töltőceruzával inkább csak karistolni lehet, pl. ha unatkozik az ember.


Ha aggódsz, akkor szólj egy barátjának, akiről tudod, hogy megbízik benne és el fogja mondani neki, ha tényleg bántja valami.

2014. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ő ezt nem unatkozásból csinálja... Látszik rajta, hogy van valami gond, de sosem válaszol rendesen, ha megkérdezzük, hogy mi az. És nem csak simán belekarcol a kezébe, hanem mikor csinálja, látszik rajta, hogy fáj neki, egyszer még a kezéből is ki kellett tépnem.
2014. febr. 14. 18:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az iskolában csinálja, óra alatt, hogy nem látja egy tanár?
2014. febr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmit, most ez a "divat". Nézd, mennyi hülyegyerek csinálja: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=vagdosom+magam

Még az a legjobb, ha nem figyelsz rá, nem faggatod, akkor közönség híján előbb-utóbb befejezi.

2014. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyszerűen nem látják, mikor csinálja. Vagyis egyik tanárnő megkérdezte tőle, hogy mik azok a karcolások, de valamivel kimagyarázta magát.
2014. febr. 14. 18:45
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is láttam már ilyen idiótákat, de ő eddig teljesen normális volt, soha nem feltételeztem volna róla ilyet.
2014. febr. 14. 18:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nagyon érdekes hogy kb 10 éve még senki sem csinálta, most meg hirtelen mindenkinek olyan lelki traumája van hogy elkezdte.
2014. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, ez a világ egyre hülyébb lesz... Azt hiszik, hogy azzal, hogy vagdossák magukat, meg tudják oldani a poblémáikat.
2014. febr. 14. 19:06
 9/11 anonim válasza:
osztályfőnöknek jelezd hátha tud segíteni vagy meséld el szüleidnek kérdezd meg hogy ők mit tennének
2014. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kedves hetes, tíz éve én pl. vagdostam magam, mert végig kellett néznem ahogy a nagymamám haldoklik! Ez nem felmentés az illetőnek, csupán lehet hogy tényleg van valamilyen baja. Ne a vágásokról kérdezgesd, hanem bármi másról. és majd ha már elég közel kerül hozzád, és nem fél attól, hogy kiröhögöd, vagy kigúnyolod, akkor lehet kiönti a szívét, megeshet, hogy csak ez kell neki, majd hogy abbahagyja, ezt a "rossz" szokást.
2014. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!