Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy újra a...

Mit csináljak, hogy újra a régi önmegem legyek és ne legyek ilyen "antiszociális"?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Körülbelül két éve még egy tök nyitott, kedves, segítőkész, mosolygós lány voltam. Az a helyzet, hogy az alakom miatt beszóltak már páran (sovány vagyok és nagyon nehezen hízok). Ahogy gimibe jöttem már senki nem szólt be miatta, az is igaz. Másért még sosem lettem "leszólva", de emiatt mégis úgy érzem, hogy a többiek csúnyának, szerencsétlennek és bénának tartanak. A legjobb barátnőmben óriásit csalódtam, hazudott nekem meg ilyenek. A többi barátnőm mind egy suliba ment, idén vagyuk kilencedikesek. Ők jól megvannak és boldogok, nem akartam őket a hülyeségeimmal zaklatni. Viszont megutáltam az embereket (ez lehet, hog kicsit erős kifejezés). Minden srác/férfi, akivel eddig dolgom volt (az öcsémet és az apámat is beleértve) egy gyökér, át akartak vágni. Az egyik srácot pár hónpaja közel engedtem magamhoz, ő is sok mindent elmondott magáról, elvoltunk és kezdtem megint megnyílni, aztán egyszer csak nem is keresett többet. Apám állandóan beszól, bármit csinálok az nem jó. Nem várt gyerek voltam, anyám is beszólongat, nagyim áskálódik ellenem és lelkileg teljesen tökretesz. A volt gyógytesitanárom egy perverz állat volt és mindig úgy tornáztatott, hogy ott maradt a keze nyoma, de senki nem hitt nekem. Két évig kellett hozzá járnom tök egyedül egy zokszó nélkül. Mára már utálok emberek közt lenni, mindenkiről a rosszat feltételezem és azt, hogy a hátam mögött röhög rajtam. Senkinek nem merek megnyílni. Az év eleje maga volt a rémálom, 34 új osztálytárs, új suli. Senkiben nem bíztam. Mostanra lett egy jó barátnőm, meg két "kevésbé jó" de félek, hogy ők is át fognak verni. Aztán totál belezúgtam egy srácba, és pont ez volt az, amit a leginkább nem akartam. Közben kiderült, hogy a jó barátnőmnek is tetszik, plusz valahogyan megtudta az egész osztályom, a srác és a srác osztálya is, hogy tetszik nekem, de nem tudom kitől. Nem tudom, hogy hogyan legyek megint a régi önmagam, mindig csak játszom a mosolygós lányt, de igazából rosszul vagyok pár embertől, mert kétszínűek. Már jóformán csak ezzel a három gimiben megismert lánnyal beszélek, mással nem is tudom jól érezni magam... de úgy 100%-ig velük se. Mindig ott van bennem egy rossz érzés. Nem akarok "macskás néni" lenni és egy erdő közepén lakni negyven éves koromra. :/ Mit tehetnék?

2014. márc. 6. 17:03
 1/3 A kérdező kommentje:

*önmagam

bocsi a többi hibáért

2014. márc. 6. 17:04
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Iskolapszichológus? Nem mintha a hivatali személyek többségében meg lehetne bízni, de hátha...


Itt egyébként önellentmondást látok, te nem?:

"mindig csak játszom a mosolygós lányt, de igazából rosszul vagyok pár embertől, mert kétszínűek."


Együtt érzek veled. Nehéz ügy, nekem se volt könnyű életem, gyerekkoromban se volt minden sima...


A tesi tanár pontosan mit művelt? És mi az ,h kötelező volt hozzá járnod, ráadásul kettesben kellett lenned vele?? Én ezt nem értem... Ezt konkretizálnád? Persze ha ne mtúl fájó emlék ahhoz... De hogy segíteni tudjak valamicskét, ahhoz jobban kell érteni a story-dat, ezért kérdezek csak vissza.

2014. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonlít a történeted az enyémhez. Idővel majd megoldódik, keress olyan embereket, akikkel elvagy, nem kell a suliból, máshol is lehet barátkozni: sport, művészet, vagy ami érdekel. A szülőket meg nem választhatod meg, viszont ha már egyedül meg tudsz állni, akkor otthagyhatod őket (persze 18 éves korod után). Addig ki kell húznod.
2014. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!