Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenkivel csak annyit...

Mindenkivel csak annyit beszélek, amennyit muszáj. Miért vagyok ilyen antiszociális?

Figyelt kérdés
Nem érzem jól magam emberek társaságában, csak nagyon ritkán és csak nagyon kevés személlyel. Szinte már tehernek érzem az olyan helyzeteket, ahol beszélgetnem kell másokkal. Ha ráveszem magam, hogy találkozzak valakivel, elég hamar rámjön, hogy haza akarok menni. Alapvetően szeretek egyedül lenni, bár néha kicsit magányos vagyok és én is belátom, hogy ez így nem oké, fogalmam sincs, miért vagyok ilyen. 18/L
2014. febr. 21. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Piszkálnak/piszkáltak középiskolában, gimnáziumban? Kiközösítettek? Úgy vettem észre, hogy ezeknek a dolgoknak elég nagy részük van abban, hogy valaki ilyen társaságkerülő lesz.

Ha szeretnél nyugodtan válaszolj/írj privátban, meghallgatlak és megpróbálok egy-két tanácsot is adni, mert én is voltam hasonló helyzetben.

2014. febr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én legszívesebben annyit sem beszélnék, amit muszáj. Azaz, csak olyan emberekkel beszélgetek szívesen, akiket kedvelek és van közös témánk, bár ilyen emberekből nekem kevés van. Tehát nem vagy ebben egyedül. elég sok erőfeszítésembe kerül pl. az egyetemen másokkal társalogni. Persze igyekszem tisztességesen, udvariasan viselkedni, de ha van rá alkalmam nagy ívben elkerülöm a csoporttársaimat is. Én mindenkivel tartom a tisztes távolságot, ami miatt lehet unszimpatikus vagyok sokaknak, de én ezen nem akarok változtatni.
2014. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Inkább még az oviban/általános iskolában piszkáltak sokszor. A gimiben csak azért szoktak beszólni, mert csendes vagyok és nem szólok szinte senkihez, max. a padtársamhoz. Ez is idegesít, hogy az emberek nagyrésze kb. földönkívülinek nézi az olyan embereket, akik nem beszélnek fölöslegesen.
2014. febr. 21. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Én pl. utàlom,ha valaki olyan hogy akkora vàrat kerít a mondanivalójànak,hogy az hihetetlen,a vègèn meg ràjössz,hogy a lènyeg csak egy mondatban elmondható.Èn szeretek beszèlgetni,de ezekkel az eemberekkel nagyon nem.Sok van belölük.Persze a baràtokkal szivesen beszèl az ember,de nem jelenti azt,hogy mindenkivel ugyan úgy.Utàlom azokat akik azt hiszik nagyot mondanak,közben szinte semmi lènyege.Szôval szerintem,van ilyen olyan ember,nem kell mindenkivel dumcsizni.
2014. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Erősen introvertált vagy de ez nem baj. Ezen ne akarj változtatni, mert nem leszel boldog. Fogadd el magad ilyennek, mert ez vagy te, és építsd fel a saját világodat. Magadnak akarj megfelelni, ne másoknak, és ne hallgass azokra, akik ezt helytelenítik, mert ők nem ismerik a te típusodat, és csak magukból tudnak kiindulni.


32F

2014. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is azért vagy ilyen, mert piszkáltak. Én is ilyen vagyok, engem is piszkáltak. Középsuliba is. Ott azért szúrtak ki, mert túl csendes voltam, vagyok. Tök rosszul éreztem magam az osztályban, utáltam őket! De most így utolsó évre sikerült beilleszkednem. Lány vagyok, a fiúkkal barátkozom. Ők ezerszer normálisabbak, mint a lányok! Közéjük sohasem tudtam beilleszkedni. Velük csak azt beszélem meg, amit muszáj, de a fiúkkal, akikkel már jóba vagyok, kb bármiről eltudok beszélgetni.

Szerintem rossz társaságban vagy. Olyan emberek vesznek körül, akikben nem bízol, akiket nem kedvelsz. Olyanok társaságát keresd, akik hasonlóak hozzád!

2014. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az nem antiszoc, aki nem beszél, legalábbis emiatt nem lesz az. Aki nem figyel, az már egyértelműen kivonja magát. Nem nagy a katarzis, gondolom...
2014. febr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok, mondjuk engem általánosban is kiközösítettek, akkor lettem ilyen magamba zárkózó és a mostani osztályom meg pont emiatt közösít ki...Tehát szerintem is emiatt lehet :/

16/L

2014. febr. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként (utolsó vagyok) engem is mindig lenéznek a mostani osztálytársaim, amiért nem beszélek velük, csak a barátnőimmel...De most én sem értem, mi a rossz abban, ha nem csacsogok állandóan...Szerintem nem ártok ezzel senkinek, nem értem, miért zavarja őket...Meg amit még nagyon bírok, hogy barátnőim mesélték, hogy amikor épp nem vagyok suliban, a többiek fellélegeznek, hogy hála istennek...De pont ez az, hogy ha nem jelentenék a tanárnak, észre sem vennék, hogy nem vagyok ott, akkor miért mondják, hogy hála istennek, mikor nem vagyok ott?? Még ha ilyen hiperaktív hangoskodó ember lennék, érteném is, hogy örülnek, hogy nem vagyok ott, de így, hogy egyébként se veszik észre, hogy létezem? ....És még az ilyenek várják el, hogy barátkozzak velük ezek után...
2014. febr. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező ,csak azt nem értem ,hogy miért érdekel ennyire mások véleménye? Ha csendes vagy az még nem gond ,de ha teljes mértékben elzárkózol mindenki elöl ,az már nem jó!Nyitni kell az emberek felé ,erőltetni a beszélgetést ,és idővel ez lesz neked a megszokott. Aki egy kicsit is rendesnek tűnik ,vagy közvetlen ,az az ember megérdemel egy esélyt.
2014. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!