Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen mentális betegség az,...

Milyen mentális betegség az, ha valaki szeretne, de egyáltalán nem tud kialakítani emberi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Nem tud beszélgetni senkivel, mert senki nem tud úgy viselkedni vele, mint egy átlagos emberrel, mint akárki mással.
2014. márc. 15. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem mentális betegség. Félénk vagy és tul nagy feneket kerítesz a dolognak.
2014. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szociális fóbia
2014. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
71%

Nem értek egyet a válaszokkal. Az ilyen személyekhez eleve ellenségesen állnak az emberek, nem érdekli őket, hogy igazából milyenek, általában lenézés áll a háttérben.

Ez nem mentális betegség, a többi ember nem tud normális emberként tekinteni az adott személyre és meg sem próbál normális kapcsolatot létesíteni vele.

A szaknyelv fekete bárányoknak hívja őket (tudom, mert én is közéjük tartozom), én is próbáltam normális emberi kapcsolatokat kiépíteni, de mindig elutasítóak voltak velem szemben, soha nem fogadtak el.

Szerencsés esetben akadhat egy olyan ember, aki elfogadja az illetőt olyannak, amilyen és vele jóban lesznek. Ilyen esetben azt mondom: a minőség a mennyiség előtt.

2014. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
de van....van ilyen: pl. Asperger szindróma
2014. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon (és talán máshol is) az emberi kapcsolatok 99% a képmutatásból áll kivéve ez alól a párkapcsolatokat, de azok nagyrésze is érdekkapcsolat!


Inenntől kezdve aki nem invesztál "kézzelfogható" dolgokat egy kapcsolatba, vagy nem tesz vagy sejtet nagy ígéreteket azt a kutya se fogja körbehugyozni.


Ezért aggat magára mindenki státusszimbólumokat, küld képeslapot, ad egy üveg pezsgőt , köszönt fel névnapodon, bök meg fészbukon, és még sorolhatnám.



Aki nem követi ezt a stratégiát, azt egyszerűen senki nem veszi észre, sőt vannak ahol még ki is nézik őket, akármilyen ember is valójában...



Ezek a dolgok az átlagkinézetűekre, méretűekre igazak!

Ha valaki extrém adottságokkal rendelkezik mert mondjuk 2 méter magas meg 120 kiló, az már egy megint más tészta.


Ahogy az is, ha mondjuk lányként természetesen szép vagy olyan adottságai vannak anélkül, hogy ezért tennie kellene bármit is..

2015. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan vannak még emberek akik bedőlnek a "kedves" szavaknak, de ha majd párszor pofára esnek, ez ellen is immunissá válnak.
2015. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért nem tudsz.

Ha félsz: szociális fóbia vagy elkerülő személyiségzavar.

Ha nehezen fogadsz be információt a külvilágból: valószínűleg az autizmus enyhébb változata, az Asperger-szindróma.

Én is hasonló problémákkal küzdök, nekem valószínűleg Aspergerem van, de nem áll távol tőlem a félénkség sem.

2017. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarásnak nyögés a vége. Szedd össze magad kérdező, állj a tükör elé, húzd ki magad, csak akarni kell mindent...belülről szívből. Minden fejben dől el, nincs lehetetlen, csak lusta ember!
2020. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!