Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tud velem senki úgy...

Miért nem tud velem senki úgy lazán elbeszélgetni, mint másokkal?

Figyelt kérdés

Mert ha bárkivel beszélni próbálok az mindig erőltetett. Már szinte faggatóznom, folyton kérdezgetnem kell, hogy legyen téma, mert a másik az istenért se mondana semmit magától, én meg egy idő után kifogyok a témákból.

De mások meg különösebb téma nélkül is lazán, viccelődve elbeszélgetnek bárkivel, az iskolában meg más közösségekben én ezt így látom. Velem úgy miért nem lehet? Talán mert feszült vagyok kicsit mások társaságában?


2014. márc. 31. 20:36
 1/4 anonim válasza:
En csak felnottekkel tudok lazan folyamatosan beszelni, hogy ne legyen eroltetett vagy unalmas es persze, hogy ne fogyjon el a tema.... Nincsenek barataim ket havernom van es kesz...... Csak a felnottekkel jovok ki tenyleg jol es nem tudom mert........ugyhogy tokeletesen megertelek 17/L
2014. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Armin Porter válasza:

A kisöcsém is hasonló helyzetben volt, sőt egyenesen szorongott idegenek közelében. 16 éves korára kinőtte. Rengeteg erőfeszítésébe telt megváltozni és sokat segített, hogy idősebb társaságba vittem.

Ha neked nincs erre lehetőséged, mert nincs aki segítsen új embereket megismerni, akik érdekesek, akkor azt tanácsolom, hogy legyen 6-8 téma amiről te szívesen beszélgetsz és tereld a beszélgetéseket a megfelelő mederbe.

Ha gyors változást szeretnél, akkor fordulj tudatmódosító szerekhez, de csak mértékkel.

P.: Alkohol, MDMA, THC vagy ezek megfelelő keveréke igazi dumagépet fog faragni belőled.

2014. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért akarsz elbeszélgetni bárkivel? És miért érzed azt, hogyha elkezdesz valakivel beszélgetni és kifogsz a témákból, mert a másik alig beszél , hogy veled van a baj?
2014. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez szerintem személy és helyzet függő is. Ugyanakkor igaz az, hogy csak akkor kapunk bizalmat, ha mi is bizalommal fordulunk másokhoz. Ha jobban megfigyeled az általad említett "mások"-at, akkor feltűnő, hogy elég sokat beszélnek, ami azt is jelenti, hogy több lehetőség van arra, hogy a beszélgetőpartner ezt lereagálja, vagy valami eszébe jusson ezzel kapcsolatban és azt elmondja.


Saját tapasztalat, hogy ha többet beszélek, akkor sokkal gyorsabban és lazábban kialakul a beszélgetés. Persze olyan témáról, amihez más is hozzá tud szólni. Pl. nem kezdek el a kedvenc regényemmel kapcsolatban a narrációs technikákról áradozni :p

2014. ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!