Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen szituációk vannak,...

Milyen szituációk vannak, ahol két ismeretlen ember természetes módon szóba elegyedhet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy látsz egy szimpatikus embert, és szóba elegyednél vele, nem feltétlenül ismerkedési szándékkal, hanem akár csak úgy beszélgetni. Milyen helyzetek a legjobbak erre?


Először mondok egy negatív példát: mondjuk egy padon ül, nézi a telefonját, te meg megszólítod. Ebből is kijöhet valami, de ez nem egy igazán jó szituáció erre, mert lehet, hogy vár valakit, nincs kedve beszélgetni, stb.


Egy pozitív példa: kutyát sétáltatsz, és ő is szembejön egy kutyával. A kutyák megszaglásszák egymást, és ilyenkor magától értetődően el lehet kezdeni beszélgetni először a kutyákról, és aztán esetleg másról is.


Tudtok még a fentihez hasonló pozitív példákat mondani, ahol a helyzet olyan, hogy adja magát a beszélgetés? Bármilyen helyzet jöhet, csak a lényeg, hogy olyan legyen, hogy maga a szituáció természetessé tegye a szóba elegyedést. Hány ilyet tudunk összeszedni?



2014. ápr. 1. 21:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
pl. elmész edzeni, jógázni, stb..
2014. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Jógázni, jártam, az nem ilyen helyzet. Ott megjöttek az emberek, aztán mindenki leült a kis szőnyegére, és meditált, amíg az óra el nem kezdődött. Az inkább a pados helyzetre hasonlít, hogy valaki ül, és megszólítod. Én olyan szituációkat keresek, mint a kutyás, ahol magából a szituációból természetesen adódik a beszélgetés minden erőfeszítés nélkül.
2014. ápr. 1. 21:56
 3/41 anonim ***** válasza:

Bármilyen csapat sport. Amerikai foci, európai foci, kézilabda, kosár, stb.


Munkahely, kollégák, iskolák, osztálytársak.

2014. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Ők már nem ismeretlenek. Velük nyilván lehet beszélgetni. A kérdés az ismeretlenekre vonatkozott, akikkel akkor találkozol először. Lásd a kutyás helyzetet, ahol egy vadidegennel találkozol, mégis a kutyák találkozása révén természetes a szóba elegyedés. Ilyenre keresek egyéb példákat, hogy vannak-e. Tehát: ismeretlen az ember, de mégis természetes legyen a beszélgetés megindulása.
2014. ápr. 1. 22:03
 5/41 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen helyzet van. Fene tudja már, hogyan, de pl. buszon is simán elbeszélgettem már emberekkel, igazából elég, ha ugyanazon a helyen vagyunk és egyikünk sincs nagyon elfoglalva. De van nagyon egyszerű: állateledeles bolti eladó és én, aki cinkegolyót veszek. Hacsak nem igen unott, hamarosan teljes listát kap a kertünkben valaha megfordult madarakról, de ha nagyon ráérek, még a szomszéd macskákról is. Nincs sok gátlásom, ha szimpatikus emberrel találkozom, aki láthatóan nem bánja magas fokú verbális ösztönöm kiélését. Az ilyenek, amikor eleve van interakció a felek között, mindig könnyebbek.

De egy csomó minden adja magát. Találkozom a havat lapátoló egyik "szomszéddal" (egy dűlőben lakunk, no, de addig nem ismertük egymást), onnantól már a hólapátolás, az időjárás irányából el lehet indulni, voltak már hosszú beszélgetéseim így.

Ami a kutyás helyzetet illeti, úgy is működik, hogy nekem nincs kutyám, csak a másik ember kutyája nekem jön vagy a közelembe vagy bármi. Ilyen esetem is volt már, egy nagyon kedves emberrel.

Bármikor meg lehet jegyezni valamit, ami kiindulópontként funkcionálhat, s ha a másik sem bánja a beszélgetést, akkor könnyen kibomlik az.

2014. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Kultuszcikkek, pl. kispolszki vagy trabant, és az ő klubjaik, meg mindenféle klubok... Kocsma is, ha elfogy az ürügy... Visszatérve a klubokra, mindenféle találkozók és fesztiválok. Igen zenei fesztiválok is, meg sima koncertek. És sör. Na jó, ennyit az ideálisról.


Bárhol, ha nem zavarsz. Ha jól néz ki, legyen nálad csoki, és nagy nehezen kínáld be. Utazás közben nagyon jól lehet ablakon kifelé mutogatni, és nagyokat variálni a látottakkal kapcsolatban.


A megszólítás is határtalan lehetőségek tárháza. Tetszőlegesen komolytalan is lehet, hacsak nem valami különösen komoly embert látsz. Az olyanokkal jobb kerülni a szemkontaktust is.


Eleinte persze sose kezdesz hozzá. Nem kell zavarjon, teljesen rendben van úgy. Eddig se volt más, és a jövőről igazán nem árul el semmit.


Amikor igazán adja magát a beszélgetés... Hát, kisebb nagyobb közös baj, vészhelyzet esetleg. Ha közben nincs hova sietni, még jobb. Pl. beragad a lift, vagy autóba zárt kutyát kell legyezgetni kétcentis résen át. És még a többi végtelen számú hasonló szitu. Ha sokfelé jársz és nyitott szemmel, akkor kb ezüsttálcán jön az a másik sors.

2014. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

"Nincs sok gátlásom, ha szimpatikus emberrel találkozom, aki láthatóan nem bánja magas fokú verbális ösztönöm kiélését."


Akinek nincs gátlása, annak persze, hogy könnyű. Én nem vagyok az a fajta, aki simán megszólít valakit, akit esetleg zavarok.


Erről szól a kérdés, hogy milyen helyzet az, ahol úgy is könnyen beszélgetésbe lehet elegyedni, ha nincs magasfokú kapcsolatteremtő képességem.

2014. ápr. 2. 07:38
 8/41 A kérdező kommentje:

"Igen zenei fesztiválok is, meg sima koncertek."


Erre a helyekre az emberek általában nem egyedül mennek, úgyhogy ez nem az a szituáció, ahol két ismeretlen kettesben beszélgethet.


"Amikor igazán adja magát a beszélgetés... Hát, kisebb nagyobb közös baj, vészhelyzet esetleg."


Ilyen ritkán van szerencsére. Inkább természetes helyzeteket keresek, ami a mindennapokban is előfordul, és nem igényli, hogy a gátlásaimon felülkerekedjek (random megszólítás), mert ez nem szokott menni.


Szóval ezért keresek olyan szituációkat, ahol maga a helyzet adja a beszélgetést, mert egyébként nemigen tudok kezdeményezni.


Tehát olyasmi, hogy odamenni valakihez, és megszólítani, az nem megy nekem. Olyan, mint a kutyás helyzet, hogy valami kölcsönös dolog ürügyén (itt pl. kutya) lehet szóba elegyedni, még nekem is menne.


De nincs kutyám, panelben nem is tartanék, mert az nem kutyabarát hely, ezért keresek hasonló szituációkat, ahol erőfeszítés nélkül lehet felvenni a kapcsolatot.

2014. ápr. 2. 07:44
 9/41 anonim ***** válasza:

"Erre a helyekre az emberek általában nem egyedül mennek, úgyhogy ez nem az a szituáció, ahol két ismeretlen kettesben beszélgethet. "


El se hinnéd, mennyi csajt szedtem így össze..


A csapat sportokkal nem tudom, mi a bajod. Első alkalommal mindenki idegen. Ha ez a hepped, hogy más és más idegenekkel állj szóba, akkor válts sportot/klubot hetente.

2014. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

A csapatsportokkal az a bajom, hogy nem érdekelnek, ezért nem járok ilyen helyekre.


Elhiszem, hogy koncerten is össze lehet szedni ismeretségeket annak, akinek nem gond a megszólítás. Nekem az, ezért keresek olyan szituációkat, amik megkönnyítik ezt.

2014. ápr. 2. 08:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!