Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tömegkérdés, de mégsem:...

Tömegkérdés, de mégsem: nincsenek barátaim, tovább lent!?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, sajnos olyan osztályt fogtam ki, ahová elég sok magamutogató lány jár, vagyunk 5-6-an a visszafogottabb kategória, de ebből az egyik lány elég kétszínű, másik kettő pletykás, megint másik pedig szó szerint nagyon buta. Egy van, akivel jobban elvagyok, de ő meg elég furcsa...(Nem azt mondom, hogy én vagyok a tökéletes!) Elnézem nekik, elvagyok velük, de nagyon egyedül érzem magam. Nincs olyan, akinek megnyílhatnék, akivel őszintén beszélgethetnék és nevethetnék, nem csak azért, hogy legyen kivel. Általános iskolában egyáltalán nem voltak barátaim.

Magamban annyi hibát találok, hogy sokan visszahúzódónak látnak. Rendes emberek között meg tudok nyílni, de NEM SZERETEK BESZÉLNI. Ez a legnagyobb baj, és emiatt nem is keresik sokan a társaságomat, pedig hallgatóságnak jó vagyok, és ha valaki többet beszél, egy idő után nekem is megered a nyelvem. A humorérzékemmel sincs baj, legalábbis még nem panaszkodtak...

Nem tudom, értitek-e, mire akarok kilyukadni, de nagyon rossz, hogy körbe vagyok véve emberekkel, de mégis, ha arra kerül a sor, hogy jó lenne elmenni szórakozni - akár ki az utcára sétálni, vagy egy buliba, koncertre - nincs kivel mennem, mert vagy egyik sem bulizós típus, vagy nincs kedve, vagy szimplán kínos vele a csend.

Van egy barátom (mármint párkapcsolatban értendő barátom), vele nagyon sok helyre el tudok menni, de azért az embernek szüksége van barátokra is, nem lehet mindig csak egy valakivel lenni, van, amit nem lehet a pároddal csinálni, mert barátok kellenek hozzá, és nekem ez nagyon hiányzik.

Mit tehetnék szerintetek? Esetleg van valaki ilyen helyzetben?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2014. ápr. 12. 21:42
 1/7 anonim válasza:

Szia, kb. én is ilyen helyzetben vagyok. (L/17)

Nekem sincs sok barátom..egy van akivel suliban dumálgatok,elvagyunk, de nem érzem, hogy meg tudok benne nagyon bízni. Ha előttem beszél ki más lányt, akkor ugyanúgy engem is kibeszél. Vagyis ezt így gondolom.

Nincs legjobb barátnőm, sosem volt (az én részemről). Engem hiába nevezett legjobb barátnőnek, sosem érzetem azt, hogy én is nevezhetném őt annak.

Viszont nekem nincs barátom, mármint olyan akivel járnék. Elbeszélgetni más emberekkel el tudok, de megnyílni nagyon nehezen.

Segíteni csak abban tudok, hogy írunk, hisz teljesen megértelek, mert kb ugyanolyan a helyzetünk.

2014. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem kell mindenféleképpen lányokkal barátkozni, ha a partnered tolerálja legyenek fiu barátaid. Nem írtad, hogy ők milyenek az osztályban, de azért rájuk a magamutogatás, felszínesség szerintem kevésbé jellemző. 17 évesen már szerintem működhet ez, persze lehet fiu lány barátságról vitázni, nekem két éve a legjobb barátom egy lány (25 éves fiu vagyok), mindent megtudunk beszélni, pedig még az anyanyelvünk is más (pár éve külföldön élek)

Az osztályban meg a fiuk között biztos van akiknek ugyanabból az okokból nem szimpatikusak az osztálytársnőid. Vagy abszolút lányosztályról van szó? Ha néhány barátság haverság összejön, akár ha csak fiukkal, akkor sokkal boldogabb leszel és a megnyílás is menni fog.

2014. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van pár aranyos fiú, vagyok is velük néha, de ők sem igazán... isznak, vagy nyomulós, vagy még nálam is csendesebb, és furcsa. Vagy bunkók.

Nem, nem csak lányok vagyunk, fél osztály fiú, a másik fele lány, szóval ... jobb lenne, ha több fiú lenne.

Vannak így haverok, hogy elvagyok velük a suliban, de olyan nincs, hogy most menjek vele bulizni, vagy ilyesmi...

2014. máj. 10. 22:41
 4/7 anonim válasza:

a 2. válaszoló vagyok:

Suli után néhányan nem mennek még el kicsit bandázni? Nem akarok rossz tanácsot adni, de ha megiszol az ívósabbakkal egy sört még, nem lesz semmi bajod, persze a leckét azért idd meg. A suli utáni programok ott, akkor alakulnak ki. Előbb utóbb normálisabb lányok is előkerülnek, ha más nem féltékenyésgből :).

A helyzetet a nálad is csendesebb fiuval ismerem. Az igazat megvalava viszonylag csendesként én sem szeretek a még csendesebbel lenni. (Legfeljebb csak ha kettesben vagyunk)

2014. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos akikkel jóban vagyok, azok bejárnak suliba vidékről, így velük nem tudok lenni, a suli után meg csak azok a "nem normálisak" bandáznak, szóval sehogy sem jó. ::/
2014. máj. 13. 19:07
 6/7 anonim válasza:

akkor becsüld meg azon keveseket akikkel azért jutsz valamire, aztán hamarosan gondolom úgyis környezetet váltassz, ott meg talán nagyíobb szerencséd lesz. Esetleg lógj a párod haverjaival.

minden jót kívánok!

2014. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Átérzem a helyzeted. Amikor bekerültem a középiskolába lett 1 barátnőm, aztán egy bizonyos incidens miatt elpártolt tőlem, és ennek hatására az egész osztály kiutált. (hozzáteszem arról a bizonyos incidensről nem én tehettem, csak volt egy srác és eléggé megalázott az egész osztály előtt) persze a sulin kívül ott volt a legjobb barátnőm, de azon kívül senki. Aztán 11.-es voltam amikor a suliba jött egy nagyon jó barátnőm, és elindultam felfele azon a bizonyos lejtőn. Most itt vagyok végzős, és tele vagyok barátokkal :) Ne add fel, mert én sem vagyok egy magabiztos típus, egyedül pláne nem. De amikor a barátaimmal vagyok tele vagyok életerővel, és azt érzem én is vagyok valaki. Mert azok az emberek akikkel körülvettem magam, tényleg szeretnek :) Ne add fel, te is találni fogsz magadnak barátokat
2017. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!