Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is szokta így érezni magát?

Más is szokta így érezni magát?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatba élek 4 éve, együtt élve. Sajnos 4 éve nincs állandó munkám, csak alkalmi munkalehetőségek.

Bár a barátom mellettem van, ennek ellenére a napi programom a takarítás, mosás, mosogatás, a ház körüli dolgok, a kertészkedés, az ügyek intézése, a csekk befizetés, takarítás, pontosan minden a ház körül, még néha a festés, permetezés és hasonlók.

A barátom nagyon sokat dolgozik, amikor ép szabin van, akkor vagy netezik, vagy itthon talál ki valami munkát, amihez nekem is kell segíteni. Hiába lenne nekem is elfoglaltságom, hagyjam ott, mert ő tevékenykedik. Ez mellett elvárja, hogy kiszolgáljam: Bármit amit kér, adjak, vagyis reggelit, ebédet, vacsorát, vagy ami az eszébe jut. Néha úgy érzem, hogy csak az anyagiakat adja a kapcsolatba. Az ő fizetéséből tartjuk fent a házat, vesszük meg a kaját, míg az én kis segélyem el is megy a régi hitelemre valamint a telefonszámlámra ( ami miatta néha nagyon magas), és a maradék elmegy arra, hogy segélyig elvegetáljunk.

Sajnos szex is ritkán van közöttünk, maradt a szájra puszi, ölelések és ennyi.

Nagyon sokszor úgy érzem, hogy ki vagyok használva, de mellette próbálom azt is megemészteni, hogy eltartanak, amit nem egyszerű elviselni.

Az utóbbi időkbe egyre jobban depressziós vagyok, elkeseredett. Lassan 30 éves vagyok, és úgy érzem, hogy elrohan mellettem az élet.

Általában a közös program kimerül a filmek nézésbe, a itthoni ház körüli pakolásba néha, vagy amikor segíteni kell neki. Nem szeretek már nagyon segíteni sem, mert ilyenkor kapkodni akar, lényegtelen, hogy közbe össze töröm magam.

AZ utóbbi időkbe magányosnak érzem magam. A legtöbb általa elvárt tennivalóval nem is lenne gondom, de az, hogy ki kell szolgálnom, körbe kell ugrálnom, az kezd megviselni. Szolgának érzem magam.

Próbáltam neki erről beszélni, de sajnos ebből csak veszekedés volt, hiszen ő keményen dolgozik, meg minden, és ne várjam el, hogy maga megcsinálja a reggelijét.Ő örömmel megcsinálja, de abba nem lesz köszönet.

Furcsa módon, amikor sikerült elhelyezkednem dolgozni, akkor állandóan azzal nyaggatott, hogy mikor lesz vége a munkának,miért nem csináltam a ház körüli általa kitalált tennivalókat, és még hasonlóak, pedig ő akkor pont szabis volt.

Elkeseredett, csalódott, magányos és még sorolhatnám a dolgokat, teljesen kilátástalannak érzem a jövőmet. A közelbe munka lehetőség egyenlő a nullával. Az önkormányzatnál csak protekcióval lehet dolgozni.

Így hogy lesz gyerekem? Hogy fizetem ki hitelemet?

ha megemlíteném a barátomnak, akkor azzal jönne, hogy ő sem erre az életre várt, és még sorolgatná a dolgokat, hogy az ő élete mitől nyomorult.

Nem tudom, hogy most mi a bajom, de jelenleg teljesen magam alatt vagyok, és az okát sem tudom.


2014. máj. 4. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kapcsolat. Kölcsönösen kihasználjátok egymást. Ő szolgának tart, főzöl, mosol, takarítasz. Te pedig eltartatod magad vele, ő pénzel.


Így külső szemlélőként ezt látom. Bocs a nyers fogalmazásért.

2014. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerinte ha nem tudok dolgozni, akkor foglaljam el magam a ház körül.

Ha neki nem lenne munkája és nekem igen, akkor állítólag ő vezetné a háztartást, ő csinálna mindent, én meg keresném a sok pénzt, amit kötve hiszem, hiszen tudja, hogy olyan munkakörbe dolgozik, amit más cégnél jobban megfizetik.

Anyum azzal nyugtat, hogy bírjam még ki, mert nem tud nekem segíteni, hogy haza költözzek. A segélyből nem tudok semmit sem félre tenni, mert elmegy. Amit ad kaja pénzre, rezsire meg ilyenekre, azokból sem tudom kigazdálkodni, mert mindig kitalál valamit, hogy mire kell.

Jelenleg is azon vakarom a fejemet, hogy minden fillérem elment,de még vegyek ezt meg azt, mert kell a ház körülre.

Saját ház, de nem érti, hogy miért nem tekintek úgy rá, mintha a sajátom lenne. Hiába mondogatja,hogy ha valami történik vele, akkor majd én öröklök, amikor nincs végrendelet, nem vagyunk bejegyzett élettársak, nincs tervbe a házasság.

Ha örökölnék is, mire mennék vele? Adnám anyóséknak , nekem nem kellene. Úgy érzem, hogy nem én vettem, nem én dolgoztam meg keményen érte.

2014. máj. 4. 22:07
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint jól látom.

Kezdtem attól tartani, hogy ez megszokott.

Anyós is ezt csinálja apóssal, szó szerint körbe ugrálja. Szoktam is sajnálni szegényt.

Ha haza megyek pár napra család látogatásra, akkor is kb hasonló van.

Tudom, hogy ki kellene törnöm az egészből, de könnyebben menne, ha lenne munkám, ha anyu nem mondaná havonta, hogy bírjam még ki, mert nem tud hova haza fogadni, mert nincs hely, nem tudja megoldani, hogy nála lakjam, a volt haverjaim, barátaim eltűntek a süllyesztőbe.

2014. máj. 4. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még most lépj ki ebből a kapcsolatból amíg még nem késő. Ez az ember nem érdemel meg téged, mert nem becsül meg és lenéz téged. ( Egyébként egy kicsit te is hibás vagy, hogy hagytad idáig elfajulni a dolgokat)
2014. máj. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fish1 ***** válasza:
Ez egy érdekkapcsolat. De mint írod, egyáltalán nem érzed már jól magad benne, szerintem is lépj tovább, mert csak saját magadat őrlöd fel ezzel.
2014. máj. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak még jobban lelombozni, de szerintem a párod élvezi a helyzetet. Így neki kényelmes, mert ott vagy neki szolgának. És igen, jól látod, szolga vagy mellette. Nem értem, hogy vagy képes ezt eltűrni? Nagyon nehéz amikor az embernek nincs munkája. Ha lenne egy kis jó érzés a párodban, akkor belátná, hogy nagyon nehéz neked egész nap bezárva lenni a négy fal között. Nem kell pszichológusi végzettség ahhoz, hogy ezt megértse valaki. Elég, ha törődik veled, de úgy látszik, ezt nem teszi, te meg ezt gondolod természetesnek, ami elég nagy baj, mert magad alatt vágod a fát! Te szépen lassan befásulsz, tönkremész lelkileg, ő meg úgy tesz, mintha jaj de nehéz lenne, közben meg ő érzi magát a legjobban. Én a helyedben lépnék onnan. Ha már olyan szorult helyzetbe kerültél, hogy eltartanak, akkor miért egy "idegenen élősködsz"? Miért nem mész haza a szüleidhez? Vagy kérsz rokonoktól segítséget? Szerintem itt az idő, hogy végre felébredj. Ja és a gyerektémát felejtsd el ezzel a pasival, mert akkor csak még kiszolgáltatottabb leszel!
2014. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ha a párod támogatna lelkileg, nem éreznéd így magad! Ha foglalkozna veled, akkor erőt adna ahhoz, hogy találj magadnak munkát, nem pedig még le is húzna, hogy mikor lesz már vége. Ha foglalkozna veled, egész más lenne az életed, nem ilyen.
2014. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!