Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van úgy, hogy már...

Más is van úgy, hogy már lassan nem mer emberek közé menni, mert úgy érzi, hogy mindenki csak bántja őt és keresztbe akar neki tenni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 5. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is kicsit tartok az emberektől, a sulimban is a fiatalabb lányok állandóan végigméricskélnek, flegmán, lenézően viselkednek.

Itt, ha kiírok egy kérdést, a válaszok hangvétele is gyakran támadó, fröcsögő, miközben ugyanezek az emberek kérdezik majd meg, hogy miért nincsenek barátaik... Attól még, hogy anonim oldal, itt is vannak érzelmeik az embereknek, és engem igenis bántanak az olyan durva válaszok, amiket nem érdemeltem ki, mert egy normális kérdést írtam ki.

2014. máj. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mar eleg regota. Sok allatkam van, ez tartja bennem a lelket.
2014. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2 hete nincs melóm és most itthon vagyok. El kéne ugranom bevásásrolni a 20 km-re lévő városba (faluban élek), de egyszerűen nem bírom rávenni magamat. Tömegiszonyom van, vagy mi. Itthon éppen mosok, mosogatok, teregetek, elpakolom a ruhákat, felsöprök, port törlök, porszívózok és kertészkedem, szóval lustának nem nevezném magam meg ilyenek, de egyszerűen félek az emberektől és nem merek kimozdulni itthonról.


Szerdán is mentem busszal, vettem jegyet, a sofőr elindult a jegy pedig ott volt neki a gépben. Álltam felette úgy fél percet és utána megkérdeztem tőle, hogy megkaphatom-e a jegyet. Nem válaszolt semmit, csak vezette tovább a buszt, miközben előre meredt az útra. Vártam még egy kicsit, aztán mondtam neki, hogy akkor letépem magamnak és így is tettem. Abban a pillanatban felém fordult vöröslő fejjel és rámordított, hogy "mi van hülye gyerek, a buszt esetleg nem akarod elvezetni?!"


Én meg csak lestem nagy rémült fejjel, hogy akkor most ilyenkor mi van. Utána annyit mondott, hogy "jól van, most már húzzál hátra, de ilyet még egyszer meg ne lássak!" én pedig szépen hátrabattyogtam. Az úton is mindenki engem lesett szúrós szemekkel, hogy vajon mit tettem.


Van még pár ilyen esetem, sokat gúnyolódnak rajtam mások meg minden, de nem tudom, hogy miért van ez. Az emberek egy része úgy kezel engem, mintha én lennék itt a környéken a legflegmább vagánycsávó, akit helyre kell rakni, mások meg lenéznek, hogy mennyire nyomorult vagyok, mert még öltözködni sem bírok rendesen és félek mások szemébe nézni, amikor beszélek velük.

2014. máj. 5. 10:01
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyszerűen elegem van az emberekből.

Én nem akarok senkit sem bántani, csak szeretnék boldog lenni, de rengetegen úgy viselkednek, mintha az őskorban élnénk és agyon kéne bunkóznunk egymást.


22 éves vagyok, 3 éve volt egy barátnőm, ő is megcsalt, mert állítólag kevés voltam neki, pedig jártam vele mindenhova, moziba, sétálni, túrázni, elvittem őt étterembe, még ilyen anime-cukrászdába is elmentem vele Pestre, hogy boldog legyen és vettem neki ilyen macskás tortát. Minden nap simogattam őt, szeretkeztünk hetente 4-5-ször, erre félrelépett valami erdélyi cigánygyerekkel, mert állítólag az jobban meg tudta őt farkalni, mint én és ezért én már nem kellettem neki.


Azóta nincs barátnőm, pedig ő egy elég biztos fél év volt az életemből, akkor éreztem magam a legjobban, amikor vele voltam. Természetesen meggyűlölt engem, mert mindenkinek elmondtam, hogy mit tett és ler*bancoztam őt annak, aki megkérdezte, hogy miért szakítottunk.


Nem tudom, hogy mit kéne tennem. Mindenhonnan csak gyűlöletet, gáncsolgatást és árulást kapok.

2014. máj. 5. 10:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Túl érzékenyek vagytok. Nem ártana valami pszihomókus, vagy hasonló terápián részt vennetek. Nem győzelmi menetelés a mindennapok megélése. Másokat is érnek bosszantó esetek. De túl kell rajta lépni. Némi morgolódás az embernek magában és menni tovább.
2014. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Mindenkit érnek sérelmek, különböző módon reagálunk rájuk.


Ha egy 10.000 Ft-ossal szépen bánunk, akkor az 10.000,- FT.

Ha összegyűrjük, rálépünk, utána felvesszük, az akkor is 10.000,- Ft.


Az értéked nem mások viselkedésétől függ.

Ha rosszul bánnak veled, attól te még önmagadban ugyanolyan érték vagy!


Tudnod kell, hogy értékes, fontos vagy, van olyan dolog, amit te tudsz a legjobban.


Próbálj barátokat szerezni, munkát találni, ezek segítenek abban, hogy jól érezd magad.

Ha nem sikerül elsőre, ne add fel.

Én hiszek Istenben, tudom, hogy ő teremtett, ha senkinek se vagyok fontos, neki akkor is fontos vagyok.


Lesz majd új kapcsolatod és minden oké lesz, de nem a kapcsolatod tesz értékessé, te így egyedül is értékes vagy!!

2014. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Hasonlóan vagyok én is, de mondjuk már vagy 20 éve így érzek az emberekkel kapcsolatban.


Nekem ráadásul körülbelül egy éve lett vége a 3 éves kapcsolatomnak, ahol én is megtettem a lányért mindent, mégis egy cigánnyal csalt meg (többek között) és most vele jár.... Én meg lassan mérnök leszek, kvázi értelmiségi és elvileg ő is annak készül... Nem lehet megérteni a nőket.


A pszichológus jó ötlet, mert ezek alapján szociális vagy agora fóbiád van, ami romlani fog, főleg ha elszigeteled magadat az emberektől. Egyre nehezebb lesz visszarázódni, úgyhogy ha teheted menj minél előbb orvoshoz.

2014. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szépen leírtad a dolgokat.

Kicsit fájdalmas volt olvasni.

Én is kerülöm a szemkontaktust, ezért gyakran sunyinak, vagy zavartnak hisznek. Gyakran egy sima bevásárlás, vagy a városba menés nagy feladatnak tűnik, tartok az emberektől. Önbizalom hiányára utalnak ezek a dolgok.

És tudod az a baj, hogy az emberek többsége megérzi, kivel lehet "baszakodni", és nem tolerálják a "furcsa figurákat". Ahogyan a buszsofőr is- sok ember le sem szarta volta ezt a kis inzultust, de te érzékeny vagy.

Nincsen szociális fóbiád, vagy valami szorongásos betegséged?

2014. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából, de nem ennyire durván, ha meg ilyet csinálna velem a sofőr, meg is csapkodom, a f @sszopók nagyon fel tudnak idegesíteni...
2014. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor magam vagyok, néha el-elszomorkodom azon, hogy mekkora tetvek az emberek, és milyen rohadt sokan. Mivel belül stabil vagyok, általában ezek a "jó kezdeményezőkészségű igazlátók" falakba ütköznek vagy még rosszabba, de sokan csak újrakezdik a hülyeséget a következő alkalommal, és azután is. Nem értem, de nem hagyom, hogy különösebb feszültség legyen bennem emiatt. Tudom, hogy nem is fogom érteni, miért a görbe út a rövidebb nekik. Ők tehetnek magukért ezt-azt, én velük ezügyben semmit (semmi eredményeset legalábbis).


És tényleg, ki így, ki úgy, rá van állva, hogy bekezdjen, amint alkalmat lát rá. Trollok öcsém. IRL. Van olyan, aki messziről bűzlően szándékosan rosszul mond dolgokat, csak hogy kijavítsák. Utána meg köti az ebet a karóhoz, hogy de az nem úgy van. Van egy olyanom, aki olyan nagy barátjának gondol, hogy még a laptopját is rám merte bízni, hogy újratelepítsem, aztán halványan fenyegetőnek tűnő hívásokkal meg mailekkel, rendszerint részegen, tudtomra adja, hogy azért örülnöm kéne, hogy nem fizetteti ki velem a laptopot, ami hála nekem rosszabb, mint előtte. Kinek van erre ideje? :D


https://www.youtube.com/watch?v=8cT_Ulmcrys

2014. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!