Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nincs sok hátra az...

Úgy érzem nincs sok hátra az életemből. Van még remény?

Figyelt kérdés
Szóval... 1 éve kezdődött minden. Nagyon szerelmes lettem egy lányba, de természetesen visszautasított. Na mindegy. Azóta egyre jobban bezárkózott lettem, és már most ott tartok, hogy nincsen egy igaz barátom se akivel csak úgy le tudnék ülni hogy beszéljünk a problémáinkról, hogy mi bánt, és hogy segítsük egymást. A szüleimnek nem tudok beszélni a gondjaimról.. Ne kérdezzétek miért, mert nem tudom. Egyszerűen csak nem megy. Ezzel párhuzamosan a suliban a jegyeim is csak romlanak és romlanak... Természetesen, a kedvem is egyfolytában nagyon rossz (persze azért tudok nevetni ha valami olyasmi van) és egyre jobban úgy érzem hogy ebből komolyabb dolgok is következhetnek, pl. ráhúzódik a szívemre vagy nem is tudom. Ma volt az első alkalom hogy arra gondoltam, talán jobb lenne meghalni. Minden sz*r, miért vagyok még itt? Elegem van mindenből már.. Ja és mondanom sem kell a külsőmmel sem vagyok megelégedve, de ez még nem lenne probléma ha boldog és kiegyensúlyozott életem lenne.

2014. máj. 13. 22:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
16/F
2014. máj. 13. 22:37
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valós problémád, csak az egód nem képes feldolgozni a visszautasítást, mindennek az az oka. Azért szar minden mert úgy akarod, hogy az legyen, hogy minden más legyen a hibás a helyzetért, csak ne te. A boldog élet is csak definíció kérdése, ha irreális célokat tűzöl magad el, akkor nyilván nem fog teljesülni és megint csak a sors, vagy akármi más lesz a hibás, nem pedig te, vagyis inkább az egód, a tény, hogy nem vagy hajlandó elfogadni a tényt, hogy nem kellettél a lánynak.

Ez most olyan dolog, mintha életedben először mennél horgászni és az első kapásod elmaradna, mert meglóg a hal a csalival és te soha többet nem próbálkoznál, mert azt feltételezed, hogy mindig ugyan ez lesz a helyzet és ráfogod a halakra a dolgot, ahelyett, hogy belátnád, hogy igen, kezdő vagyok, nem sikerülhet minden elsőre. Próbálkozni kell tovább, ilyen az élet, nincs mese.

2014. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy nem is tudok változtatni rajta..
2014. máj. 13. 22:46
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

akkor tőlünk se várd el,hogy változtassunk rajta.Mi megmondjuk hogy van remény,te meg továbbra is csak sajnáltatod magad. Tessék,olvasd el ezt,és légy boldogtalan.

Hogyan legyünk sikertelenek

Ha sikeres ember vagy ezt tudnod kell, hogy ez sem megy egyik napról a másikba, ebbe is komoly munkát kell fektetned, mint minden másba.


1. Maradj mindig otthon! - otthon úgy sem csinálsz semmit így nem fordulhat elő, hogy netán kedvet kapj valamihez.

2. Kerüld az iskolát, kocsmákat, szórakozóhelyeket! - ez ártalmatlannak tűnhet pedig nem az. egy-egy beszélgetés katarzist vonhat maga után, hisz sohasem tudhatod még a végén valaki mondd valami olyat amiből tanulhatsz valamit.

3. Ha valaki segíteni akar, akkor menekülj! - mert szabotálni akarja a sikertelenség felé vezető stratégiád.

4. Mindenképpen add fel a terved, hogy sikertelen leszel -ezzel is csak motiválod magad.

5. Zeneterápia, hogy ráhangolódj érzelmileg is! - vedd elő a legérvágóbb zenéidet amik a kilátástalanságról szólnak. + napi legalább egy szomorú poszt a tökéletes hatás érdekében.

6. Művelődj a témában - éjjelnapali budatest és a tahóvilág minden napos kötelező megtekintése.

7. Tanulj az állatoktól! - eszik, alszik, szaporodik

8. Szervezz számodra fontos dolgokat! - ha nem sikerül, a kudarc élmény csak gyengíthet

10. Tűzz ki magad elé lehetetlen célokat. - az elkeseredés elvesz a kedved a további sikerektől

11. - beszélgess ( itt megengedett) sikeres emberekkel arról, hogy nekik miért sikerült minden - ez garantáltan elfogja venni minden életkedved.

Ha ezt a pár egyszerű, de fontos szabályt követed, a sikertelenséged nem fog elkerülni, erre garanciát vállalok! Mindent bele! ez sem fog úgy sem menni!

2014. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Négyes voltam :D Dév kilép. Jóéccakát.
2014. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bazita ***** válasza:
Az életed hátralevő részét csak a mostani depressziód miatt látod siralmasnak. De gondolj bele, mi lenne, ha mondjuk iskola után önállósodnál és a magad ura lehetnél? Nem éri meg kivárni, hát ha jobb lesz a helyzet?
2014. máj. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudom. Mondjuk van egy elképzelésem. Nemrég kezdtem el fotózni és el tudnék képzelni magamnak valami fotós munkát.
2014. máj. 13. 23:05
 8/13 Kent04 válasza:
100%
Akkor tűzd magad elé célként a fotózást. A depresszió nem könnyű dolog, aki nem élte még át csak legyint egyet, hogy hülyeség. Még szinte nem is éltél előtted az élet, csak nyitnod kell a világ felé, mert csak úgy sikerülhet.
2014. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De az a baj, hogy nem is tudok változtatni rajta.."


mert nem is akarsz.... 16 éves vagy mi a francot vársz az élettől még gyerek vagy, ne ezen törd a fejed. Gondolj bele minden okkal történik, lehet amiatt vesztetted el a lányt mert így egy olyan ember lép majd az életedbe majd lehet mikor 20 éves leszel aki életed szerelme lesz. Semmi sem történik ok nélkül.

2014. máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de én meg azt hittem, hogy halálos beteg vagy. Mivel nem ez a szitu, így igen, van remény!
2014. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!