Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a véleményetek az öngyilkos...

Mi a véleményetek az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 20:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Véleményem szerint ha valaki úgy teszi, hogy másoknak szüksége van rá, és az öngyilkos személy ezekre a személyekre (pl: gyerek) nem gondol, akkor roppant önző dolog is lehet.

Azonban felülkerekedhet az ember érzésein a magányosság, a reménytelenség, a kilátástalanság és az értelmetlenség, hogy úgy nézi, nincsen más választás, és tovább nem tud így élni.

2014. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 KedvesPitypang ***** válasza:
43%

a) az ember vagy nagyon elkeseredett, ha erre gondol

b) vagy nagyon hülye. xP


Ez a személyes véleményem... /Lehet azért is, mert még soha nem gondoltam ilyesmire... :) /

15/f

2014. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy nagy bátorság kell hozzá és nagyon mély fájdalom, hogy valaki bármilyen formában is elkövesse.

Az 1-es válaszolóval is egyet értek, bizonyos esetekben önző dolog is tud lenni.

2014. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szomorú...
2014. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%
Bátorság? Nehezen. Félelemből követik inkább el(amikor én akartam ilyesmit csinálni az volt az oka), amikor minden összecsap a fejünk felett, és lehúz a fenékre, nehéz elhinni, hogy lehet jobb is. De alapvetően minél nagyobb bajt él meg az ember, később annál kevesebb dolog veri fel a nyugalmát.
2014. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Én részben megértem, voltam ilyen helyzetben mikor napi rendszerességgel megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata. Akkor hiába próbáltam tenni ezek ellen a gondolatok ellen, egyszerűen kilátástalannak tűnt a helyzet és annyira mélyen voltam, h csak menekülni akartam a életből, befejezni. Hogy okot keressek miért tegyem vagy miért ne, így analizáltam minden öngyilkossági módszert, képeket nézegettem a "végeredményről" , a következményekről, a családok, hozzátartozók véleményét olvastam/ hallottam, koporsókat és sírköveket nézegettem, és mire befejeztem az egész téma részletes szétboncolgatását addigra elment tőle a kedvem. Tehát végeredményben megértem a dolgot, viszont jó oknak kell lenni hozzá,h megtegye az ember és mindent meg kell tennie azért, h lebeszélje magát róla.
2014. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért követi el valaki. Ha azért, mert sanyarú a sorsa, amin mondjuk ő sem tud változtatni, akkor megértem. Az, hogy valakinek meglenne a lehetősége változtatni, csak nem akar, vagy túl gyáva, azt nem tudom megérteni. Ha pedig önfeláldozásról van szó, egy nemesebb cél érdekében, akkor azt el tudom fogadni. (bár ilyet egy ideje nem láttunk már)
2014. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%

Hogy valaki a könnyebbik utat választja.

Az élethez bátorság, kitartás és erő kell többek között.

2014. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Szenvedésből kivezető út. Sajnos én nem merem megtenni.
2014. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Spirituális szempontból is megközelíteném:

elmenekülés az életfeladatod/sorsod elől.


És az is öngyilkosságnak számít, ha már nem érdekel semmi, mert annyira mélyen vagy. Ez egyfajta lassú öngyilkosság, ami ugyanolyan rossz minthogyha gyorsan véget vetnél az életednek.

2014. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!