Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnám legyőzni önmagam?

Hogyan tudnám legyőzni önmagam?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az emberektől de mégis vágyom a társaságukra. Nagyon nincsenek barátam csak haverok. Egyik pillanatpmban annyira elhatároztam hogy ebből elég és vettem egy elég drága fesztiválra bérletet. Gondoltam ott egyszerű barátkozni. Félek hogy ott nem tudom magamat ,,legyőzni". Milyen tanácsokat adnátok a problémámra?

2014. júl. 3. 11:15
 1/6 anonim válasza:
Ki kell lépned a konfortzónádból és igenis minél többet emberek között lenni. Nekem is voltak depis korszakaim, sokat segìtett pl a mozgás. Ami ugye endorfint termel, jobb az ember közérzete, önbizalma stb...
2014. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem is sportolj valamit, attól megjön az önbizalmad. Elmehetsz konditerembe , és ott tudsz ismerkedni.
2014. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Sorolj fel 5 dolgot, amiért félsz az emberektől. Aztán 10 dolgot, amikért szükséged van rájuk.

Több dolgot tudsz mindenképp felsorolni a társas kapcsolatok oldalán.

Meg kell találnod az okát annak, hogy miért félsz az emberektől. És erre a jól bevált klisé. Ami nem öl meg az megerősít. Tehát menj emberek közé. Mi bajod eshet? Az állóvíztől vagy nevezhetjük komfortzónának, minden jobb.

Előbb vagy utóbb már nagyon hiányozni fognak az emberek. Azonban szerintem nem egy fesztivál a legjobb kapcsolódási pont, ha valódi félelmet érzel. Inkább kezd kicsiben.

Csak példa: Egy edzőterem tökéletes ehhez. Vagy bármilyen sport.

2014. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fesztiválokon a közös sörözések, italkóstolás, körbekínálgatás szerintem jó módszer. Vigyél ki házi pálinkát, mondd hogy te főzted (vagy valamelyik rokonod, haverod) és a véleményüket kéred. Senki sem fog visszautasítani, és onnantól lesz már miről beszélgetni. Ahol lehet még ismerkedni, presszók, strand, parkok. Keress közös témát az emberekkel. Nekem pl sokat segített ebben a kiskutyám. Odaszalad valakihez, én szaladok utána, és a kutyákról beszélgetünk.
2014. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Végezz magaddal:-) akkor már le is győzted
2014. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
miért nem mész a fesztiválra 1 baráttal és így még könnyebb lesz. szerintem ezek a fesztiválon kötött barátságok nem igazán tartósak. Inkább a környezetedben próbálj barátkozni 1- 2 emberrel,és utána majd ők is bevisznek az ő baráti körűkbe. De ha fesztiválra el tudsz menni , akkor annyira zárkózott nem lehetsz.
2014. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!