Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Annyira félek attól, hogy...

Annyira félek attól, hogy elveszítem azokat, akiket szeretek, hogy inkább nem engedek közel senkit. Ez normális?

Figyelt kérdés

nincsenek barátaim,a családommal se szoros a viszony.

van egy párkapcsolatom,folyton azt hajtogatom neki,hogy nem akarom,hogy meghaljon.

ha öreg leszek és meghal a párom,kikészít ez a gondolat.

állatot se merek tartani,volt egy macskám,3 éve még mindig megsiratom


2014. júl. 30. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Az élet születéssel kezdődik, és halállal ér véget. Ez a rendje. Aztán, hogy egyébként a formát adó fizikai érzékekkel felfoghatatlan lényeg már a születés előtt és a halál után is létezik az más tészta.
2014. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a haláltól való félelem, és amíg nem nézel szembe vele, addig nem tudsz élni, élőhalott vagy, aki azt hiszi, hogy aki nem él, az nem is hal meg. Olvass!!! Yalom könyveit ajánlom.
2014. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2014. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
25
2014. aug. 1. 15:37
 5/6 anonim válasza:

Persze, hogy nem normális, ha ennyire megkeseríti az életedet. Attól félsz, hogy mi lesz veled, ha ők nem lesznek már, vagy pedig hogy végleg megszakad a kapcsolatotok és soha többé nem találkoztok?

Szerintem mindkettőt lehet kezelni, ha elmerülsz a témában, sok könyv foglalkozik ilyesmivel. Én egyébként tizenévesen éltem meg hasonlót, és nagyon sokat olvastam a halálról, mondhatni jobban foglalkoztatott, hogy mi van utána, mint maga az élet... Ennek az lett az eredménye, hogy kialakult bennem egy erős hit (nem vallásos), hogy a halál nem választ el teljesen másoktól, és aki igazán fontos, azt sose veszítjük el. Ott vannak ők továbbra is a gondolatainkban, álmainkban, egy-egy sugallatban, csak meg kell hallni őket (ami a gyásztól és félelemtől nehezebb lehet). A halál után pedig én hiszem, hogy a lelkek újra találkoznak. Ezt nyilván nem lehet tudományosan bizonyítani, és rá lehet fogni, hogy baromság, mert "hiszem, ha látom", ez inkább amolyan mély, belső bizonyosság, amit nem tudok megmagyarázni csak érezni. Ajánlok én is egy könyvet: Dr. Michael Newton: Lelkünk útja (4 kötetből áll, én még az elsőnél járok, de totál egybevág az eddig kialakult felfogásommal)

2014. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soká kerültem ide, de én is ilyen vagyok és így érzek.
2016. ápr. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!