Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
Már régóta különc vagyok és emiatt nincs sok barátom.Mikor alkalmam nyílik a barátkozásra meg sem szólalok:(Valamiért elcsuklik a hangom,vagy teljesen mást mondok mint amit valóban mondani akartam.Ha valaki szóbahoz egy témát pld. fiúk,én csak hallgatom és bólogatok,mert ez engem még nem igazán érdekel,és még sok minden más,ami a velem egykorúakat igen.Nemsokára kezdődik az új suli és nem tudom mitévő legyek.Ha már most nem megy a kapcsolat teremtés később sem fog.Please segítsetek!!(kihagytam hogy elég visszahúzódó vagyok,és kicsi önbizalmam.)
2014. aug. 20. 23:03
 1/3 A kérdező kommentje:
*és kicsi az önbizalmam
2014. aug. 20. 23:04
 2/3 anonim válasza:

Van pár ötletem bár ha tényleg nagyon visszahúzódó vagy, nem biztos, hogy fog menni.

1: szervezz olyan programokat, ahová olyan embereket is meghívsz, akiket nem ismersz (pl menj el egyik barátoddal bowlingozni, és hívjátok meg az osztálytársait)

2: szólíts le idegeneket az utcán. Kérdezd meg az időt, vagy hogy merre van ez és ez, dicsérd meg valamijét, stb. Ezután rögtön rá fogsz jönni, hogy nem fogsz leégni ha megszólalsz.

Írtad hogy néha mást mondasz, mint amit valójában akartál. Ilyenkor nyugodtan mond el, hogy jaj bocsi nem ezt akartam mondani. Blablablaa (itt mondod el amit valójában akartál), és utána elmesélheted, hogy ez sokszor előfordul veled, mert eléggé visszahúzódó vagy. Így akár már ki is alakulhat egy beszélgetés közöttetek.

Ha pedig valaki olyasmiről beszél, ami téged nem érdekel (ezt nehogy így közöld vele, mert akkor meg fog sértődni és annyi a beszélgetésnek!!), akkor mond meg neki hogy szívesen meghallgatod, de nem nagyon fogsz tudni hozzáfűzni dolgokat. Esetleg hozzáteheted, hogy azért mert ez a téma még nem nagyon foglalkoztat téged. Ez így talán kicsit enyhébb, mint a nem érdekel, de lehet, hogy még így se fog neki jólesni.

Hát azt hiszem ennyi, remélem segítettem :)

2014. aug. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat:)A program szervezés nem igazán menne mert én inkább otthon ücsörgős vagyok,de az utcán való leszólítást viszont kipróbálom.
2014. aug. 21. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!