Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elveszítettem az édesapámat....

Elveszítettem az édesapámat. Ezt fel lehet dolgozni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor, augusztus végén került kórházba. Magas láza volt, de az orvosok nem tudták, hogy mi a baja. Később kiderült, hogy agyvérzése volt. Összesen 44 napot töltött különböző kórházakban, szinte állandó jelleggel küldözgették őt egyik intézményből a másikba, sokszor mi sem tudtuk, hogy hol van, hiába telefonálgattunk. Október negyedikén, négy agyvérzés és két hét kóma után elhunyt. Nem is tudom, hogy mikor beszéltem vele utoljára, csak arra emlékszem, hogy fogtam a kezét, amikor kómában volt és valamit motyogtam, annak ellenére, hogy azt sem hittem el, hogy meghallja… Olyan gyorsan történt minden, hogy azóta sem fogtam fel, hogy ez tényleg megtörtént, hogy ez valóság. Néha még úgy érzem, hogy ott vagyok a ravatalozó előtti padon, és ugyanúgy zokogok, mint akkor. Nem telik el nap, hogy ne méláznék el a fényképét szorongatva, vagy hogy esténként ne könnyes szemmel aludjak el. Nagyon sok rémálmom volt, féltem is tőle, nem tudom megmagyarázni, hogy miért, talán azért, mert nem volt kivel beszélgetnem erről, most sincs…

Édesanyámmal és két testvéremmel élek egy háztartásban, bátyámmal szinte egyáltalán nem beszélek, sosem álltunk közel egymáshoz, nővéremmel sincs túl szoros kapcsolatom. De igazából, senkivel sincs szoros kapcsolatom. A barátimmal utoljára tavasszal találkoztam, és bár hívtak, szinte mindig kitaláltam valamit, hogy miért nem jó az időpont, vagy megmondtam, hogy most nem szeretnék beszélgetni. Egyszóval, elhatárolódtam tőlük, bár nem az összestől. Tény, néhányukkal e-mail formájában tartom a kapcsolatot, de elég felületesen. Bár, van egy srác, akivel sokat szoktam beszélgetni, akár 6-7 órákat is naponta, akkor valahogy az agyamnak sikerült kizárnia minden szerencsétlen történést és csak rá koncentráltam, de valahogy már vele is kevesebbet beszélek, talán azért is, mert egyfelől félek, hogy vele is valami rossz dolog történik.

Az egyetemmel is problémák adódtak, utolsó éves voltam, habár a diplomamunkámat megírtam és el is fogadták, egy vizsgán mégis elcsúsztam, emiatt nem mehettem államvizsgára. Évet kell ismételnem, ami már tandíjköteles, amire meg persze, nincs pénzem… Úgyhogy most egy nagyon szar munkahelyen melózok reggel öttől délutánig, hogy valahogy részletre ki tudjam fizetni. A napjaim abból állnak jórészt, hogy hajnalban elmegyek, kidolgozom a belemet és négy körül hazaérek, lefekszem ágyba és sírok, mert nem hiszem el, hogy valaha is jobb lesz az életem.

Nem süllyedtem el az önsajnálatban és nincsenek öngyilkossági hajlamaim, de nem vagyok jól. Azt sem tudom, hogy ezt miért írtam le ide, de ha már eddig elolvastál, köszönlek.



2014. aug. 24. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Fogadd részvétemet,én az anyámat vesztettem el májusban hasnyálmirigy rákban.

Szeretteink halálának feldolgozása évekig tart,de sosem múlik el teljesen,csak halványul a fájdalom.


Próbálj meg kikapcsolni, olyan elfoglaltságot keresni ami örömöt okoz,..és úgy tovább élni hogy ne gondolj édesapádra, azaz annak hiányáról.


Az élet megy tovább,bármennyire is fáj.

Szedd össze magad !!

2014. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, tényleg nagyon sok mindenen mentél keresztül, és elhiszem, hogy hiányzik az édesapád, de én 15 évesen kaptam meg anyámat, hogy alig lélegzik, és alig tudtak megmenteni az életét, mondjuk nem halt meg, de hogy is mondjam a gondolkodása nagyon rossz. Ráadásul édesapám is beteg. Szerintem ne zárd ki magadtól a világot, ne hanyagold el a barátaidat, ne légy állandóan zárkózott, mert az depresszióba kergethet. El kell fogadni, hogy meghalt, nem lehet visszaforditani, gondolj arra, hogy ha meghalt jobb neki, oda ahova került. Ne add fel ilyen könnyen, tovább kell lépned. Fogalkozz olyan dolgokkal, amik tetszenek neked, és ne állandóan a rosszra gondolj, vagy az édesapád halálára. Elhiszem, hogy nem tudtál elbúcsúzni tőle, de akkor is. És ne állandóan a rosszra gondolj. Kéd esetleg egy pszichológus segiségét, vagy attól aki profi az ilyesmibe. Remélem segitett valamit a válaszom.
2014. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Nem süllyedtem el az önsajnálatban és nincsenek öngyilkossági hajlamaim"

Én tanácsot nem tudok neked adni, mert nem értek még ekkora tragédiák, de büszke vagyok rád. Kitartást, és mosolyogj sokat! 20/F

2014. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Segélyszervezeteken, egyházakon belül szoktak indítani gyászcsoportokat, illetve egyéni segítő beszélgetéseket. Ilyen helyeken érdemes érdeklődni.
2014. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

8-31/18:14 válaszoló vagyok.


Kedves Kérdező!


Jobban vagy a kérdés kiírása óta? Enyhítettek a fájdalmaidon egy kicsit a válaszok?

2014. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem mindazoknak, akik hasonlóképpen elveszítették a szerettüket, és egyúttal köszönöm a sok kedves, megértő hozzászólást.

Köszönöm az érdeklődést, ami engem illet, nem érzem magam jobban, de őszinte leszek: nem tudom, hogy mi segíthetne. Hozzátenném, hogy amikor elolvastam a hozzászólásaitokat, melegség járt át. Talán, ha itthon nyugton lehetnék egy kis ideig, némileg elszakadnék a munkahelyemtől, de erre most nincs lehetőségem.

Ami a barátaimat illeti, a héten délután kellett mennem, így délelőtt megpróbáltam nyélbe ütni egy találkozót, de az illető az utolsó pillanatban lemondta, szóval nem valósult meg. Noha, részemről ez már előrelépés volt, hogy kezdeményeztem valamit. De persze, majd "máskor".

2014. szept. 9. 22:43
 7/7 Dorczyhhh válasza:

Őszinte részvétem.Én nem vesztettem el az apámat,viszont nem beszél velem.Már 9 éve nem kommunikálunk.De ez a helyzet biztos nem ugyanaz mint ami veled történt...Én még próbálkozom,de nem tudtam feldolgozni,hogy nem akar velem beszélni.Idővel könnyebb lett.

Csak azért írtam választ,mert nekem idővel könnyebb lett,hogy nem láthatom,talán segítek neked.Ha nem akkor sajnálom.

2014. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!