Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az embereket?

Figyelt kérdés
Nagyon negatív a kisugárzásom. 19 évesen olyan mint egy morcos 60 éves öregembernek és rájöttem ,hogy ezért van önbizalomhiányom mert utálom a többi embert. Szoval szeretnék magamból ,,pozitiv" energiát árasztani...
2014. szept. 16. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Menj el pszichológushoz.
2014. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megérteni az embereket, a helyzeteket, a jelenségeket, a világot és önmagadat. Az ember esendő, gyarló, de ha megértő vagy, valahogy mégis megszereted őket. Együttérzés, részvét - valahogy így indul el. Figyeld meg a nagy írókat, Shakespeare, Dosztojevszkij - a leggonoszabb szereplőkkel is együtt tud érezni- azért tudja olyan művész erővel ábrázolni is. Ezek összefüggnek, Dosztojevszkij Sztarece (Karamazov) azt mondja: szeresd a bűnös embert! - nem a bűnét , az embert. Akkor tudsz neki segíteni a bűntől is megszabadulni. A gyűlölet, harag, ítélkezés mögött a nem megértés van.

Mélyebbre jutsz a megismerésben, valahogy kifejezed, alkotásban, munkában és az emberi kapcsolatokban, és elmúlik ez, ami most bánt.

2014. szept. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Rossz kedved is van? Akkor kezdj el sportolni, futni vagy valami. Sokat javít a hangulaton, életkedven, így jobb lesz a kisugárzásod is.


Keresd mindenben a szépet, pl napsütés, őszi színes táj, kávé illata.


Az önbizalomhiányod miben mutatkoz ik meg?

2014. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
abban hogy önmagamat is utálom
2014. szept. 16. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:
"abban hogy önmagamat is utálom" Szomoru, hogy csak ennyivel tudod önmagad elött bizonyitani, hogy ember vagy.
2014. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszereted magad, szeretni fogsz másokat is. Ez ennyire egyszerű. Te vagy első.
2014. szept. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Spilerke ***** válasza:
100%
Akkor valóban pszichológusra van szükséged nem hiszem, hogy te egyik napról a másikra meg tudnál változni, a kérdésből az szűrtem le, hogy 19 éves létedre meg vagy keseredve.
2014. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon igaza van a hatodik válaszolónak. Azért nem szereted az embereket, mert önbizalomhiányod van, és nem fordítva. Nekem Peter Lauster könyvei, a Ne hagyd magad! -Az önérvényesítés művészete és Az én megerősítése segített nagyon sokat abban, hogy megismerjem és elfogadjam magam. És ez minden emberi kapcsolatomra kihatott. :)
2014. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem úgy működik ez, hogy leadjuk magunkat szerelésre a pszichológusnak, ha valami nem az elvárásaink szerint működik bennünk. Nekünk kell magunkba néznünk, magunkkal tisztázni az érzéseinket, ezt a munkát senki nem spórolhatja meg nekünk. De a jó hír az, hogy bárki képes rá, bárki képes megismerni és megszeretni magát, ha hajlandó rá szánni az időt, befelé figyelni, és feltenni magának bizonyos kérdéseket (hpgy milyen kérdéseket, abban egy jó szakember tényleg seg1thet, vagy a két fent említett könyv is, sőt a neten is rengeteg írás is van erről.)
2014. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én annyira szeretem az embereket, hogy magamat nem érzem elég jónak ahhoz, hogy társaságukban legyek.

Éppen ezért mindent megteszek, hogy másoknak jó legyen, örömet okozzak vele, segítsek az embereknek, mindezt úgy, hogy közben önmagam maradjak.

Ha szeretnéd szeretni az embereket, szívesen segítek, nekem sok benne a tapasztalatom. Írj nyugodtan.

2014. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!