Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Olyan egyedül érzem magam!...

Olyan egyedül érzem magam! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Mióta sulit váltottam (3 éve) alig vannak barátaim, nem járok el sehová és nagyon magányosan érzem magam. Előtte nem voltak hasonló gondjaim, mindenki a haverom volt az osztályban és egy csomó barátnőm volt, akikkel sajnos már nem tartom a kapcsolatot, én hívtam őket néhányszor miután másik suliba mentem de ők nem kerestek engem, ebből azt szűrtem le hogy nem is szeretnek annyira , mint hittem.Egyre kevesebbszer talalkoztunk, végül teljesen megszakadt köztünk a kapcsolat. Ezután volt egy enyhe depis korszakom ( nem akartam senkivel, semmiről beszélni és nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy öngyilkos leszek,de sosem mertem megtenni) , ebből nemrég másztam ki. Próbálom mindenben a jót látni, de az osztálytársaim már elkönyveltek a hallgatag,magányos csajnak és nemigazán állnak szóba velem. A suliban van egy barátnőm ( ő tényleg az a szerény, halk, félős , kicsit gyerekes típus) és vele nem nagyon tudok a problémáimról beszélni, amik -úgy érzem, hogy- belülről próbálnak szétfeszíteni.Ráadásul anyukámnál nemrég diagnosztizáltak egy halálos betegséget ami csak sulyosbitotta a depimet.Foleg hogy egyedul nevel minket(négyen vagyunk testverek) és tudom hogy milyen nehéz neki.Próbálok neki mindenben segíteni.

Minden nyaramat a legjobb barátnőmmel töltöm akivel viszont mindent meg tudok beszélni és mindig számíthatok rá, eggyütt megyünk bulizni, meg ilyenek, , DE sajnos csak nyáron tudok vele találkozni , mert elég messze (Ausztriában ) él.

Most hogy visszajöttem a suliba (a tanévkezdés miatt) , úgy érzem megint kezdek visszaesni ebbe a depis hangulatba.

Szoktam beszélgetni az évfolyamtársaimmal,de ok meg mindig a félénk, halk csajszinak tartanak es nem nagyon akarnak baratkozni velem.

Hogy legyek megint a régi énem? hogy szerezzek barátokat a suliban, mert nem fogom kibirni igy még 3 évig?hogyan feledtessem el velük azokat a tévhiteket amit rólam gondolnak?Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm azoknak a válaszíróknak akik hasznosakat írnak...

16/L



2014. szept. 18. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Be kell kerülnöd a vérkeringésbe. Ha nem megy oda hozzád senki beszélgetni akkor te menj oda csoportokhoz legyél érdeklődő az sem gond ha idősebbek ha egyezik a gondolkodásotok akkor nem fogja zavarni őket hogy fiatalabb vagy. Mikor 12.ben voltunk mi is haverkodtunk a "kissebbekkel" :) Lehet lesz ahonnan kinéznek azokkal ne foglalkozz az azt jelenti nem őket keresed. :D Amikor sikerült be kerülnöd akkor már csak annyi hogy mozogj velük és beszélj ne csak ülj ott. :) Onnantól a többit már te is tudni fogod. :D
2014. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ,

csak az a baj hogy nem tudom, hogy miről beszéljek velük

legtöbbször nem tudok hozzászólni a témához,mert nem jönnek a gondolatok amikor idegenekkel beszélek,csak a beszélgetések után jut eszembe hogy mit lehetett volna mondani

2014. szept. 18. 21:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj , naggyabol aterzem a helyzeted, es sajnallak, foleg anyud miatt, nem lehet konnyu neked. De semmi keppen ne legy ongyilkos, ha gondod van, akar irhatsz is, bar 19 eves fiu vagyok, dolgozom, de attol meg ha van idom szívesen meghallgatlak, de ne add fel, tudod mi az a 3 ev? Semmi. Eszre se fogod venni es eltelt, ha meg nem akarnak veled baratkozni, így jartak.. Ha ok nem nyitnak feled, akkor te miert? A lenyeg hogy hogy ne tegy semmi hulyeseget, anyukadnak ne okozz fajdalmat :/
2014. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyel hogy miről beszélnek kémkedj egy kicsit. Ha megvannak a témák akkor olvass utána hogy képben legyél így beletudsz szólni. De próbálj alapból olyan társaságba kerülni akikkel nagyjából egyeztek. :) Ha valami később jut eszedbe az sem baj velem is előfordul. :) Az csak annyit jelent hogy később kapcsoltál ez idővel javulni fog. Írd fel ha olyan és később használhatod. :)

Ha még van kérdésed írhatod nyugodtan privátba is biztos hogy válaszolok. Azt nem ígérem hogy rögtön de az igen hogy fogok :) Sok sikert. :)

2014. szept. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat,tippeket.
2014. szept. 20. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ne gyenge terheket, hanem erős hátat kérj" -Karl Érik Bohn

Minden nehézség ellenére az ÉLET SZÉP! Ezt ne felejtsd!

2014. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!