Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » S. O. S-be légyszíves segít-se...

S. O. S-be légyszíves segít-setek, holnap egy idős nénivel leszek egész délelőtt, mikről beszélgessek vele?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 19:24
 1/6 A kérdező kommentje:

nem vagyok nagyon kommunikatív, ötletek stb

Nagyon köszönöm

2014. nov. 4. 19:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, olyan témát akarsz, amiről sokat tud beszélni, vagy olyat ami téged is érdekel?:D

Amiről szerintem szívesen beszélne: gyerekei, unokái, testvérei, fiatalkorában az udvarlói, hogyan / hol élt régen, milyen volt a régi élet, milyenek voltak régen az emberek. Mit dolgozozott, ha dolgozott. Most mit csinál, vannak-e barátnői, idősklub, ilyesmi. Ha merészebb vagy, kérdezd politikáról:D

Nyerők még az "élet nagy kérdései", van-e igaz szerelem, milyen a jó család, neki mi a legnagyobb boldogsága.

2014. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdezgesd.Az idősek szeretnek mesélni magukról, visszaemlékezni a régi időkre.Persze attól is függ, milyen természetű az illető.Beszédesebb?Vagy magába zárkózóbb? De minden esetre legtöbbjüket felvidítja, ha a fiatal koráról beszélhet, nekik az is elég, ha csak figyelmesen hallgatod.Lehet, hogy szeret kártyázni, játszani.
2014. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy van egy 95 éves barátnőm (szomszédasszony).Nekem nincs ilyen gondom, mert rengeteget tud beszélni.Igaz, amint végigmondja a történetét, azonnal elfelejti és kezdi újra, mint egy megakadt lemez.Így egy sztorit egymás után van úgy, hogy 5-ször is végighallgatok.De amúgy nagyon aranyos :)

Múltkor megdicsértem a zongoráját és hosszú évek után most felnyitotta és zongorázott meg énekelt nekem. igaz már nehezen, mert fájnak a kezei, ez nagyon kedves élmény volt :)

Szeretik egyébként a dicséretet is, nekik is jól esik.Dicsérd meg a képeit, festményeit ha van, stb és kialakul abból is a beszélgetés.

2014. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket.

És ha olyan "kérdezz-feleletebe" torkollik a beszélgetés, hogy én kérdezek a néni meg csak válaszol aztán ennyi akkor mit tegyek? Ez szeretném elkerülni.

2014. nov. 4. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, a legtöbb idős akit ismerek, nem csak felelgetni fog hanem mesélni órákig:D Ők legtöbbször örülnek bármilyen társaságnak, főleg ha kérdezgetnek tőlük. Ha ő pont mégsem olyan lesz, akkor bekapcsoljátok a tévét.
2014. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!