Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti nem gondolkoztatok még...

Ti nem gondolkoztatok még azon, hogy külföldre szökjetek?

Figyelt kérdés
Bár lehet éhenhalás lenne a vége meg ott se biztos hogy jobb a társadalom,de én itt nagyon nem találom a helyem
2014. nov. 25. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel a határok nincsenek lezárva, így nem szükséges a szökés.
2014. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy a vakvilágba nem érdemes belevágni. Hány éves vagy? Van szakmád? Miért mennél, csak pénz miatt vagy hogy újra kezdd az életed? A szökés szót használod, ebből gyanítom hogy fiatal vagy... míg nem vagy 18, addig nem mehetsz legálisan külföldre engedély nélkül, illetve kerestethetnek.

Én külföldön élek pár éve és sok ismerősöm van aki szintén nekivágott. A társadalom mindenütt más, vannak jobb és rosszabb dolgok mint Mo-on.

A lényeg, hogy kell valami alap tőke ami kifutja pár hónapig a lakást, kaját és ilyeneket ha nem kapnál azonnal melót. Kell egy ismerős vagy valaki aki segít az első lépésekben, vagy ketten mentek ki együtt. Nyelvismeret sem árt, enélkül a legnehezebb elhelyezkedni.

2014. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

"meg ott se biztos hogy jobb a társadalom"


De biztos, hogy ott is ugyanolyan rohadt, mint itt. Sőt, még úgy is kezelnek, mint egy nyakukra akaszkodott jött-mentet.

2014. nov. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
20 éves,nincs szakmám,és azért használtam a szökés szót mert úgy gondoltam,hogy senkinek nem szólok róla
2014. nov. 25. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem árt ha szólsz azért, ne higgyék hogy meghaltál... Ha 20 vagy akkor nem akadályozhatnak meg.

Azt tudd, hogy külföldön sem dobják utánad a pénzt, képzettség nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni. Szívfájdalom nélkül kirúgnak ha lusta vagy, van a helyedre 20 másik. Jobb lenne ha valami szakmát megcsinálnál mielőtt neki indulsz. Szakács, vendéglátói és építőipari (burkoló, villanyszerelő, bádogos stb) szakmákra elég nagy a kereslet ahogy látom. Illetve kaphatsz betanított munkás melót ha szerencséd van.

2014. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyagi okokból nem igazán gondolkodtam. A fő ok a külföldre költözés mellett a fiatal magyar nők emberileg és erkölcsileg kritikán aluli színvonala lenne, ami szinte lehetetlenné teszi a családalapítást.
2014. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
6-os ne hidd hogy más országokban jobbak az erkölcsök. Legalábbis az EUs országokban inkább rosszabbak...
2014. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves hetes, nem tudom, ezt a színvonalat, pénz és hataloméhséget, valamint értékhiányt nehéz überelni.
2014. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk 200 vagy 300 ezerrel indulnék neki,meg mondjuk egy valami okj-vel?
2014. nov. 25. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:

300 ezer Ft kb 1000 euró. Talán kifutja egy hónapra. Plusz a repülő vagy amivel kiutazol. Nagyon szűkösen elég lehet.


8-as. Ahogy látom a külföldieket, nem annyira irigyek és rosszakaróak mint a magyarok, mert általánosan jobb az életszínvonal. De párkapcsolat szempontjából iszonyú felszínesek, mindenki eldobható és teljesen bekebelezte őket a fogyasztói társadalom. Tisztelet a kivételnek, de egy értelmiségi helybeli nő nem fog veled barátkozni, ha mondjuk te mosogatsz minimálbérért...

2014. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!