Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért néznek levegőnek az...

Miért néznek levegőnek az emberek amikor én kedves és rendes vagyok mindenkihez? Már első ránézésre utálnak, sokszor meg is akarak verni pedig nagyon visszafogott vagyok. Miért gyűlölnek zsigerből mások?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon régóta, már több éve nincsenek barátaim, haverjaim (legutóbb középsikolában voltak)


Pozitív vagyok, mindenkihez van jó szavam, szívesen meghallgatok bárkit. Sajnos már első blikkre megutálnak az emberek, amikor meg sem ismertek. Már akkor elutasítják a barátkozásomat. Pedig sok emberhez megyek oda segítve, stb. Hülye példa, de például pár napja láttam egy srácot vesződni a kilyukadt gumija miatt (nem tudta használni az emelőt) és gondolkodás nélkül megálltam segíteni neki. Ez nem barátkozós példa, csak kb. ilyen vagyok mindenkivel.

Sokszor akarnak már csak ránézésre is megverni. Pedig nem menősködök vagy ilyesmi, tiszta átlagos vagyok. Még csúnyán se szoktam nézni senkire.


Már oda jutottam hogy megkérdeztem embereket hogy mi a baj velem.

Következőket mondták:


- Energiavámpír kisugárzásom van ami miatt minnél hamarabb le akarnak rázni, mert nem bírnak még csöndben sem meglenni a közelemben. Még meg sem kell szólalnom de már akkor kínos a társaságom

- Ütnivaló fejem van, a túlzott pozitívságom ütésre késztet sok embert

- Van bennem valami ami elviselhetetlen

- Túlzott kedvességem hátsó szándékokat sejtet sokaknál


Amúgy azt vettem észre hogy pl. idős emberek jobban állnak hozzám, szívesen beszélgetnek velem. Sokszor ők szólítanak meg, kérnek tőlem segítséget. De a korombeliek gyűlölnek.



Hogyan tudnék így barátokat szerezni? Mit változtassak? Legyek bunkóbb, menőbb? Azt vettem észre hogy akik úgy viselkednek hogy:

- Szevasz haver!

- Pacsi

- Mi volt veled tegnap, he?


És hangosan beszélnek, plusz ordítva röhögnek azokat mindenki bírja és keresi a társaságukat.



2014. dec. 7. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát mintha csak a saját sztorimat olvasnám. Én már nem keresek barátokat, mert velük is csak a gond van. És csak azzal vagyok kedves, aki megérdemlni. Amúgy a napokban gondoltam arra, hogy lehet az embereknek szükségük van egy "biztosítékra" arra az esetre, ha meg akarnak szabadulni valakitől. És egy kedves embernél nincs semmi rossz tulajdonság, amire ráfoghatnák, ezért inkább magukhoz sem engedik őket, nehogy ne tudjanak megszabadulni tőlük, ha meg akarnak. Egy bunkótól könnyebb megszabadulni, mert rá lehet fogni, hogy idegesít a bunkósága, stb. Lehet nincs igazam, de mivel pont mostanában jutott ez az eszembe, gondoltam leírom, hátha segítek vele. Ja és minél jobban akarsz barátkozni, annál inkább elutasítanak, szóval ne erőltesd. Keress új társaságokat az interneten, azokon "gyakorold" a beilleszkedést.
2014. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mint ha engem irtál volna le :/
2014. dec. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

A nők azt hihetik, h valamit akarsz tőlük.



Magyarországon élünk. A legtöbb ember mogorva, frusztrált, rosszindulatú.

Mivel te ennek az ellenkezője vagy, nem tudnak veled mit kezdeni, nem is értik, hogy lehetsz ilyen.


hogy mit tegyél?

ez nehéz kérdés. ha bunkóbb menőcsávó válsz, akkor valóban keresni fogják a társaságod, lesznek haverjaid, a gond az,h ezek a kapcsolatok eléggé felszínesek lesznek.


jól látod, ma Magyarországon ez a trend, felszínes, idétlenül röhögcsélő haveri társaságok.


Sztem felesleges mindenkivel nagyon kedvesnek lenni. legyél udvarias, segítőkész, de ne feltűnően.


de hogy őszinte legyek, akármit csinálsz, normális barátokat Magyarországon szinte képtelenség találni.

2014. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom jogosan hiszem, hogy nem vagyok a mai magyar emberek közé való ... :(


Van egy tervem: ki akarok menni megnézni mi a helyzet az USA-ban. Ha tetszik és tényleg normálisabbak az emberek akkor mindent meg fogok tenni itthon hogy ki tudjak menni hosszú távra is.

Azt mondják ott sok az ilyen ember mint én (többektől hallottam), ott alapból így viselkednek az emberek mégha jópofizásból, falsból is csinálják

2014. dec. 7. 18:26
 5/7 A kérdező kommentje:

A nők sajnos tényleg azt hiszik hogy akarok tőlük valamit, főleg hogy ronda pasinak számítok. Ha jóképű lennék akkor biztos álompasinak kiáltanának ki és odalennének értem meg a viselkedésemért.


Pl. ha haverkodok egy csajjal és azt képzeli akarok tőle valamit (ha igen, ha nem), akkor utána lealáz, megsért, kinevet a hátam mögött vagy a szemembe is. Volt aki még meg is szégyenített nagy társaság előtt. CSak azért mert beképzelte hogy én kikezdtem vele, ráadásul a munkatársam volt és utána is minden nap egy térben kellett lennünk az eset után. Sértette a büszkeségét hogy egy hozzá nem méltó pasi kedves volt vele.

2014. dec. 7. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Az emberek NAGYON könnyen észreveszik azt ha vkinek önbizalomhiánya van, és egy részüknek élvezetet okoz ha csoportbeli rangsorukat egy könnyebb ellenfél kárára javíthatják.

Másrészt az is könnyen észrevehető ha vki viselkedése nem természetes, hanem egy általa ideálisnak vélt viselkedésmintát követ.

Én introvertált vagyok, a"barátaimmal" néha véletlenül összefutok az egyetemen és ott beszélgetünk vagy a fészbúkon, és ennyi.

Amit tudnék ajánlani az h fordulj dokihoz, nálam bevált,

szinte teljesen kihozott ebből az állapotból.

És miután sikerült megváltoznod én a helyedben lecserélném a szekálós társaságot és egy új közösségben tiszta lappal indulnék.

2015. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Ne akarj kimenni az USA-ba. Ha csak nincs kint közeli rokonod, nincs 100%-ig fix kinti állásod vagy ösztöndíjad, nem fognak kiengedni. Már nem az a világ van, mint 50-60 évvel ezelőtt, nagyon komoly feltételei vannak a vízumnak. (Kivéve persze, ha turistaként mész ki, de az meg utazással, szállással együtt iszonyú drága, hacsak nincs félretéve jó sok pénzed, amiből ott élni tudsz. Nem éri meg.)


2. Ne legyél bunkóbb, attól nem lesznek barátaid. Amit írtál, az alapján nem tiszta, hogy mi a baj veled.

De tedd fel magadnak a kérdést: miért vagy kedves és segítőkész másokkal? Azért, mert ezt egy alapvető emberi értéknek tartod? Vagy azért, mert hálát vársz cserébe (pl. barátkozás formájában)? Ha az utóbbi, az bizony érzelmi manipuláció, és nem csoda, ha a normális emberek menekülnek előle. Még nagyobb baj, hogy így bevonzod azokat, akik kihasználják a szolgálatkészségedet és lábtörlőként fognak bánni veled.

Az is lehet, hogy béna poénokat sütsz el, vagy nem tudsz "illendően" viselkedni. Ezt csak az ütnivalóságból, meg az elviselhetetlenségből gondolom, de persze nem biztos, hogy így van. Ha ez a helyzet, akkor valami szociális tréning nem jönne rosszul. Ha jól tudom, vannak pszichológusok, akik ezzel foglalkoznak, nem olyan hosszú mint egy terápia és ebből kifolyólag nem is olyan drága. Érdemes megpróbálni szerintem.


Amit még tudnék ajánlani, hogy próbálj meg határokat szabni. Ismerd meg jobban önmagad, tudd meg, hogy mi az, amit szeretsz, mi az, amit ki nem állhatsz stb. Legyen egy stabil értékrended, tudd, hogy ki vagy a világban és kb. mit szeretnél. Ezután közelíts az emberekhez. Ha valaki nem szimpi, azzal ne erőltesd az ismeretséget. Ha úgy érzed, valaki nem kedvel, kérdezz rá miért. Nagy eséllyel hárítani fog és nem válaszol, de talán lesz egy-kettő aki hajlandó mondani arról pár szót, hogy mi idegesítő benned. Ebből már ki tudsz indulni.

2015. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!