Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Soha nem voltak még barátaim,...

Soha nem voltak még barátaim, soha nem kaptam még meghívást buliba, pedig amúgy kedves-megbízható embernek ír le mindenki. Milyen az ha vannak barátok? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok, csak felszínes emberi kapcsolataim vannak. Kb. köszönés, hivatalos ügyek intézése, munkával kapcsolatos megbeszélések. Magánügyekről, belsőségesebb dolgokról nem tudok senkivel beszélni. Haverjaim sincsenek akikkel hülyülni lehetne vagy ilyesmi.

A furcsa az, hogy mindenki kedves, megbízható embernek ír le, még a hátam mögött is. Szoktam visszahallani hogy csak jókat mond rólam mindenki. Próbálok barátságokat kötni, de valahogy mindezek ellenére távol tartanak maguktól az emberek.

Szilveszteri vagy születésnapi buliban még soha nem voltam, csak filmekből tudom elképezelni milyen lehet (idén is itthon fogok ülni egyedül az albérletemben).

Tényleg nem vagyok tolakodó, időben kiszállok a beszélgetésekből hogy ne legyek terhes másoknak.


Sokszor próbáltam én kezdeményezni, pl. középiskolában volt hogy rábeszéltem a szüleimet hogy tarthassak egy bulit amíg elmennek otthonról. Vettem egy csomó mindent, elhívtam mindenkit akivel köszönőviszonyban voltam vagy látásból ismertem. Mondták hogy jönnek, de végül nem jött el senki. Indoklást nem kaptam.


Munkahelyen mindig mennek munka után valahova együtt, engem soha nem hívnak meg. Én is hívtam már őket, de akkor nem érnek rá (volt hogy utána elmentem egyedül, majd ott megláttam őket együtt). Sportolni is járok, ott is beszélnek velem meg köszönnek néhányan, de ott is kihagynak mindenből. Volt is kellemetlenségem belőle: pár srác akivel jóban vagyunk ott beszélte hogy el kéne menni xy helyre sportolás után. Én is ott álltam mert épp beszéltem egyikükkel, aztán simán rávágtam hogy "oké menjünk". Tök megörültem hogy elvhívtak, aztán kicsit később egyikük szólt hogy "jajj nincs hely úgy a kocsiban mert jönne a barátnője is, meg lehet hogy nem is mennek, majd máskor elmegyünk, blablabla". Érezni lehet hogy mintha nem akarnának velem mutatkozni az emberek.


Mit lehet tenni az ellen hogy zsigerből nem akar senki velem kapcsolatot teremteni? Kedves vagyok, rendes, nem beszélek ki senkit, meghallgatok mindenkit. Nem panaszkodok, képben vagyok a dolgokkal. Az a furcsa hogy tényleg nem mond rólam senki rosszat! Egy jó embernek írnak le, akivel semmi gond nincs. Még mondta egyik munkatársam is a másiknak hogy "ja ő rendes gyerek, jó fej"



2014. dec. 16. 12:20
 1/7 nufnuf válasza:
Anno kamaszkoromban úgy öltözködtem mint egy idióta, és nem akartak velem mutatkozni az emberek. Lehet nálad is ez a baj és csak egy kis mentorálásra lenne szükséged. :)
2014. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből sok okosat nem lehet mondani, mert nem ismerünk téged és te se vagy feltétlen képben a rossz tulajdonságaiddal. Pl. lehet rossz a személyi higiéniád, gázul öltözöl vagy a kinézeted miat nem akarnak veled mutatkozkozni... Passz.

Egyszer talán tőlük kéne megkérdezni, miért nem hív senki el, emrt leírás alapján ugyan egy tök korrekt formának tűnsz, de a másik oldal valamiért ezt nem így látja.

2014. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen vagyok, mint te.

Ha van kedved beszélni róla, írhatsz privit, talán jobban megértjük egymást és rájövünk mi lehet a hiba. :/


L/24

2014. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt mintha én írtam volna...
2014. dec. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
"Magánügyekről, belsőségesebb dolgokról nem tudok senkivel beszélni." Pedig érdemes lenne erre a vonalra ráálni mert sokat segíthet a problémádon. Te és én is olyanok vagyunk akiket nem igazán hoznak lázba ezek a témák, de az embereket beszéltetni kell könnyedebb témákról is ezért nélkülözhetetlen hogy rákérdezz a családjára vagy épp a genitális herpeszére.
2014. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régebben én is így voltam, nehéz volt kijönni ebből, de sikerült.. ha gondolod írj privit és beszélhetünk :)

21/L

2014. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a kinézeted, öltözködésed, viselkedésed miatt lehet, nem tudom.
2014. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!