Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találjak megbízható...

Hogyan találjak megbízható munkatársakat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elég sok munkám van, és át adnám másoknak, de félek, hogy "vadidegenek" visszaélnének vele.

A lényeg, hogy magántanár vagyok és elég sok tanítványom van, sokszor ütköznek, de nem akarom őket elveszíteni.

Gondoltam arra, hogy adok fel hirdetést, és ugye én intézek mindent, így nem a teljes összeget kapná meg a "beosztottam". Viszont félő, hogy valami susmus lenne a hátam mögött.

Mit tegyek?

Kockáztassak, vagy hagyjam elveszni a tanítványaimat?


2014. szept. 26. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyílván annyit kell bevállalni, amennyit még elbírsz. Mi értelme felhalmozni a munkát, ha nincs rá elég időd és ezzel kiszúrsz a tanulókkal is meg a többi magántanárral is?
2014. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem aki magántanár mint te és tanítani akar az szerez magának diákot és nem "adózza" le neked...
2014. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ajánld fel a diáknak, hogy ha hajlandó egy másikkal egyszerre az órán lenni, kap 30% árengedményt. Szerintem két emberrel is kényelmesen tudsz foglalkozni.

Vagy simán csak emelj árat, akkor jobban is jársz, meg kevesebben is lesznek. Vagy többen, sosem lehet tudni.

2014. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Nyílván annyit kell bevállalni, amennyit még elbírsz. Mi értelme felhalmozni a munkát, ha nincs rá elég időd és ezzel kiszúrsz a tanulókkal is meg a többi magántanárral is?"


Miért szúrok ki bárkivel is?

Ha engem hívnak mit tegyek?

Ott van X ember, akkor miért én vagyok a hibás, ha nem őket keresik?

Nap mint nap rázok le 1-2 embert, akiket nem szeretnék, és pont ezért tettem fel ezt a kérdést!


A százalékos dolog ok lenne azoknál akik hozzám jönnek, de ha valakihez kell menni X kerületbe egy másikhoz Y kerületbe, stb, egy időben, akkor sajna nem tudok szétszakadni.

2014. szept. 26. 21:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Menjetek egy helyre. Kávézó, meki, starbucks, ahol a kutya sem nézi, meddig vagytok ott, meg mit csináltok.
2014. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem mi ez az ellenszenv vagy hogy is mondjam.

Általában egy vállalkozás úgy kezdődik, hogy túl sok a munka ezért az illető keres dolgozókat.

Ha nem így lenne, akkor nem vállalna több munkát, ergo nem lenne profit.


Most akkor hogy lesz egy fuvarozó cég? (1 ember fuvaroz 10 helyre egy időben?)

És még kb. 1000 hasonlót ide írhatnék.


"szerintem aki magántanár mint te és tanítani akar az szerez magának diákot és nem "adózza" le neked..."


Hát roha....l nem.


Mert más a tanítás, és más a menedzsment.


Ha nekem van bejáratott köröm, azok ismerősei, stb, stb, stb, és jön egy egyetemi hallgató, esetleg egy frissen végzett tanár, az még nem jelenti azt, hogy mindenki hozzá fog rohanni.

2014. szept. 26. 22:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a fazonnal. Ha managementtel akarsz foglalkozni, felejtsd el a magadnak melózást. Két teljesen más téma, és más szemléletet is igényel.


Egyébként eddig szó nem volt alkalmazottakról. Alkalmazottat szeretnél?

2014. szept. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért kéne az oktatás elfelejtenem? Max. csak kevesebb időm volna rá.


"Gondoltam arra, hogy adok fel hirdetést, és ugye én intézek mindent, így nem a teljes összeget kapná meg a "beosztottam". "


Ez nem azt jelenti, hogy munkatársakat, tehát dolgozó embereket keresek?

2014. szept. 26. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem. Ezzel így ahogy leírtad, leginkább valami alvállalkozószerűséget keresel. Már ha legálisan gondoltad. Ha nem, akkor balekot.


"Alkalmazottad" akkor lesz, ha fizetsz neki minden hónapban fix összeget, és fizeted utána a járulékokat is.

2014. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Mondd meg tisztán világosan a magántanulóknak, szülőknek, hogy elég sok munkád van, és a jövő hónaptól nem tudod vállalni Pistikét, keressenek mást. Ne legyen ebből lelkiismereti kérdés. Hagyd őket elveszni, majd találnak maguknak mást. Oldják meg ők.
2014. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!