Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem akarok felébredni a...

Nem akarok felébredni a könyvek álomvilágából. Más is érzett már így?

Figyelt kérdés

Nem találom meg a valóságban azokat a szépségeket, amiket a könyvekben. Hitvány patkányseregnek érzem a körülöttem lévő emberi társadalmat. Félre értés ne essék, nem a herculesféle hősökhöz mérem a normális embert. Egyszerűen úgy érzem, hogy az átlag utca embere egy jellemtelen, gerinctelen karakter. Jó történetekben sokszor még a negatív hősnek is van gerince, ez rólunk ritkán mondható el. Tudom, most sokakat megsértek, és azt is tudom, hogy nincs igazam, viszont másként érzem. Bárhogy mondom magamnak, vannak itt is jó emberek, legbelül nem tudom elhinni. Annyira vágyom arra, hogy egyszer valaki tényleg tisztességesen viselkedjen velem és emberszámba vegyen. Sokszor kívánom, hogy átléphessek egy másik világba ahol ez lehetséges. Soha nem térnék vissza.


Van valaki hasonló élményekkel?


2014. dec. 24. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van. Én. Csak nem tudom, hogy te melyik világba tartozol most már.
2014. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és milyen nemű?
2014. dec. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
21/L
2014. dec. 24. 21:42
 4/14 anonim ***** válasza:

kár volt magyarázkodnod.

én is szoktam ezt érezni bizonyos könyvek után,pont ezért minden évben újra olvasom őket,sőt jegyzetelni is szoktam,hogy még jobban memorizáljam a leírtakat.

viszont az,hogy passzívan várod,hogy csoda történjen veled,az elég gyerekes viselkedés.

produktum felmutatása után érdemel valaki maximális figyelmet.

2014. dec. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerinted a mai világban nincsenek hősök és szemetek? Egyszerűen minden sokkal árnyaltabb, nem olyan lebutított, majd dedós építőkockákból felépített karakterek vannak, illetve nem körvonalazódik úgy az emberek motivációja, lépései, és nem olyan sűrű a "cselekmény". Ettől még a könyveket a való élet írja, és talán neked is olyasmiket kéne csinálnod, és olyan emberekkel körülvenni magad, akiket valami küldetés vezérel.
2014. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni különbséget tenni a valóság és a képzelet között. Ha jobban odafigyelsz, rengeteg hétköznapi hőssel találkozhatsz, akiről első látásra, első benyomás alapján nem is gondolnád. A könyvek hősei sokszor valószínűleg ugyanúgy viselkednének (ha léteznének) hétköznapi helyzetekben, konfliktusokban, mint mi, egyszerű emberek.


Mondom ezt úgy, hogy így 40-hez közelebb, mint a 30-hoz én is szívesen belefeledkezek a könyvekbe, akár egész napokra is. :)

2014. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy rátaláljon az férfi aki tisztel téged. Van sok ne aggódj, akinek kincs lennél és nem csalna meg soha. De inkább a visszahúzódó, gátlásos férfik ilyenek, mert nekik nehezebb társat találni, és ezért ragaszkodóbbak.
2014. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Szrintem elég sépen minősítetted magad az írásoddal, és ebből az derült ki, a hiba leginkább benned van, nem a világban. A világgal az a bajod, hogy magadat látod mindenkiben.
2014. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismerős.:)

Én is így vagyok vele, és még ha valamit csinálok, akkor is inkább az ilyen világokban vagyok, mintsem teljesen a valóságban. Nem éri meg, csak sok szenvedés érné az embert... A sok gerinctelen ember miatt.


Vannak jó emberek, csak néha a sok nem normális közt nehezebb észre venni őket.

2014. dec. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak ilyen érzésem van.
2014. dec. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!