Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vajon mi ez az érzés, irigység...

Vajon mi ez az érzés, irigység, vagy csalódottság?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt volt a születésnapom, már megszoktam, hogy nemhogy ajándékot, torát sem kapok, így a suliból is így értem haza, de arra nem számítottam, hogy senkinek nem jut eszébe a szülinapom. Nagyon rosszul éreztem magam, anya is csak veszekedett velem egész nap. De a legrosszabb az volt, hogy a suliban mindenki kérdezgette, milyen volt a szülinapom, meg mit kaptam, én meg ilyenkor mindig majd elsüllyedek szégyenemben, hogy semmit nem szoktam kapni, sem szülinapra, sem karácsonyra, sem semmikorra. Én mindenkit igyekszem felköszönteni, mert úgy érzem ez egy alapvető figyelmesség, de én ezt nagyon ritkán kapom vissza. Most meg még osztályfőnöki óra után az osztályfőnök is kérdezte, milyen volt a szülinapom, én meg mondtam, hogy olyan mint bármelyik másik nap, ő meg mondta, hogy azért torta biztos volt, hát mondom nem! Erre meg ott sajnálgatott. Most olyan rossz érzésem van, meg akkor is ha más beszél arról, hogy mi mindent kapott. Irigy vagyok? Vagy mi?
2015. febr. 19. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy féltékeny vagy ha te nem kapsz semmit.

A sajnálgatást egyszerűen rendezd le valami hazugsággal, hogy ezt-azt kaptál, meg milyen finom tortád volt. Ennyi.

Én azt szoktam mondani, hogy egy jó regényt kaptam, mivel sokat olvasok ezért oda lökök egy szerzőt meg címet ha érdekli őket és kész.

2015. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Telejsen érthető, hogy rosszul esik. Azért anyukádnak is megmondhattad volna, hamár annyit nem mond, hogy boldog szülinapot, legalább ne veszekedjen veled egész nap. Van testvéred? Őt fel szokták köszönteni? Vagy egyke vagy? Természetes, hogy ugyanazt szeretnéd, ami mindenkinek kijár. DE az érdeklődést vedd úgy, hogy ők legalább az iskolában nem felejtették el, ha kínos, találj ki vmi hazugságot, hogy igen torta volt, stb.
2015. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Leginkább elvárási kényszer, főleg ha még hangoztatják is. Nagyon sokszor nem úgy alakulnak a dolgok az életben, mint ahogy szeretnénk,vagy ahogy a mások mintája mutatja, ezért ilyenkor frusztráltnak érezzük magunkat. Alapból nem Te vagy az első és utolsó, akit nem tűzijátékos marcipántorta várt otthon, de fordítsuk csak át a dolgot arra, hogy ez mennyire gyakori, és akik ezt megjegyzik ,vajon náluk is ez a trend? Vagy ők is csak a tévében látták?
2015. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Két barátnőm mondta csak, de már nekem ez is jól esett. Anyával nem lehet beszélni esténként, mindig túl ideges mindenhez. Nincs tesóm, egyke vagyok. Hazudni nem szeretek, úgy vagyok vele, öt perc után úgyse fog senkit érdekelni, mindenkinek van más baja.
2015. febr. 19. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár mi se szoktunk ilyen nagy dolgot csinálni a szülinapokból, ez azért durva... Nekem szokott tortám lenni, viszont bulim még sose volt, csak mikor még általános alsóba jártam, akkor volt nálam pár osztálytárs... Én folyton irigykedtem azokra az emberekre, akik arról meséltek, hogy milyen jó volt a 18. szülinapjuk, hatalmas buli volt, meg meglepetés bulit szerveztek nekik. Szóval kb. nekem is egy teljesen átlagos napként szokott telni, annyi különbséggel, hogy aznap tortát is eszek... Én azzal vígasztalom magam, hogy ezek a nagy szülinapozások csak a fiatalokat izgatja annyira, az idősebbeket már nem is érdekli nagyon. Szóval ha idősebb leszel, már téged se fog annyira érdekelni, és nem fogsz kilógni a sorból. Boldog szülinapot utólag is!
2015. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!