Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs senkim, nincs önbizalmam...

Nincs senkim, nincs önbizalmam, tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs egy igaz barátom se. Senkinek sem vagyok fontos. Családom nincsen. Volt egy nagy szerelmem de elcsesztem és már sosem leszünk együtt. Tanulmányaim miatt most egy másik városba kerültem ami sokkal nagyobb mint az otthonom. Szinte megfojt a magány.

2013. szept. 14. 19:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
Hány éves vagy? Próbálj ismerkedni,bulikba járni esetleg, keress a suliban társakat/barátokat. Ha ez se menne,akkor hobbi, ami lefoglal. A régi szerelmedre pedig ne gondolj. Hidd el,ha ő lett volna az igazi,akkor még együtt lennétek. Idővel jönni fog egy olyan személy,aki legalább olyan sok mindent megtenne érted,mint te majd ő érte. Sose bánkódj olyas valaki után,aki nem tenné meg ugyanezt érted.
2013. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A hobbi és a tanulás a legjobb dolog amit ilyenkor tehet az ember. Csak gondolj bele, a tanulás hasznos, jó jegyeid lesznek, eltereli a gondolatot, és megerősít a pozitív eredmény amiket így érsz el. A hobbiban örömöd leled, kicsit kikapcsolsz, és ha olyan, akkor akár barátkozhatsz is közben.
2013. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nincs elég önbizalmam ismerkedni, gyülölöm magamat.

Hobbim se nagyon van, illetve ami volt az előhozza a régi szép emlékeket amitől még rosszabul érzem magam...

2013. szept. 14. 20:23
 4/15 anonim válasza:

Próbálj ki új dolgokat.Mondjuk ha eddig nem rajzoltál,akkor fogj neki,és abban viszont igazad van,hogy a régi dolgokat nem szabad visszahozni. Új hely,új helyzet. Próbálj újítani. Ne utáld magad,mert akkor a többi ember sem fog tudni szeretni. :)

2013. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Új dolgokba nem merek belevágni. Az elmúlt időben semmi sem sikerül és akaratlanul is így állok hozzá a dolgokhoz, hogy ÁÁÁÁ ennek is kudarc lesz a vége.

Most majd valaki biztos bekommenteli, hogy pont a hozzállás miatt nem sikerülnek a dolgok. Igen erre én is gondoltam de érdekes módon amikor pozitívan állok hozzá csak még nagyobb csalódás a vége....

2013. szept. 14. 21:29
 6/15 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy keres fel egy pszichológust, lehet, hogy az iskoládban is van ilyenre lehetőség! Nem szégyen szakember segítségét kérni, inkább nagyon bátor dolog lenne! :)
2013. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A nyár folyamán voltam pszichológusnál. Egy teljes terápiát végig csináltam, az árát is én teremtettem elő de semmit nem használt, csak megerősített abban, hogy reménytelen eset vagyok...
2013. szept. 14. 22:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, hány éves vagy. Így egy kicsit könnyebb lenne javaslatokat írni.
2013. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Ne add fel! Egy embernek ahhoz, hogy igazán boldog legyen, önmagában kell megtalálnia az egyensúlyát.Mindannyiunk valamiben tehetséges, és te biztosan tudod, ha a lelked mélyére nézel, hogy mi az, csak félsz. A félelem csak az elméd megtévesztése, illuzíója, amivel igenis szembe kell nézned, mert mindannyian, ahogy te is, sokkal erősebbek, és többek vagyunk mint a félelmeink, amiket saját magunk kreálunk. Az is nagyon fontos lenne, ha elengednéd a múltat, mert addig képtelen leszel új színben látni a világot. Az élet pofonjait azért kapjuk, mert ahol a sérelem ért, ott kell megerősödnünk. "ott, ahol erős vagy, nem tudnak bántani"

Nem a másik ember véleménye, a fontos, hanem az, hogy te tudd ki vagy, és mit akarsz az életben. "az emberek önmagukról mondanak vélemény, amikor másokat kritzálnak, és ítélnek meg." Ami még nagyon fontos, hogy tudd,:Isten csak akkora terhet tesz a hátadra, amit tudja, hogy elfogsz bírni! miért? Mert megerősödsz, és győztesként lépsz tovább,az életben, bölcsebben, és éretteben látod az életet, a kapcsolataidat, és önmagadat is. A pszhiológus nem gyógyít, sem a gyógyszerek! nem egy szakember(aki nem az)és nem a gyógyszerek(ami csak függőségeket, és betegségeket okos később)fogja megoldani a lekünkben elnyomott, vagy rosszul feldolgozott érzelmeinket, hanem csakis saját magunk! ez egy nagyon kemény út(befelé),de érdemes elindulni,mert nem veszteni, hanem győzni fogsz!!!

2013. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a korom ebben a kérdésben teljesen irreleváns, 18 már elmúltam pár éve ha ez segít valamit.


Utolsó kommentelő: Istenről és a ki**szott terheiről csak annyit, hogy 10. születésnapi ajándéknak elvette tőlem édesapámat és ennek hatására a családom is tönkrement. Azóta vagyok teljesen egyedül. Szóval számomra isten nem létezik, ha mégis akkor ez úton is szeretném kérni, hogy hagyjon békén, egy életre elegem volt belőle.

2013. szept. 14. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!