Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bármennyire próbálkozom, nem...

Bármennyire próbálkozom, nem megy?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok, nincsenek élő kapcsolataim, párom sem volt még. Fő problémám, hogy az a kép él bennem, hogy én nem vagyok szerethető. Így érthető, hogy marhára nem mennek a szociális dolgok. Volt egy kisebb társaság akikkel eljártam még anno, gyerekkorom óta ismerem őket, de ez bizonyos okok miatt fölbomlott,és már nem szeretnék oda tartozni. Egyedül üldögélek itthon. Az utóbbi egy hónapban megelégeltem és elkezdtem társaságba járni egyedül (mert nincs kivel), de nagyon nem megy. Marhára be vagyok feszülve, kényszeresen meg akarok felelni, nem vagyok önmagam, nem tudok beilleszkedni, kívül maradok. Több eseményről bőgve mentem haza emiatt. Úgy érzem nincs kiút ebből.

Van valaki hasonló helyzetben? Ha párkapcsolattal próbálkoznék, javulna a helyzet? Vagy csak egyszerűen gyakorolni kell, és jobb lesz?

21N


2015. márc. 5. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen többet kell csinálnod és valószínűleg javulni fog a helyzet. A másik meg az, hogy csak olyan rendezvényekre eseményekre járj el, amit élvezel. Ott úgy le tudod kötni magad, hogy talán észre sem veszed, hogy nem vagy egyedül. :)
2015. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nahát, mintha én írtam volna, de tényleg. Azt javaslom, hogy próbálj meg pozitívan gondolni magadra, még ha nehéz is. Nekem egy ideig sikerült, és minden könnyebb volt, de a legrosszabb tényleg az, hogy ha nem tudok önnagam lenni és mindennap ezzel küzdök.


17/L

2015. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Najó, de a legtöbb helyen ahová kerül az ember, már egy összeszokott társaság van. Oda meg marhára teperni kell, hogy az embert befogadják...:/ És ha én teljes görcsben vagyok és nem tudok ellazulni, még nehezebb, mert érzik az emberen az izzadtságszagot (sokszor sajnos szó szerint:/)
2015. márc. 5. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:

én is ilyen voltam/vagyok. viszont annyi lehetőség van az életben, hogy azt sem tudom, melyikkel kezdjem. önkéntesnek menni más országokba, farmokra, hasonló érdeklődési körű emberek közé (lehet hobbi/munka/szakma), levelezőpartner keresése, blabla.

a legjobb az, ha segíteni próbálsz másokon. nem figyelsz folyton magadra, és észre sem veszed, hogyan fognak kialakulni a kapcsolatok.

a párkapcsolat sokat segíthet, abban az esetben, ha nem abba menekülsz. egyszer saját magaddal kell jól érezd magad. nem függhetsz senkitől. ez csak az én véleményem.

azt a képet meg le kell cserélni. évekig küzködtem azzal a mondattal, hogy "szeretem és elfogadom magam", mai napig sem tudom hangosan kimondani, de legalább mostmár így gondolom. próbálkozz. sok sikert! 24l

2015. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Firedoom ***** válasza:

Minden ember vágyik a társaságra, sokan ezt nem merik kimondani, de hál isten te nem közéjük tartozol.

Leirom az alapokat amiket eddig mar lathattal es hozza a személyes véleményem:

Keress hasonlo erdeklodesu embereket. Ott nem kell azon izgulnod, hogy befogadnak-e. A hasonlo érdeklődés osszehozza az embereket. En most hetvegen voltam egy ilyen talalkozon, nem vagyok egy konnyen beszélgetős tipus es többnyire csak akkor tudok megnyílni társaságban ha vannak ismerosok a közelben, de egy ilyen talalkozon van kozos téma: A hobbi. Nem kell attol tartani, hogy nem fogadnak be, mindennyian ugyan azt szeretik.

A nem vagy szeretheto azt felejtsed el. Ilyen nem letezik. Lehet nagyon rossz személyiséged, de akkor hogyan voltal benne eddig a fent említett baráti körben? Ez csak egy indok a sok kozul. De ha nem lennel szerethető akkor ki sem irtad volna.

Parkapcsolat az termeszetesen segíthet. Lattam mar embereken hatalmas változásokat a szerelem miatt. Neked is jot tenne.

Kényszerből ne járj olyan tarsasagba amit nem szeretsz, ha rosszul érzed magad akkor csak hagyjad ott. Olyan helyre Menj ahova szeretsz.

Ennyi lett volna, remelem mondtam ujat is es nem csak az eddigiaket ismeteltem. 17/f

2015. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért annyira elkeserítő ez a probléma azoknak, akik benne vannak, mert ezek a dolgok adják az életben az örömöt...Egyedül mit lehet élvezni? Kb semmit...Úgy a jó, ha meg lehet osztani az örömöket. Lennének inkább pénzügyi problémáim, vagy lennék nyomorék. Boldogabb élet lenne...
2015. márc. 5. 22:33
 7/7 Firedoom ***** válasza:
Minden feleslegesnek tunik ha nem tudod megosztani masokkal. Teljesen igaz. Ezert kell olyan helyre menned amit szeretsz, olyan emberekkel találkozni akiknek hasonlo az érdeklődési köre, es nem csak kényszerből menni. Azzal csak artanal magadnak.
2015. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!