Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kell mindig könyörögnöm,...

Miért kell mindig könyörögnöm, hogy az emberek szeressenek?

Figyelt kérdés

Jó embernek tartom magam. Ettől függetlenül az emberek hajlamosak mindig megfeledkezni rólam.

Egyetlen ember van, akire igaz barátként tekinthetek, őt még általánosban ismertem meg, az első iskolanapon is egy padban ültünk. Azóta viszont csak jönnek-mennek az emberek az életemben. A gimiben igencsak szégyenlős, visszahúzódó fiú voltam, akin általában keresztülnéztek a többiek. Persze azért sikerült barátságra szert tennem, de mint később kiderült, mégsem volt az. Pedig nagyon jól elvoltunk. 11-ben kezdtünk el összerázódni, ő volt az egyetlen, akivel igazán jókat tudtam beszélni. Az érettségi után is megmaradt ez a barátság, a nyáron sokat jártunk együtt bulizni, vagy csak beülni valahová és iszogatni. Aztán épp az ő lakhelyéhez közel vettem ki albérletet az egyetem miatt, és ezután is összejártunk. Ő mindig azt mondta, hogy bármikor hívjam, meg olyat is, hogy én vagyok neki a legjobb barátja, mert ő is csak velem tud igazán megbeszélni a különböző dolgait. Viszont egy idő után azt vettem észre, hogy csak én hívom, és általában már akkor sem ér rá. (ő egy évet kihagyott, nem ment el egyetemre.) Utoljára pedig egy szilveszteri bulin voltunk együtt, de azóta semmi. Mondjuk nem csak velem szakította meg a kapcsolatot, de ez most nem sokat változtat a dolgon. A végén már úgy vettem észre, hogy terhes vagyok a számára, ezért aztán már nem hívtam, és után ő sem hívott.

Utána egy albérletbe költöztem két volt osztálytársamhoz, az egyikbe szerelmes voltam, már 12.-ben is kezdeményeztem nála, de visszautasított, ekkor viszont már pasija volt. Ez is rosszul végződött, pedig én, megértve, hogy nincs nála esélyem, baráti viszont kezdeményeztem. Minden szívességet teljesítettem neki, igyekeztem a kedvében járni. Művészlélekként mondhatom, hogy nagyon inspiráló volt a számomra csupán a lénye is. Az volt a legnagyobb vágyam, hogy valamiféleképpen elismerjen, megértsen engem, és szeressen is, ha nem is szerelemből, de barátként. Ehelyett volt, amikor teljesen hülyének nézett és hazudott is nekem. Volt vita is közöttünk, de én hülye engedtem neki, és kibékültünk, mert abban a reményben ringattam magam, hogy megmarad a sosemvolt baráti viszonyunk, de mióta mindenki kiköltözött az albérletből, még csak nem is írt. Teljesen elfelejtett, holott én minden nap gondolok rá. De a sebek nem hegedtek be...

Most az egyetemen kevés a fiú, velük meg nem igen vagyok egy hullámhosszon, így inkább a lányokkal próbálok jobban kijönni. Van két lány, akivel tényleg jobban is kijövök, de az egyikük úgy néz ki, hogy megérezte, hogy én akár többet is érzek iránta, mint barát, ezért elkezdett ignorálni engem (barátja van), a másikuk meg inkább csak érdekből van velem, egy csomószor segítettem már neki, és úgy néz ki, hogy ez sokszor jól jött neki, de nem igazán érzem, hogy barátként tekintene rám.


Szó, mi szó, engem sohasem hívnak el sehova, beszélgetést is csak nagy ritkán kezdeményeznek velem. De amúgy, ha még én is kezdek el barátkozni, akkor is rossz vége lesz az egésznek.


Mit kéne mégis tennem? Valamit biztosan nagyon rosszul csinálok.



2015. márc. 6. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ráakaszkodsz az emberekre, akiket zavar ez a "levakarhatatlanság". Légy visszafogottabb. Lehetséges, hogy kisgyerekkorban nem kaptad meg az egészséges lelki fejlődéshez szükséges szeretetet és testi érintést.
2015. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sose akadtam rá senkire! Ha ismernél, akkor tudnád, hogy inkább, pont az az egyik "hibám", hogy mindenkivel tapintatos akarok lenni. Ergo ha látom rajta, hogy most nem aktuális, hogy beszélgessünk, akkor inkább meg sem szólítom. Sokszor meg pont hogy rosszul érzem magam, azért mert zavarom az illetőt, amikor amúgy nincs is így.
2015. márc. 6. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Lehet hogy túl lelkizős, rágódós vagy. Barátság ellenkező neműáek között nincs, hja foglaltak és te többet akarsz távolodni fognak, mert nem akarnak komplikációt. A fiú barátodat nem értem viszotn hogy mért nem keres, talán túl sok voltál már neki és új embereket akart megismerni.Én is 2 éve hanyagolom egy barátnőmet, mert rájöttem, hogy megváltoztam. Nem az ő hibája. Szimplán már nem tudunk egymásnak hasznos lenni. Ennyi. Majd találsz új barátokat, az elvileg jön spontán magától, nem iskolában kell külön erőltetni. A barátkozásnak kölcsönösnek kell lennie, a másik részéről is, neki is kell éreznie, hogy a segítségeken kívül adsz neki vmilyne lelki pluszt.
2015. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes egy embert azért szeretni, hogy viszont szeressen.

Nem érdemes egy embernek amiatt szívességeket tenni, hogy cserébe szeretetet adjon.

Nem érdemes amiatt bohócot csinálni magunkból, hogy a másik megszeressen.


A szeretet nem árucikk, vagy nem csere-érték.

Az egy különleges valami.

A szeretetreméltó embereket mindig szeretik, és körülrajongják. Ők önzetlenek. Nem várnak semmit cserébe...


"De a sebek nem hegedtek be" - írod.

Lehet, hogy ez a baj. Nyomni kellene egy delete-et a múlt vélt, vagy valós sérelmeire, és nem hordozni magadban állandóan. Valószínűleg ezt érzik meg azok, akik kicsit közelebb kerülve hozzád rádhangolódva visszahőkölnek, és nem akarnak hosszantartó emlékezetes sérelem maradni a lelkedben - inkább közel sem kerülnek, hozzád, csak ne legyen baj belőle...

2015. márc. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért, a soraidat olvasva egy amolyan szerencsétlen flótás képe rajzolódott ki bennem. Tudod, akinek a még a járása is bocsánatkérést sugall. Nos, az ilyen emberrel senki sem szívesen barátkozik.
2015. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fenti valaszolok nagy többsége làthatoan nem értette meg a helyzetedet. Làthatoan hatalmas igènyed van a szeretetre; de ugyanakkor arra is hogy te adhass szeretetet. Altalaban viszont az embereknek ez tul sok


De èn szinten igencsak ugy erzek mint te es szivesen megismerkednék veled mert ugy tünik; lenne mirol beszéelgetnünk... Az életem elképesztöen hasolnit a tiedre. Véletlenul ne, INFJ vagy°?


ha gondolod; irj levelet, örulnék


22f

2015. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha lány lennék, biztos értékelném, hogy ilyen kedves vagy :)
2015. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!