Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek ez miért van és...

Szerintetek ez miért van és mit kéne tennem ellene?

Figyelt kérdés
Nos 21 éves vagyok. Nem úgy szocializálódtam mint kellene. Amikor ismerkedek vevők rám az emberek de ha mondjuk már olyan szintre akarok lépni hogy barátkozás és együtt kimozduljunk valahova meg ilyenek. Pattintanak lefelé. A baráti kapcsolataim nem tartósak. Egy része internetes ismerettség azok tartósak. Néha olyan gnómnak érzem magam kb az egyetlen fiatal vagyok aki nem mozdul ki szinte semennyire max sétágatni meg suliba megy ugyanis főiskolás vagyok. Már rosszul vagyok a társas helyektől néha.Valahogy az emberek ezt érzik rajtam ha meg is barátkozok velük élőben nem lesznek barátaim csak ismerőseim.Le vagyok pattintva.Na hát bulizni meg ilyen helyekre senki nem akar velem menni. Néhányszor akaszkodtam rá lakótársnőkre mivel más választásuk nem volt eltűrtek. Szerintem már nagy problémák ezek. Valahol ott tartok hogy már meg se akarom oldani mert felesleges. 21 évesen hagyjuk már. De az okára kíváncsi lennék. Van valami ötletetek?
2015. márc. 14. 21:16
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja igen. Szaktársakhoz se tudtam beilleszkedni. Olyan vagyok az ilyen közösségekben mint egy szellem. Nem ismernek pár emberrel vagyok csak beszélőviszonyban. Le.szarnak. Valahogy nem érdeklem őket. Gyakorlatilag mivel nő vagyok a férfiakkal szerencsésebb helyzetben vagyok mint a barátkozással. Igazából nem tudom az okát sem hogy mégis mitől alakult ez ki. Általánosban is volt erre hajlamom oka is volt hogy miért.De akkor nem ez volt. Középsuliban kirekesztett voltam. De legalább felkeltettem az emberek érdeklődését. Most meg végülis kötöttem ismeretségeket beszélőviszonyosokat tovább nem jutottam. Párom most van de amúgy friss kapcsolat és már nem tudom meddig fog tartani mert amúgy nem kihasználni akar de ő is mintha szociálisan igényelne tőlem többet. De nem tudok boldogulni ezzel. Mintha más fajba tartoznék olyan érzés ez.
2015. márc. 14. 21:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túlságosan rámenős vagy velük?

Rájuk akaszkodsz, és így inkább a menekülés opcióját választják. Én is ezt tenném, de én egyébként is magányos farkasként tengődöm.

Te igényelnéd a társaságot, csak mégsem tudod azt megfelelő módon irányítani. Figyeld, mások hogyan csinálják és tanulj tőlük. Csak figyelj, majd alkalmazd a technikát. De sosem lerohanjuk a másikat, hanem szépen lassan, finoman kezdjük megismerni a másik embert... nem kell a nyakában lihegni.

2015. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!