Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elítélendő, ha valaki azért...

Elítélendő, ha valaki azért vet véget az életének, mert sosem volt vonzó a másik nemnek és emellett a szociális képességei sem jók?

Figyelt kérdés
Tehát olyan ember, aki sosem volt társasági lény, emiatt nem nagyon vannak barátai és sosem volt kapcsolata sem. És mindez erősen rányomja a bélyegét az egész életére.
2015. márc. 22. 22:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg 3-as, ezen az oldalon sokkal brutálisabb hozzászólásokkal is találkozik az ember.
2015. márc. 22. 22:42
 12/25 A kérdező kommentje:
7-es, amennyiben ez igaz, akkor vajon milyen lehetőségekkel születik újjá az ember? Költői kérdés volt.
2015. márc. 22. 22:49
 13/25 anonim ***** válasza:
Itt a Földön mindig csinálunk magunknak karmát, amit a következő életünkben ki kell javítani. Tételezzük fel, hogy sok embert megbántunk. Ez lesz a karmánk. Akkor a következő életünkben azt a feladatot vállaljuk, hogy sok embert támogatunk és megsegítünk. Vagy durvák vagyunk, például sokszor verünk sok embert. Akkor a következő életünkben olyan szituációba fogunk leszületni, ahol mi leszünk az elszenvedő fél. És így tovább, addig születünk le ujra és ujra a Földre, amíg az összes karmánkat ki nem egyenlítettük.
2015. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
i just want to be normal.
2015. márc. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosságot mindig azok ítélik el, akiknek fogalmuk sincsen róla, milyen igazáns súlyos helyzetbe kerülni.
2015. márc. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor eszembe jutott már, de aztán rájöttem, hogy valami gubanc van, mert legalább annyira nem akarok meghalni, mint amennyire akarnék. Akkor hol is az igazság? Ott, hogy az ember nem az élettől menekülne, pusztán a környezettől, ami körülveszi. Éppen ezért nem is dobnám el az életet magamtól, mert tudom, hogy nem az élettel van bajom, csak a saját problémáimmal. Mi a megoldás? Lakatlan sziget? Elköltözni a Holdra? Erre még nem sikerült rájönnöm, de arra igen, hogy nem jó út az, ha az ember saját magát becsapja. Igen, a halál egy megoldás, de tudni kell hozzá, hogy gyakorlatilag nem létezik szenvedés nélküli halál. És amikor ott vagy iszonyú kínok között, és rájössz, hogy hülyeséget csináltál, akkor már nincs visszaút. Kinek kell ez?
2015. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg nem gyáva ember az,aki képes megölni magát,épp ellenkezőleg..az hogy igaza volt-e az már más kérdés
2015. márc. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
En nem itelem el az ongyilkossagot. En is voltam mar olyan helyzetben, hogy meg akartam halni, most is abban vagyok, de szerintem akkor is gyavasag es nekem ez segit.
2015. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Igen az, ez esetben. millió +1 értelme van az életnek, nem csak a bnő meg a qrás.
2015. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"amennyiben ez igaz, akkor vajon milyen lehetőségekkel születik újjá az ember?"


Ugyanazzal az életfeladattal, de sokkal rosszabb helyzetben és sokkal több szenvedésben részesülve. Ezért (is) nem ajánlott az öngyilkosság.


Valószínűleg vannak, akik szeretnek, akik számítanak rád: barát, családok, kollégák stb. Ha öngyilkos leszel, nekik szenvedést és szomorúságot okozol, amit a karma törvénye szerint a következő életedben vissza kell kapnod. Pl.: szülőd, testvéred, barátod, szerelmed öngyilkos lesz.


Valamint van egy előre eltervezett "Isteni terv", amiben mindenkinek feladata van. Ha öngyilkos leszel, ezt a tervet is megzavarod, aminek nagy munka a "helyreállítása". Ez szintén negatív karmát okoz, ami a következő életben szenvedést hoz.


Ha nem lenne negatív karmája az öngyilkosságnak, és az ember egyszerűen csak ugyanazzal az életfeladattal születne le, mindenki simán öngyilkos lenne. Ahogy egy játékban is simán nyomogatja az ember a New game-t.

2015. márc. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!