Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kezdjek új életet,...

Hogyan kezdjek új életet, hogyan felejtsem el a múltat?

Figyelt kérdés

Nem tudok a mára koncentrálni, mindig eszembe jut a múlt és rosszkedvű leszek.

Sokat voltam elnyomva életembe, sok volt a sérelmem.

Ez még mindig így van, de nem akarom hogy így legyen, fel szeretnék kerekedni, nem akarok egyesülni a múlttal.

Nincs ízlésem, még mindig a 10 évvel ezelőtti ruháimban járok.

Elnyomható vagyok, nincs saját véleményem, felettem dönt mindenki, szerény vagyok, csendes, és bátortalan.

Nem akarom hogy mindenki úgy kezeljen mint egy kislányt, felnőtt vagyok.

Mi kell ehhez hogy hogy megtanuljak élni?

Hogy kezdjem el?



2015. ápr. 21. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyzet ismerős, én is így vagyok, hogy teljes mértékben a múltbéli sérelmeimet nem tudom elengedni. Viszont ha olyan helyzetbe kerülök, hogy ki kell állni magamért, és érzem hogy elbizonytalanodok, már csak azért is szembemegyek a helyzettel, hogy nem másoknak, hanem önmagamnak bizonyítsak ezzel. Nehéz, hiszen önmagam kell legyőzni, de után jó érzés, ha sikerrel járok. Ha pedig nem, akkor úgy állok hozzá, hogy egy újabb lecke volt, tanultam belőle... Röviden tehát: szedd össze magad, és próbálj meg fokozatosan átlépni a saját határaidon. Idővel bátrabb leszel minden helyzetben, és távolodni fog a múlt... Hosszú idő, de jobb lesz. :)


25N

2015. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Lehet, hogy azért nem tudsz a "mára összpontosítani" mert összpontosítani akarsz. Nem kell. A múlttal is talán azért nem tudsz szakítani, mert szakítani akarsz. Előbb utóbb minden elmúlik, mindent feldolgozunk, nem kell siettetni. Legyenek inkább céljaid. Olyanok, amiket el tudsz érni. Talán kicsit csinosíthatsz a lakásodon, minden hónapban veszel egy új ruhát (ha "nincs ízlésed" tanácsot is adnak, ha nem a piacon vásárolsz)...stb... Az elért céljaid és előnyösebb megjelenésed növelni fogja az önbizalmad. Törölj néhány szót a szókincsedből: pl a MINDEGY. Semmi se legyen mindegy, ha tényleg nem számít, akkor döntsd el találomra, de te döntsd el. Soha ne mondj magadról rosszat mások előtt, inkább viccesen "arcoskodhatsz" is. Étkezz egészségesen, és sokat segíthetne egy barát, akivel egyenrangúnak érezheted magad. Sok sikert!
2015. ápr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Olvasd el ezt a könyvet!

Brian Tracy - Maximális Teljesítmény

Meg nem oldja az összes problémádat, de tökéletes kezdőlökést ad, hogy változtass magadon és az életeden. :)

2015. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!