Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is volt már így? Kezdek...

Más is volt már így? Kezdek végképp elkeseredni.

Figyelt kérdés
Jelenleg veszettmód magányosnak érzem magam. Vannak barátaim, jóformán mindenkinek vannak, de egyszerűen olyan, mintha külön világban élnénk, én és ők, néha egy-egy beszélgetés velük olyan, mintha idegen nyelven próbálnék meg kommunikálni. A fő problémám elsősorban, hogy mindig rossz embereket fogok ki magam köré, ehhez valami kivételes tehetségem van. Az iskolámban anno rajtam kívül mindenki a bukásra hajtott, azért ítéltek el és akartak megverni mert nem adtam kölcsön a füzetemet egy nappal doga előtt és kiálltam magamért mikor oltottak, hogy stréber g*ci vagyok. Most igaz, hogy ez a része megszűnt, vagy inkább megváltozott, mert a helyzet közel ugyanolyan, csak sokkal kulturáltabb köntösben megy a hisztéria. Az emberek, akik egyszer elnyerték a bizalmamat, újabban lekezelően beszélnek velem, vagy csak szimplán lelki szemetesládának használnak, amíg nekik gondjuk van legyek ott hallgatóságnak, utána pedig off. Számon kérnek rajtam olyan dolgokat is, amiről nem tehetek, olyan stílusban beszélnek rólam nyilvánosan is akár, amit senkitől nem tűrnék, nemhogy egy baráttól. Ebből már volt vita, megbeszéltem velük, azt hittem változni fog végre valami, komolyan elhittem és bíztam benne, de csak rosszabb lett. A hab a tortán, hogy a gyerekkori legjobb barátommal hosszú hónapok óta nem beszélhettem, ennek inkább nem részletezném az okát, de ő mutatta meg nekem milyen az igazi barátság, és bár sokáig kihúzom szocializálódás meg egyebek nélkül, rettenetesen hiányoznak a hosszú, átbeszélgetett éjszakák, az eszmecsere, az őszinteség, a tudat, hogy bármit elmondhatok neki és nem fogom visszahallani, nem fog megsértődni rajta, hogy valakinek ténylegesen megnyílhassak és ha azt mondja, hogy elfogad olyannak, amilyen vagyok, az ne csak egy jól hangzó sablonszöveg legyen a barátságunkban. Tényleg ennyire kivesztek azok az emberek, akik valóban meg akarják ismerni a másikat, vagy csak ennyire ritkák? Más is tapasztalt már ilyet, és ha igen, mi lett a vége?
2015. máj. 24. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ja, voltam már így, azóta is így vagyok, de én már megszoktam, egyedül vagyok a gondolataimmal és most már nem is osztom meg senkivel őket. Amúgy is kiröhögnének...
2015. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Huhh,rémesen ismerős a helyzet. Akár én is írhattam volna.

Az a lelki szemetesláda jelző rám is illik/illet.

Szerencsére már kikerültem abból a körből. Rémes volt. Túl sok emlék és seb. Nem bántam meg,hogy eljöttem abból az osztályból,bár úgy igazából megértésre soha se találok. Nem mindig sikerül egy hullámhosszon lennem az emberekkel,abszurd nem egy világba élek velük. Őket egészen más érdekli és köti le,mint engem. Kinevetnek és totál idiótának tartanak,bár úgy érzem,ők már elfogadnak valamilyen szempontból. De soha se voltam az a közkedvelt party arc. Sznob nem vagyok,imádom a társaságot,de tényleg. Csak az a baj,hogy olyan földhözragadt és világi témák mennek köztük,amibe én nem tudok beleszólni vagy teljesen más a nézőpontom. Ezért is voltam mindig az a "kiközösített".

2015. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
korod/nemed?
2015. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!