Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van még bármi értelme élnem?

Van még bármi értelme élnem?

Figyelt kérdés

Teljesen alkalmatlan vagyok emberi kapcsolatokat kialakítani. Bár pszichológusnál még nem voltam, csak tervezem, de az is meg fogja mondani, hogy alkalmatlan vagyok rá. Ha valakivel barátkozni próbálok az mindig gyűlöletet szül csak, kivétel nélkül. Megutálnak, kerülni próbálnak, irtóznak tőlem. A társaságomat meg magától soha senki nem kereste még. Egyszerűen undorodnak tőlem az emberek, meg a velem való beszélgetéstől is.

Így tök magányos vagyok, mindig egyedül kell mindent csinálom, a belső feszültség egyre nő bennem, a lelkemet senkinek nem önthetem ki soha, minden bajomat magamban kell tartanom. És már testileg is kezdek sz*rul lenni mostanában mindemiatt, nem csak lelkileg.

Teljesen kikészít a magány, meg ez a reménytelenség, hogy soha senkivel nem leszek képes kapcsolatokat kialakítani.

Ilyen esetben, ha ennyire nem tud elviselni meg megkedvelni senki, van értelme az életet tovább folytatnom? Szerintem emberi kapcsolatok nélkül senki se bírna tartósan élni, kivéve ha valaki totál antiszociális, de én nem vagyok az.


2015. jún. 24. 18:28
 1/4 Mumusan ***** válasza:
100%
Javaslom keress fel egy coachingot. Hidd el, helyretesz.
2015. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van értelme élni, hiszen az ember természete állandóan változik. Én is hasonlónak éreztem az életem első néhány évtizedét, aztán egyszer csak munkahelyet váltottam, az új helyen pedig a jó fogadtatásnak köszönhetően teljesen felszabadultam, megváltoztam. Már nem dolgozom, de az emberekkel szembeni nyitottságom megmaradt, és egészen másak,jobbak az emberekhez fűződő kapcsolataim.
2015. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyen ember vagy, nagyon nagyon befolyásolja hogy milyen környezetben vagy.

Ahogy az előző (2.) ember írta, elég annyi, hogy másik munkahelyre megy az ember, másik suli, másik közösség, baráti kör, és teljesen megváltozol(/hatsz).

Ha megfelelő környezetben vagy, akkor fogsz rendesen működni.

Felejtsd el ezeket a gondolatokat, ha ezekről beszélsz nem fognak a közeledbe menni.

Megfelelő emberekkel vedd magad körül, ne negatívkodósokkal, hanem élettel telibbekkel, pozitív gondolkodásúakkal. Nem számít ha hülyeséget mondasz, de ne legyen negatív. Ne megjegyzésekkel beszélj, hanem kifejtős visszacsatolósan.

Van egy nagyon jó motiváló videó, Just Do It :D - ez legyen a hozzáállásod mottója is :)


(persze a hogyan kellene rész az könnyű, a megvalósítás az a nehéz, még nekem is a folyamat elején van - de nem lineáris!)


remélem segítettünk, CSAK CSINÁJJAD :D

2015. jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van e értelme? Nincs. Mások életének sincs, de az élet nem arról szól, hogy bárminek is értelme, célja, vagy oka legyen. A pszichológus meg nem mond neked olyat, hogy bármire is alkalmatlan vagy. Egyszerűen nem szerepel a szótárában. Ahogy a "beteg" és "gyógyult" szavakat is tisztesen kerülik. Nekem elhiheted, én már két pszichológusnál jártam mindkettő épp eszű, lelkű és szellemű embernek tartott... egyedül voltak.

Amúgy a helyzeted nagyban emlékeztet a pár évvel korábbi önmagamra. Azóta rájöttem, igenis tudok teljesen antiszociális lenni. Egyáltalán nem könnyű, de a másik eset a teljes őrület, agybaj és hisztéria még annyira se tetszik.

2015. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!