Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság az egyetlen kiút?

Az öngyilkosság az egyetlen kiút?

Figyelt kérdés

Durva körülmények közt nőttem fel, egy pokol volt a gyerekkorom. 2 éve nem élek otthon (egyet voltam kollégiumban, egyet külföldön). Már gimnáziumban gondjaim voltak, egy osztálytársam irigységből megpróbált kidobatni, ami kishíján sikerült is, egyetemről meg ki is dobtak, mert magyar vagyok (Szlovákia).

Két exem bántalmazott, mindkettőt én hagytam ott. Kijöttem a jelenlegi barátommal külföldre, de amint összeköltöztünk, megváltozott. Minnél rendesebb voltam vele, annál bunkóbban és uralkodóbban bánt velem. Dolgozom, de csak 3 órában, mert nem tudtam munkát kapni. Persze folyamatosan teljes állást keresek, de nagyon nehéz még nyelvtudással és gyakorlattal, sőt, a jelenlegi főnököm ajánlásával is.

Már le volt egyezve, hogy július elsejétől megyek egy helyre, felvettek, majd SMS(!)-t írt a főnöknő 2 napja, hogy inkább mégse, bocsika. A barátom ezért is engem hibáztat, minden nap megkapom, hogy majd megver, megöl, meg hasonlók. Nem tehetek feljelentést, mert nem hivatalosan lakok nála.

A rokonaim elterjesztették, hogy prosti vagyok külföldön, így a családból és az ismerőseim közül senki nem áll szóba velem. A barátaim mind otthagytak, mert hogy nem akarnak valakit, akinek ilyen nehéz életútja van, elég nekik a maguk baja. Az egyik srác ismerősömről, akiről azt hittem, lehetünk barátok, kiderült, csak meg akar fektetni, persze van barátnője, így megkértem, hogy hagyjuk egymást.

Nem kapok munkát, így nem tudok elköltözni. Mindenki, akitől eddig tanácsot kértem, vagy azt mondta, legyek prosti, vagy azt, öljem meg magam, mivel életképtelen vagyok. Holott nem, csak szerencsétlen.

Nem érhetene stressz, mivel többféle gyógyíthatatlan betegséggel küzdök, köztük szív és keringésproblémákkal.

Csak a hozzám legközelebb állók tudják, nem oké minden, mert amugy kiegyensúlyozott, pozitív és mosolygós vagyok, főleg munkában.


Ami a munkakeresést illeti, bolti eladótól bejárónőig mindennek jelentkeztem már, de nehéz bármit is találni. A főnöknőm segít az albi keresésben, de senki nem akar még csak egy apró szobát sem kiadni vagy lakótársnak bevenni, az utcára meg nem mehetek.


21l


2015. jún. 26. 10:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amugy sosem volt még öngyilkossági kísérletem, de néhan úgy érzem, az élet el akar tenni láb alól. Már születésem közben majdnem meghaltam, majd 2, 11, 14, 17 és 20 évesen megint majdnem. Idén megint majdnem kétszer.
2015. jún. 26. 10:37
 2/16 A kérdező kommentje:
Megtakarított pénzem nincsen, meg semmim se, mindigis szegény voltam
2015. jún. 26. 10:39
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajnàllak,de szerintem csak depressziós vagy.Nem kell öngyilkossági kisérlet ahhoz,hogy észrevegyenek.Nem tudsz valahogy Magyarországra jönni?Melyik orszàgba vagy most? Miért haltàl meg majdnem ilyen sokszor??
2015. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Balesetek meg betegségek miatt.

Depressziós nem vayok, mivel tudatában vagyok annak, mi történik körülöttem, és tudom kezelni a hangulatom, mindig mosolygós vagyok, kedves, pozitív, ha mások is vannak körülöttem.

(Anyukám volt depressziós, a végén már majdnem nem ismert meg, és egyéb durva dolgokat csinált, tudom, mi az a depresszió)

2015. jún. 26. 10:50
 5/16 A kérdező kommentje:
És mit csináljak szlovák állampolgárként pénz és szakma nélkül, ismerősök nélkül Magyarországon?
2015. jún. 26. 10:50
 6/16 anonim ***** válasza:
Hm.Bocsi ,hogy ezt írom ,de talán a prostis dolgot nem ártana átgondolni...Én is voltam ilyen helyzetben és arra kênyszerültem sajnos.1 hét alatt 100.000 kerestem egy bárban és abból haza tudtam jönni magyarba és itt van rendes àllàsom azt az egy hetet meg kihevertem màr.Mondjuk én magyar állampolgár vagyok.
2015. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én szlovákiába nem mehetek, mert ott ugye munkanélküliség és magyargyűlölet megy. Magyarországra nem tudok az állampolgárság hiánya miatt, megpályázni meg nem is tudnám.

Nem szeretnék prosti lenni, azzal szerintem csak mélyebbre nyomnám magam a jelenlegi helyzetemnél is.

Ha olyannal nem tudtam lefeküdni, aki tetszik, csak azért, mert kapcsolatban voltunk mindketten, akkor olyanokkal, akik taszítanak, és pénzt adnak érte, még annyira se menne.

Sokan jönnek ezzel, mert állítólag szép vagyok, de nem hiszem, hogy nekem ezt kéne csinálni.

2015. jún. 26. 11:02
 8/16 anonim válasza:
100%

Te jószagú...... Miféle világban élünk: "Mindenki, akitől eddig tanácsot kértem, vagy azt mondta, legyek prosti, vagy azt, öljem meg magam, mivel életképtelen vagyok"

Csak egy másodpercre se foglalkozz az ilyen dolgokkal

2015. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Akkor milyen választ vársz? Mi nem tudhatjuk,hogy te mit tehetnél.Azt csak te tudod.És nem az öngyilkosságra gondolok,mert az nem megoldás,hanem arra,hogy ,hogyan lábalj ki ebből.Kérj valahonnan segítséget.Ha magyarorszàgra jössz itt én tudok neked segíteni.A lakhatásban és hogy találj munkát.De valamennyi pénz kell hozzá.És papírok.Írj privit ha gondolod.
2015. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
9-es dugni akar csak :D
2015. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!