Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elmagányosodás, más is érez...

Elmagányosodás, más is érez hasonlót?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy érzem, egyre inkább egyedül maradok. Az egyetemi baráti társaság szétszéledt, mindenki az állandó mókuskerékbe került. A munkahelyemen kívül már nem is járok sehova. Próbálok a régi barátaimba kapaszkodni, de mintha a legjobb barátaim is elfordulnának tőlem. Nincs idejük, ennyivel elintézik. Én hiába keresem őket, legtöbbük vagy nem mesél semmit magáról mi van vele, vagy elintézik egy "jól vagyok"-al. Ami leginkább zavar, hogy ha én nem keresem az embereket, akkor engem senki sem keres. Azt sem kérdik meg "hogy vagy" még ezer éves jóbarátok sem, csak ritkán. Olyan, mintha én senkit nem tudnék elfeledni, engem viszont mindenki feledhetőnek tart. Más is érez így, illetve került hasonló helyzetbe? Tényleg az elmagányosodás kora jön? Főleg a hétvégék hosszúak így, nehezen viselem, hogy hozzám sem szól a kutya sem.

2015. júl. 20. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Persze, már ez lesz, rohanó és irigy világ ezt tette.
2015. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Ismerős sajnos.

Haverok,barátok nekem sem jönnek sehova. Vagy dolguk van vagy nincs idejük, vagy csak számítógépeznek... Ha valami úgy néz ki összejön, tuti hogy az utolsó pillanatban összedől, mert valakinek mondjuk menni kell streamet nézni :O.

Írni írok nekik, néha visszaírnak, meg nyomják a hülyeségeiket, de ha nem írnék nekik azt se tudnák létezem. Pedig mennyire jó lenne már elmenni közösen valahova, sörözni egyet vagy csak simán élvezni az életet.

2015. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem fogjuk a facebook-ra. Nagyrész az tehet az egészről. Régen, ha akartunk valamit az egyik ismerősünktől, akkor beültünk az autóba és elmentünk hozzá, becsöngettünk, és úgy fogadott, mint akivel már hetek óta nem beszéltünk, mert így is volt. A facebook-al viszont ez a baj, az állandó kapcsolattartás. Mindenki tök természetesnek veszi hogy tudnak egymás életérül, ki mikor mit csinál, hol van, mikor megy sz*rni, és ez nem jó. Jobb a tudatlanság, ilyen téren. Az ismeretlen érdekes, az érdekes dolgok kíváncsivá tesznek, érdeklődővé. Ha valakiről mindent tudsz, állandóan írogattok pár szót, az már kicsit sem lesz érdekes, és egyre nagyobb inger kell ahhoz hogy valamilyen hatással legyen ránk.
2015. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Ezt az egész "írok neki" dolgot el kéne felejteni!
2015. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pont ez van.

Mindenkinek van jobb dolga, elfoglalt még akkor is mikor azt mondja állandóan unatkozik meg netezget...

Szervezni olyat, hogy elmenjünk valahova az kész kínszenvedés, ha meg én nem szervezek akkor soha nem lesz semmi.

Ha ráírok valakire akkor random akkor ír vissza, ha éppen kedve tartja, pedig látom és tudom, hogy itt van, de szarik rá.

Borzalmas az egész.

2015. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Velem is így van. Néha rám is jön,hogy borzasztóan érzem magam emiatt. :( A facebook is ludas benne, és hogy nem állnak meg az emberek megkérdezni, hogy vagy. Sietnek, na meg a facebookról úgyis megtudják, ha történt valami fontos..

Esküszöm, szívem szerint, amikor mérges vagyok, letörölném a profilomat, de eszembe jut a rengeteg messzi családtagom, illetve egyetlen egy barátnőm, aki szintén jó messze él.

2015. júl. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Azt hittem, hogy csak én látom így. Egyszerűen gyűlölöm a fb-ot, de ha nem lenne ennyit sem beszélgetnék másokkal. Mindenki dolgozik, vagy fáradt, vagy kapcsolatban van. Én megbolondulok a 4 fal között. A vasárnapról ne is beszéljünk. Ennek soha nem lesz vége? Vagy addig tart amíg kapcsolatba nem kerülünk? De ez nem így megy. A monoton, szürke hétköznapok fogságából nincs kiút?
2015. júl. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Családot kell alapítani, s akkor már annyira nem igénylitek az egyéb kapcsolatokat.
2015. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Velem is hasonló a helyzet csak nálam az okj-n megismert barátnőim vannak sokfelé. Az egyik dolgozik barátja is van így nehéz találkozni, a másik munkát keres de messze lakik így jó ha 2 hetente találkozunk..

A 3. tanul jövőre végez az egyetemen ugye ha vizsgaidőszak van akkor sokat tanul. Vele sem találkozom sokat.

Sajnos még nincs munkám így sok időm lenne de nem tudok velük találkozni mert elfoglaltak.

Én is így vagyok vele, hogy én gyakrabban keresem őket mint ők engem.

Elég sokszor magányos vagyok de talán idővel jobb lesz :)

23/L

2015. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Családot alapítva valóban nem érezném annyira ennek a hiányát, de biztos lenne olyan időszak, amikor szükségét érezném,hogy legyen valaki mellettem (a jövendőbelimen kívül). Azt viszont nem várhatom el,hogy engem mindig meghallgassanak, szórakoztassanak, én pedig "nem érek rá", mert családom van. Talán hasonló helyzetben lévőkkel. Olvastam egy másik kérdésnél, hogy érdeklődési körünknek megfelelően el kellene járni ide-oda. Ha a munka engedné, akkor megpróbálnám, de egy barátságot ápolni kell.


És most miért is gyártok kifogást? :) Nekem is feltűnt már.

Tudom, hogy mindent lehetne, ha maximálisan akarom. De akkor nem is akarom ezt maximálisan? Akkor miért érzem, hogy magányos vagyok? Miért nem teszek ellenne?


Szomorú, hogy ennyit változtak a dolgok, mert mindennek ellenére nem érzem,hogy nekem így lenne jó. Mindig sok ember vett körül. Sokat csalódtam is, legtöbbet barátokban (legalábbis rosszabbul esett, mint egy szerelmemtől csalódni), és ezek az utóbbi 4-5 évben történtek. Hirtelen nem lett senkim. Óvatosabb is lettem ez idő alatt, sajnos nem vagyok olyan közvetlen,mint régen.


Van olyan találkozó, ahol magányosok barátokat találhatnak? :D Komolyan megfordul sokszor a fejemben, hogy elmennék egy ilyenre, mert nincs olyan erős érdeklődési köröm vagy elfoglaltságom (sport) amibe most betudnék kapcsolódni és ott ismertségeket kialakítani. 28/N

2015. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!