Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha ez a problémám?

Mit tegyek ha ez a problémám?

Figyelt kérdés

Nagyon félek hogy egyedül maradok. Anyukámnak nem tudok megnyílni, apukámat néha hónapokig nem látom, a testvérem pedig más életet él. Az osztályom de úgy rossz ahogy van. Van egy méhkirálynő benne akit követ a többség. Eddig szinte mindenki barátja voltam már de mindenkit elveszítettem elöbb-utóbb. Most is van egy nagyon jó barátom de félek hogy elveszítem. Ez a barátság dolog nagyon gyerekesen hangzik de ez van. Utálom magamat, az osztályomat és azt hogy ezt senkinek nem tudom elmondani. Utálom nézni az osztálytársaim képeit instán ahogy jól szórakoznak. Utálom tudni hogy a hátam mögött már voltam minden ami nem vagyok. Tehát mit tehetnék hogy kicsit javítsak az életemen?

13/L


2015. júl. 28. 04:35
 1/3 anonim válasza:

Szia

A legfontosabb szerintem az, hogy ne idegeskedj, ne görcsölj ezen, mert akkor ez befolyással lehet a kapcsolataidra. Egyáltalán nem gyerekes dolog amit Te annak gondolsz, hanem az egyik legfontosabb dolog a barátság, és nagyon jó okod van ezzel foglalkozni... csak ne félj az egésztől.

Ha a családodhoz szeretnél közelebb kerülni akkor: mond nekik! Ennyi az egész, meg fogják érteni és ők ott lesznek Neked!

Az osztályod nem rossz... csak egyszerűen mások mint Te vagy. De ez nem gond. Mindegyik osztályközösség úgy működik, hogy van egy "méhkirálynő", akit a legtöbben követnek, de ez csak 1db ember, és sok MÁS aki követi. Ha Te most úgy érzed nem tartozol közéjük, akkor ezt azt jelenti hogy Te különleges vagy ebből a szempontból. Téged nem fognak így követni, csak néhányan, de ők veled EGYÜTT fognak lenni. Remélem érzed mi itt a különbség. Ha most csak 1 ilyen ember is van akit meg tudsz nevezni. Légy önmagad vele, mond el mit érzel, mit gondolsz. Ha megérti és befogadja amit mondasz, akkor egy igaz barátra leltél és ez egy olyan dolog ami mindennél többet fog NEKED jelenteni, az ilyen dolgokat pedig nem lehet kitenni instára. Tudom, hogy most elég rossznak tűnik a helyzet, de van más is rajtad kívül aki így érez, és csak idő kérdése hogy találkozzatok. Amit a MÁSok mondanak az nem számít... csak az amit Te teszel: Érezd jól magad és nevess sokat. A többiek kibeszélnek, Te is beszéld ki a többieket. Abszolút senkit sem érdekel ez, miért pont Te foglalkoznál vele. Ráadásul hamarosan itt a középiskola, egy csomó új emberrel fogsz megismerkedni. Szóval ha mersz igazán önmagad lenni, akkor ezt észre fogják venni azok akik neked számítanak, és velük aztán nagyon jól fogod magad érezni. És hidd el, az eszeveszett király lesz:)

2015. júl. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam. Nekem pl lett egy barátnőm és tök jól elvoltunk meg minden. Aztán jött egy másik csaj, hogy szét túrjun minket. Nem bírta elviselni, hogy van, aki barátkozik velem. De meg tudtam beszélni a barátnőmmel ezt és nem hagytuk magunkat. Viszont közben az a lány nem barátkozott mással, minden erejével azon volt, hogy minket elszakítson egymástól. Végül "megadta" magát és mostanra vele is egész jóba lettünk. Idén ballagtam, de bevallom őszintén nem hiányoznak. Nem érdekel, hogy xy mért arra változtatta profilképét és miért azt a fölsőt vette fel. Náluk ilyenek voltak a mély gondolatok. És örülök, hogy itt hagyom ezt a sulit, a közösséget (egyébként nálunk is mindig voltak királykisasszonyok). Senki nem lesz a középiskolában, akit ismerek, ők sem ismernek engem: tiszta lappal indulok. Nekem ez a megváltás. Szerintem neked is az lesz. Én hatodik óta azzal nyugtatgattam magam, már csak 2 év, már csak 1 év, ez az utolsó év. De visszagondolva nem is volt olyan vészes. És hálás vagyok nekik. Megerősítettek! Mint társaság hiányozni fognak de mint barátok nem.

Te most hetedikes, vagy nyolcadikos leszel? Mert én 13 évesen kezdetem a nyolcadikat, de volt aki 14 évesen.

Sok sikert és nyugi, minden jobb lesz. Ne görcsölj, az úgysem segít!!

14/l :3

2015. júl. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ilyen volt az általános. Azért lettem idővel pánikbeteg is, de neked ennyire nem tűnik vészesnek. Tehát kitartást, a gimnázium valószínűleg jobb lesz, és több barátod lesz. :)

16L

2015. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!